Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Par miljonu eiro atjaunotā kultūrtelpa “Mežotnes baznīca” piecos darbības mēnešos iekasējusi 6409 eiro

Pagājušā gada septembra sākumā Bauskas novadā durvis vēra kultūrtelpa “Mežotnes baznīca”. Dievnamā, kura atjaunošanas izmaksas nedaudz pārsniedz vienu miljonu eiro, līdz šim pārdota 841 biļete, sarīkotas trīs kāzas, notikuši vairāki koncerti, portālu informēja Bauskas novada domē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldībā precizēja, ka pērn jaunizveidotajā kultūrtelpā bijis viens maksas koncerts, kurā uzstājās koris „Balsis” un kuru apmeklēja 120 interesenti. Tāpat organizēti vairāki bezmaksas pasākumi: klasicisma mūzikas koncerts “Scintilla” jeb „Dzirkstele”, stīgu kvarteta no Nīderlandes  „Butter Quartet” koncerts, Ziemassvētku koncerts kora „Via Stella” izpildījumā , Ziemassvētku dievkalpojums, kā arī Anatola Līvena 150 gadu piemiņas pasākums. Vidēji katrā sarīkojumā bijuši 130 apmeklētāji.

Pērnā gada decembra beigās un šī gada janvāra sākumā Mežotnes baznīca iznomāta privātam producentam, kas apmeklētājiem piedāvāja īpašu gaismas un skaņu uzvedumu „Lai šoziem pavasaris tuvu!”.  No 17. -31. decembrim to noskatījušās  629 personas (uzvedums bija pieejams no 17. decembra līdz 8. janvārim).

Bauskas novada domē atklāja, ka kopējie kultūrtelpas ieņēmumi, neizdalot atsevišķi pa mēnešiem, ir 6409 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Neskaitot ieņēmumus par telpu nomu decembra-janvāra mēnesī, kultūrtelpa no septembra līdz februārim iekasējusi  2478 eiro.  Gaismas un skaņu uzveduma „Lai šoziem pavasaris tuvu!” īstenošanai Mežotnes baznīcas telpas nomātas decembrī un janvārī par 3931 eiro (telpu noma + ieejas biļetes baznīcas tornī). 

Vislielākais apmeklētāju skaits bijis rudenī, kā arī decembrī. Šobrīd interese par objektu apsīkusi, Mežotnes baznīcas apmeklējums iespējams vien ar iepriekšēju pieteikšanos. Plānots, ka no aprīļa šāda kārtība vairs nebūs, bet jāielāgo, ka pirmdienās un otrdienās kultūrtelpa būs slēgta visu gadu.

Jau rakstījām, ka atjaunotajā objektā nav ūdens pieslēguma. Bauskas novada domē informēja, ka šogad ir paredzēts iegādāties roku mazgāšanas izlietnes ar ūdens tvertni, kuras tiks novietotas pie esošajām tualetēm. Citi risinājumi nav plānoti, jo, kā jau bija minēts iepriekš, objektā nav paredzēts tāds inženiertehniskais aprīkojums kā ūdensapgāde.

Mežotnes baznīcas pārbūve notika divās kārtās, kopējās darbu izmaksas sasniedza 1,08 miljonus eiro. Apmeklētājiem tā atvērta no 2022. gada 9. septembra.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbilstoši pašvaldības apstiprinātajam cenrādim ieejas biļetes maksa noteikta – trīs eiro. Skolēniem, pensionāriem, pilna laika studentiem – divi eiro, bet ģimenes biļete (1-2 pieaugušie + 1-2 bērni vai vairāk ar 3+ goda ģimenes apliecību) – seši eiro.

 Ja iedzīvotāji šeit vēlas rīkot kāzas, citus pasākumus – seminārus, jārēķinās ar nomas maksu. Kāzu ceremonija izmaksās simts eiro. Par citiem pasākumiem – koncerti, teātri un citi – maksa noteikta 200 eiro. Semināri un konferences – 120 eiro par telpas izmantošanu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (26)

  1. Ev nu kruta ļimonu iztērēja un 5tk nopelnīja, sanāk, ka pat algu tam pārzinim nenopelna. Tak būtu to miljonu jēgpilnāk iztērējuši.

    13
    8
  2. Teritorijā ir milzu bedre-pagrabs. Tas ir kas līdzīgs Ēģiptes piramīdām statusa ziņā vai pietrūka 100000 bedres likvidācijai?

    11
  3. Gatavojas nākošais melnais caurums- “Rundāles avoti”. Būs nākošais ļimons!

    23
    1
  4. Patiesībā kultūrtelpa Mežotnes baznīca nobāl Rundāles avotu priekšā. No dokumentācijas lasāms, ka kopā projektā par tūrisma pakalpojumu centra “Rundāles Avoti” attīstību plānots ieguldīt aptuveni 3,5 miljonus eiro, rekonstruējot trīs ēkas Rundāles pils tuvumā, pielāgojot uzņēmējdarbības veikšanai, sakārtojot degradētu vidi un veicinot tūrisma pakalpojumu attīstību Rundālē. Vai nav par daudz Rundālē grūst tos miljonus? Vai arī Rundāles avotos Okmanis sev pensijā nodarbošanos atradīs?

    28
    3
  5. kāpēc domā, ka Okmanis jebkad ies pensijā? Būs mums tāds pats beznāvīgais Kaščejs kā biedrs Pu Ruslandē.

    22
    2
  6. Nez kā tur ar to Svitenes ceļu beidzās? –
    tur tak vairāk par miljonu rundālei vajadzēja atmaksāt fondam.
    Protams ..apvienojās ar bausku. Vai bauska samaksāja?
    Vai kāds zin, kā tā epopeja beidzās? bet gan jau vēl nebeidzās. Kā tur ir?

    16
    3
  7. Vēljoprojām interesē BKC Tastes biļešu aprēķina pamatojums un vai pašvaldības darbiniekiem pašvaldibas pasākumā netiek maksātas dāsnas piemaksas?

    15
    1
  8. Un citi uztraucas par Īslīces ūdens parādu-tas ir Birks pret Svitenes miljonu.

    6
    1
  9. Tad jau būtu lūgums publiskot arī Bauskas muzeja, zaķīšu kultūrtelpas un citu vietu ienākumus . Vai žurnālistiem tas neienāk prātā?

    13
  10. Ārente esot ierosinājusi pieminekli pašam galvenajam,bet šamais nevarot vietu izvēlēties- vai Ļeņina bijušajā vietā vai aizbērtā dīķa vietā.

    10
    2
  11. ja šo ēku, zaimotāju joprojām par dievnamu sauktu, iznomātu, piemēram servisa ierīkošanai, vai kādu preču uzglabāšanai, nebūtu rentablāk. Kas par reklāmu- auto serviss “Rundāles baznīca” vai loģistikas parks “Rundāles baznīca’?

    8
    3
  12. galvenais, lai novadā ir pietiekami amata krēslu balsotājiem nākamajās novada vadības vēlēšanās. Ja trešdaļa no elektorāta vismaz aizies līdz iecirknim, tad jau tagadējam politbirojam ir atkal izredzes, protams, ar visu ģenseku galvgalī….

  13. Kā tu saredzi atmaksāšanos, ja pat nesedz darbinieku algas. Šķiet tur ir pārvaldnieciņš, kuram domāju vismaz kādu tūkstoti maksā plus vēl viens aizstājējs ir pieņemts. Tagad sanāk ieņēmumi ap 1200 eiro mēnesī. Vai varētu kāds paskaidrot arī jēgu tiem Rundāles av otiem?

  14. Ja pārvaldniekam 1000, tad vietniekam vismaz 800… Jau 1800 pēc nodokļiem. Un ko viņi dara 8hx5dx4nedēļas? Un plus soc garantijas, IIN… Un ļimons nekad neatmaksāsies šo darbinieku mūžā ar 6000 Eur pienesumu mēnesī…

  15. Ak nu jel kādi grāmatveži un naudas skaitītaji…laikam gribejāt, lai miljonu jums izdala…Bauskas novadā tik daudz skaistu vietu, būtu lepojušies.

    3
    1
  16. Ooo, tas labs projektiņš. 100 gados pa nullēm, ja viss ies gludi. Maz, mazbērni jau varēs pelnīt.

  17. Paldies Jelgavas novadam par atklasmi….ir nācies pabūt daudz viet un ne jau visur viss tiek vērtēts nauda…

  18. Ka tik riet! Būtu priecājušies par sakoptu vietu, kas vairs nebrūk kopā! Vai labāks būtu Kaucmindes liktenis?

    4
    2
  19. Kuluāros jau runā, ka jaunais pārvaldnieciņš jau mūk prom no kultūrtelpas. Acīmredzot ne alga, ne amats nav nemaz tik labs.

  20. Ne tikai par Kaucmindi Okmanis ir atbildīgs, bet arī par Bornsmindi. Ja kāds neatminas, tad 1993. gada jūlijā Bornsmindes muiža nonāca Rundāles pagasta pašvaldības īpašumā, 2000. gadā privatizēta. Pārņemot Kaucmindes pili no Zemkopības ministrijas, tās apsaimniekošanai Rundāles pašvaldība 90. gadu beigās izveidoja kopuzņēmumu SIA “Kaucmindes pils”, kuras pamatkapitāls bija pats nekustamais īpašums. Šīs kapitāla daļas SIA “Kaucmindes pils” 2001. gadā pārdeva SIA “Intelco”, piedevām vēl kopā ar bērnudārzu…
    Un tagad palūkojiet, kāda izskatās Kaucminde, kāda Bornsminde? Vai nav diezgan ciniski, tagad grūst miljonus Mežotnes baznīcā, Rundāles avotos, kad izcili kultūras pieminekļi pazudināti???

    4
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.