Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

VIDEO:Pasniegta Gada balva medicīnā; nominācija «Gada ģimenes ārsts» piešķirta ģimenes ārstei Bauskā Inai Mortukānei

“Gada balva medicīnā” svinīgā ceremonija šogad notika jau 12. reizi, un tajā tika pasniegts rekordliels balvu skaits – 22. Nominācijā «Gada ģimenes ārsts» balvu saņēma ģimenes ārste no Bauskas Ina Mortukāne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Balvu Bauskas novada ģimenes ārstei Inai Mortukānei pasniedza “Olainfarm” padomes priekšsēdētājs Juris Bundulis. Foto: publicitātes foto.

“Baušķenieki neslēpj, ka dakteri Mortukāni viņu apkaimē mīl gan mazuļi, gan bērni, bet ciena un klausa pieaugušie. Viņa ir iejūtīga un sirsnīga! Savos lēmumos ļoti profesionāla,” šāds raksturojums izskanēja mediķu godināšanas svinīgajā sarīkojumā.

Saņemot balvu, aizkustinājuma asaras valdot, I.Mortukāne izteica pateicību pacientiem par šādu darba novērtējumu, par sadarbību un atbalstu paldies tika veltīts ārsta palīgiem Intai un Liānai, neizmērojama pateicība ģimenei – mammai un arī vīram par stipro plecu un izpratni šajā sarežģītajā laika periodā.

“Es novēlu visiem sirdsmieru un labu veselību!” savu uzrunu balvas pasniegšanas pasākumā klātesošajiem noslēdza I. Mortukāne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar “Gada balvu medicīnā” apbalvots un par aizvadītā gada cilvēku medicīnā nosaukts Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Krūts slimību centra vadītājs, onkologs Arvīds Irmejs.

Nozīmīgāko no balvām – “Balvu par mūža ieguldījumu medicīnā” šogad saņēma divas izcilas personības – Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķe, farmakoloģe un profesore Vija Zaiga Kluša un onkologs, pirmais atjaunotās Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes dekāns, profesors Uldis Vikmanis.

Par “Gada notikumu medicīnā 2021” atzīts Latvijas Anesteziologu un reanimatologu asociācijas iesaistīšanās Latvijas veselības aprūpes sistēmas pilnveidē un sabiedrības veselības veicināšanā, kā arī Covid-19 pacientu glābšanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) rīkotajā pasākumā viesus un TV skatītājus uzrunāja Valsts prezidents Egils Levits ar kundzi Andru Leviti. 

“Klusie varoņi, kuri godprātīgi kalpo savam aicinājumam – sniegt palīdzību cilvēkiem – ir arī apbalvošanai izvirzītie mediķi. Taču es aicinu paust cieņu un apbrīnu arī jūsu kolēģiem – mediķiem Ukrainā. Riskējot ar savu dzīvību, viņi glābj ievainotos karadarbības zonās, viņi turpina darbu sabombardētās ambulancēs un namu pagrabos, kur aprūpē slimniekus un palīdz nākt pasaulē jaunām dzīvībām,” norādīja Levits.

Levits aicināja palīdzēt ukraiņu bēgļiem un varonīgajiem Ukrainas mediķiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad “Gada balva medicīnā” tika pasniegta 15 tradicionālās nominācijās, kā arī pirmo reizi ceremonijas ietvaros tika pasniegta arī Profesora Ilmāra Lazovska balva, godinot Latvijas izcilā ārsta piemiņu un 90 gadu jubileju. Pasākumā tika pasniegts arī AS „Grindeks” augstākais profesionālais apbalvojums – D. H. Grindeļa balva. Tāpat tika pasniegtas arī vairākas specbalvas – LMT balva “Gada inovācija medicīnā 2021” un AS “Olainfarm” balva “Gada bērnu psihiatrs 2021”, kā arī LĀB izdotā žurnāla Ārsts.lv specbalvas. 

Par “Gada balvas medicīnā” 10 nominācijām LĀB interneta mājaslapā varēja balsot ikviens sabiedrības pārstāvis. Kopumā sabiedrība balvām nominēja vairāk nekā 500 pretendentus, bet unikālo balsotāju skaits pārsniedza 8 tūkstošus. 

Balvu “Gada farmaceits” saņēma “Latvijas Aptieka” farmaceits Vladimirs Keidāns par kuru balsotāji un aptiekas apmeklētāji teic, ka viņš vienmēr sniedz pašus labākos padomus, ir allaž laipns un atsaucīgs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Balvu “Gada ārsts speciālists” ieguva Aizkraukles medicīnas centra psihiatre, narkoloģe un bērnu psihiatre Evija Smilgāja. Pacienti atzīst, ka viņa iemieso visas īpašības, kādām būtu jāpiemīt izcilam ārstam. Ne velti daudzi pie viņas uz Aizkraukli brauc pat no Rīgas un Liepājas, jo viņa sarunai ir gatava arī Līgo vakarā! Savukārt Latvijas Jauno ārstu asociācija balvu “Gada jaunais ārsts 2021” piešķīruši Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas hematoonkoloģei Annai Valainei. Pateicoties jaunās ārstes Annas Valaines iniciatīvai, ir izdevies panākt, ka pirmais bērns Latvijā ar neiroblastomu ir saņēmis imūnterapijas medikamentu atbilstoši Eiropas ārstēšanas ieteikumiem. Kolēģi īpaši uzteic Annas attieksmi – kā viņa strādā ar mazajiem pacientiem un viņu ģimenēm – darbā redzama augsti attīstīta emocionālā inteliģence, kurā liels nopelns ir Annas ģimenei.

Nominācijā “Gada ārsta palīgs” šogad saņēmusi Druvienas feldšeru – vecmāšu punkta ārsta palīgs Larisa Zvirgzdiņa. Druvienā var atrast ģimenes, kurām Larisa Zvirgzdiņa palīdzējusi veselās trīs paaudzēs! Savukārt balva “Gada zobārsts” šogad nonākusi Zobārstniecības “DentaNata” zobārstes Nataļjas Bošas rokās. Lasot pacientu atsauksmes par dakteri Bošu, tikai vienā nav minēts vārds “vislabākā”. Tur lieliem burtiem rakstīts – SUPER!

Balvu “Gada māsa” šogad saņēma Ģimenes ārsta pediatra prakses “Ilstre” māsa Arta Rasimenoka. Kā min Artas kolēģi – viņa zina visu – kur, kas un kā. Prot izsmeļoši paskaidrot jebkuru jautājumu medicīnā, datortehnikas lietošanā un pat jurisprudencē. Savukārt par “Gada māsas palīgu” ir atzīta māsas palīgs Vidzemes slimnīcā Anita Braķe. Viņa ir laipna, zinoša un ar augstu atbildības sajūtu. Mīl savu darbu un visu savu darba dzīvi veltījusi tikai un vienīgi darbam slimnīcā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Balva “Gada vecmāte” šogad piešķirta Rīgas Dzemdību nama vecmāte Līgai Priedei. Kāda jaunā māmiņa basojumā raksta – Līga Priede ir jauka, sirsnīga, zinoša un apveltīta ar lielisku humora izjūtu. Nekad nebiju iedomājusies, ka es dzemdībās smiešos. Zīmīgi, ka Rīgas Dzemdību nama kolektīvs šogad svin 75 gadu jubileju, tāpēc visiem ceremonijas viesiem dāvanā pasniedza svētku kūku! Par “Gada funkcionālais speciālists 2021” kļuvusi Kuldīgas slimnīcas ergoterapeite Selga Kancāne. Pacienti atzīst, ka viņa ir speciālists, kas ar savu neatlaidību un iedvesmu, ir atgriezusi dzīvē daudzus, pat tos, kam tas likās neiespējami.Viņa ir zinoša, neatlaidīga un saprotoša. 

Nominācijā “Gada docētājs” par saviem pedagogiem katru gadu balso Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) un Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes ārstniecības studenti. Par “Gada docētāju” šogad atzīta Latvijas Universitātes lektore, bioloģe Zane Lukstiņa, kas studentus vienmēr sagaida ar smaidu un kādu uzmundrinošu vārdu, ir saprotoša, pretimnākoša un vienlaikus ļoti prasīga. Savukārt RSU studenti titulu “Gada docētājs” piešķīruši asoc. prof. Dzintrai Kažokai. Viņu studenti dēvē ne vien par “zelta docētāju”, bet arī “zelta cilvēku”, uzskatot, ka tieši viņas dēļ medicīnas nozare studentiem ir pati labākā vieta pasaulē, kur būt!

Balva “Gada slimnīca 2021” šogad aizceļo uz Vidzemes slimnīcu, to kolektīva vārdā saņēma valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs. Saņemtajās atsauksmēs bieži lasāms, ka pacienti īpaši novērtē Vidzemes slimnīcas izcilos darbiniekus, draudzīgo attieksmi un profesionalitāti. Savukārt paši slimnīcas darbinieki neslēpj, ka pandēmijas laikā paši saņēmuši ievērojamu psihoemocionālo atbalstu un ar gandarījumu var teikt, ka slimnīca darījusi visu, lai personāls būtu īsti savas darba vietas patrioti!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopš 1995. gada AS “Grindeks” par nozīmīgu ieguldījumu farmācijas vai medicīnas jomā piešķir latviešu izcelsmes ķīmiķa un aptiekāra Dāvida Hieronīma Grindeļa vārdā nosauktu balvu. Tā ir mākslinieces Andas Munkevicas veidota skulptūra, kas darināta no diviem simboliski atšķirīgiem materiāliem – metāla un stikla. Balva šogad tika piešķirta Latvijas Psihiatrijas asociācijas prezidentam, ārstam psihiatram Elmāram Tēraudam. Viņš ir arī Psihiatrijas un narkoloģijas centra Ambulatorā centra “Pārdaugava” vadītājs, veic pētījumus, kas skar pacientus ar šizofrēniju, depresiju un bipolārajiem traucējumiem. 

Šogad pirmo reizi tiks pasniegta “Olainfarm” speciālbalva “Gada bērnu psihiatrs 2021”. Tās mērķis ir stiprināt bērnu psihiatrijas nozīmību un lomu sabiedrības garīgās veselības uzturēšanā un atgūšanā, kā arī aktualizēt jautājumu par akūto bērnu psihiatru trūkumu Latvijā. Balvu veidojis mākslinieks Artis Sīmanis. Pirmais balvu saņēma Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu psihiatrijas klīnikas vadītājs Ņikita Bezborodovs. 

LMT šogad pasniedza speciālbalvu “Gada inovācija medicīnā”, to šogad rehabilitācijas programmas insulta pacientiem “Vigo Health” komandas vārdā saņēma uzņēma dibinātājs Jānis Šlēziņš. “Vigo Health” dod iespēju insulta pacientiem saņemt nepieciešamo palīdzību attālināti, savās planšetēs, bet ārstiem un ārstniecības personālam palīdz ikdienas darbā, risinot pieejamības problēmu.

Profesora Ilmāra Lazovska balvu šogad saņēma prof. Aivars Pētersons, kas gandrīz 30 gadus vada Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Nefroloģijas centru, bet jau vairāk nekā trešdaļu gadsimtu ar lielu aizrautību rūpējas par jauno ārstu izglītošanu. Profesors ir peritoneālās dialīzes metodes ieviesējs mūsu valstī. Savukārt LĀB žurnāls “Ārsts.lv” speciālbalvu par ieguldījumu Latvijas iedzīvotāju veselībpratības veicināšanā saņēma bērnu un pieaugušo psihiatrs Gunārs Trimda.

“Gada balvas medicīnā” pasākumu organizē LĀB sadarbībā ar Latvijas Jauno ārstu asociāciju un Latvijas Māsu asociāciju, kā arī Latvijas Universitāti un Rīgas Stradiņa universitāti.

“Gada balvas medicīnā 2021” svinīgo ceremoniju “ReTV” atkārtojumā iespējams noskatīties 18.martā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (9)

 1. Prieks par mūsu dakteri Inu, kas ārstē gan lielus, gan mazus ar vislielāko rūpību. Paldies!

  28
 2. Kur tad izpalika nominācija “Gada nopotētājs”?
  Domāju, ka šajā laikā īpaši aktuāli 🙂

  7
  20
 3. Paldies dakterīt par Jūsu darbu, par Jūsu gudrību, par labo attieksmi pret pacientiem, īpaši mazajiem, prieks ka tiekat novērtēta. Lai Jums spēks un izturība, un lai vienmēr staro Jūsu labsirdīgais smaids.

  16
 4. Ļoti pelnīts apbalvojums dr.Mortukānei. Novērtēju ne tikai zināšanas, bet, galvenokārt, attieksmi pret savu darbu un pacientiem. Manuprāt, izcila daktere!!! Lai veicas, dakterīt!

  13
 5. Dr.MORTUKĀNE to ir nopelnījusi GODAM!!!VIŅA IR MANA KOLĒĢE UN MŪSU BĒRNU MĪĻĀ@ ZINOŠĀ,UN RŪPĪGĀ DAKTERĪTE.Ina-JŪS ESAT IZCILA DAKTERE UN ES PRIECĀJOS PAR JUMS.Veiksmi un izturību!….

  14
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.