Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pansionātā “Derpele” paaugstina uzturēšanās maksu

Cenu kāpums pieredzēts dažādām precēm un pakalpojumiem, un tas licis pārskatīt izmaksas arī pansionātos. Bauskas novada dome saņēmusi biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” iesniegumu ar lūgumu veikt  grozījumu deleģēšanas līgumā.  Izmaiņas sociālās aprūpes centra „Derpele” pakalpojuma cenā biedrība pamato ar patēriņa cenu kāpumu praktiski visām preču un pakalpojumu grupām, kā arī minimālās darba algas kāpumu no 2024. gada janvāra, portālu informēja Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pamatojoties uz iesniegtajiem aprēķiniem, Bauskas novada domes deputāti marta sēdē atbalstīja lēmumu izdarīt grozījumus noslēgtajā līgumā starp Bauskas novada pašvaldību un biedrību „Latvijas Sarkanais krusts”, nosakot samaksu 32 eiro par vienu dienu sociālās aprūpes iestādē (līdz šim bija 28,65 eiro).

Sociālās aprūpes centra “Derpele” vadītāja Inta Savicka iepriekš “Bauskas Dzīvei” vēstīja, ka Codes pagasta Elektriķos pašlaik ir 40 klientu, savukārt ēkā Mežotnes pagasta Garozā dzīvo 106 klienti. Codē ēkā pārsvarā istabiņās mitinās pa divi, ir arī divas lielākas, kur līdz pieciem cilvēkiem, kas guloši. Uz pērnā gada 31. decembri iestādē bija 78 sievietes un 64 vīrieši kopā abās apkalpošanas vietās, tai skaitā 26 personas ar invaliditāti. Vidējais vecums ir 74 gadi, vīriešiem – 67, sievietēm – 80 gadu.

No šī gada 1. janvāra cena par dienu aprūpes centrā paaugstināta līdz 33 eiro personām, kas nāk no citām pašvaldībām, un tiem, kas individuāli slēdz līgumu. Cenā iekļauta ēdināšana, medikamenti, higiēnas preces, apģērbs atbilstoši sezonai un citas lietas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paaugstinājums noticis minimālās algas celšanas dēļ. Visi pakalpojumi ir dārgi, piemēram, ēkās Codē ir malkas apkure, bet Mežotnē ir “Bauskas novada komunālservisa” pakalpojums ar granulām, “kas ir dārgs prieks, pērn 2,4 reizes pieauga apkures izmaksas Mežotnē”. Sadārdzinājušās arī medicīnas pakalpojumu izmaksas, arī atkritumu izvešana, pērn par 10% pieaugušas arī cenas par četrreizējo ēdināšanu. No pensijas klientiem paliek 15%, ar ko var rīkoties pēc saviem ieskatiem. Ierodas arī izbraukuma veikals, kurā iemītnieki labprāt iegādājas siļķi, skābus kāpostus, kūpinājumus un smalkmaizītes.

Ir sadarbības līgums ar Rīgas domi, kas pakalpojumu saviem klientiem līdzfinansē 500 eiro apmērā. Ja pensija maza, pārējo daļu maksā piederīgie. I. Savicka salīdzina cenas ar citiem sociālās aprūpes centriem Latvijā, piemēram, SAC “Gaiļezers” tā ir 48,60 dienā, savukārt Rēzeknes novada SAC “Malta”, “Strūžāni”, “Pilcene” viena gultas vieta mēnesī izmaksājusi 1415,58 eiro.

“Derpelē” klientu vairums esot gulošie. SK ar savu finansējumu veica projektēšanu, un pašlaik rit lifta šahtas būvniecība, būs nodrošināta arī pieejamība. Līdz vasarai tam vajadzētu būt gatavam.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (14)

  1. Nomirt lētāk nesanāk gan, vienīgais, ka tas ir 1 X izdarāms, bet jādzīvo par 1050 EUR katru mēnesi……., tas protams ir ļoti dārgs pasākums!

    25
  2. Dārgi..Bet, trakākais, ka pa to naudu ļoti slikti baro, porcijas tik mazas, ka nepietiek ..

    21
    2
  3. pari 30 eur,dienaa, nu tas jau parak eksklusivi, es stradajosais kafejnica pusdienas paedu aptuveni par 5 eur. ko tad sie seniori, tadu ed , un tik daudz?? veļu tak ar katru dienu nemazgā!?istabas ar katru dienu nepulē!? tad jau labak sava majina, vai dzivokli but un miers, kā ir tā ir.

    32
    4
  4. Interesanta situācija. Guļòšajiem būtu jābūt tā saucamajam hospisam.Nevis pansionātā. Tā ir pavisam cita specifika. Un nav normāli,ja uz 97 pacientiem ir viena medicīnas māsa. Cilvēks aizbrauc uz Rīgu pie arodārsta,viņš uztaisa lielās acis. Kā viena uz tik daudz cilvēkiem? Vai kontrole neredz,kā cilvēki strādā? Tāpēc jau mēs slimojam, ka esam pārslogoti,it īpaši pirmspensijas vecumā.

    28
  5. grūti tiem “pakalpojumu sniedzējiem”, vismaz tiem kantoros sēdošajiem ar konkurētspējīgajām algām, ka ļoti daudziem valsts iedzīvotājiem tā aldziņa ir zem tūkstoša un kur nu vēl pensija. Vai tagad tie “pakalpojumu sniedzēji”, jeb tiešā tekstā- pakalpojumu pārdevēji mūslaiku “nabagmājas” nav iecerējuši kā vietu, kur iespējams paņemt kārtējo kumosu, daļu no pašvaldības un daļu no klienta līdzekļiem. Pilnīgi oficiāli- cik prasīsim, tik arī maksāsiet. Nav jau neviena sab, organizācija, ieskaitot arī “Sarkano krustu” nekāda labdare, katram savs krekls, jeb iegūstamie ienākumi tuvākai par vairumu ļaužu iespējām tos apmaksāt.

    16
  6. Kāpēc tik dārgi? Dzīvoklī pensionārs iztiek ar 500 eiro, bet pansionātā daudz saspiestàk 1000 eiro.

    40
  7. Pansionātā pašiem savas virtuves nav, jāēd pievests, padzisis ēdiens. Vai tie bikšu deldētāji, kas izlēma par šādu variantu, arī vēlētos ēst tādu ēdienu jeb tomēr siltu?

  8. Bet, varbūt, darbinieki stiepj uz mājam pārtiku, ja tik mazas porcijas, ka pusbadā iemītnieki.. Ja reiz tik liela maksa, vismaz vecīšus kārtīgi barotu..

    7
    1
  9. Kāda mūspuses pansionāta iemītniece jautāja vadītājai, kāpēc tik maza gaļas deva? Direktore atbildēja: “Jūs nestrādājat, kam Jums spēks?! Es audzinu bērnus, man vajag.” Mājup priekšniece ik pa laikam dodas ar smagi piekrautu somu.

    8
    1
  10. Sociālisma laikos kādai kolhoza cūkkopei viņas privātajai cūkai regulāri dzima divdesmit sivēni…

    2
    1
  11. Ja ēdienu atvestu jau gatavu ieliktu konteineros, tad neviens nevarētu tās porcijas nošmaukt..Tagad atved spaiņos, tad nu ieliek tik cik grib..

  12. Pizgec. . Vidējā summa 960 maksāt. Esmu uz pauzes. Tad jau labāk lētāk ir nomirt ķermeni atdot uz orgāniem studentiem.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.