Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Aicina noslēgt atkritumu apsaimniekošanas līgumus; pašvaldības policija pārbaudīs mājsaimniecības

Sākot ar maiju, atkritumu izvešanu no Vecumnieku apvienības mājsaimniecībām un iestādēm organizē SIA «Bauskas novada komunālserviss». Uzņēmuma pārstāvji norāda, ka maijā visvairāk laika patērē līgumu noslēgšana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par situāciju stāsta SIA «Bauskas novada komunālserviss» (BNKS) valdes loceklis Uģis Saukums: «Esam noslēguši līgumu ar pašvaldību par atkritumu apsaimniekošanu Vecumnieku apvienības teritorijā. No «Eco Baltia vide» pārņemam aptuveni 1500 klientu. Atkritumu izvešanu sākām no 6. maija. Mērķis – nodrošināt nepārtrauktu pakalpojuma sniegšanu. Ja skatās skaitļos, esam pirmajā reizē izveduši 139 kubikmetrus, otrajā reizē 70 kubikmetrus, jo otrajā reizē pārsvarā bija mazie konteineri. Klientus apziņojam, sūtot īsziņas. Pirmajā reizē bija līdz ceļam neizstumti 16 konteineri, 9. maijā jau bija tikai seši neizstumti konteineri. Redzam, ka klientus esam uzrunājuši. Bija klienti, kas nebija pieteikuši konteinera izvešanu. Atkritumus savācām, uz konteinera uzlīmējām informāciju, ka pakalpojums sniegts avansā un aicinām noslēgt līgumu. Tiem, kas nav noslēguši līgumu, dodam laiku to izdarīt. Reizē aicina jau maijā pieteikties elektroniski vai citādi pakalpojumu sniegšanai. Vasarā apbraukās tos, pie kuriem ir konteiners, bet nav līguma, jo konteiners ir avansā un jāslēdz līgums,» informēja U. Saukums.

Viņš norāda, ka līgumi ir noslēgti ar lielāko daļu klientu – vairāk nekā tūkstoti. Visvairāk laika komunikācijā prasot pieteikuma veidlapas aizpildīšana. Daudzi zvanot, ka jāpalīdz aizpildīt veidlapu, kas katram klientam prasa kādas 20 minūtes. Kā atzīst BNKS valdes loceklis, šis esot sarežģīts pasākums, jo īsā laikā jāveic līgumu pārslēgšana.

BNKS atgādina, ka konteineri ir pakalpojuma sniedzēja īpašums. Bauskas novada saistošie noteikumi paredz, ka mājsaimniecībām ir jābūt līgumam. «To stāstām iedzīvotājiem, ka viņiem ir atkritumi, un tie ir jāsavāc civilizēti. Grūtākais ir to nodrošināt lauku teritorijās, kad mājsaimniecībām bieži atkritumu daudzums nav liels, lai arī ārpus apdzīvotām vietām varam izvest reizi divos mēnešos. Piedāvājam konteinerus ar atbilstošu tilpumu, lai varētu izpildīt prasības,» pauž U. Saukums.

Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks uzsver, ka prasību pēc līguma par atkritumu apsaimniekošanu nosaka arī valsts likumā. «Salīdzināsim adreses ar noslēgtajiem līgumiem, un pašvaldības policijai būs jāpārbauda mājsaimniecības, vai ir noslēgts līgums,» pauda A. Mačeks.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (16)

 1. Sen bija laiks! Diemžēl mūsu sabiedrībā izveidojies deģenerātu bars, kas var atļauties savus atkritumus izmestmežā, ceļa malās. Neses biju lieciniece, kā kāds kungs atpūtas laukumā pie Nestes (piena kombināts) izkrāmēja no sava auto maisus ar atkritumiem un automašīnas riepām. Tiešām! Varonis! Riepas varēja nodot bezmaksas komunālservisā un atkritumus sašķirot! Nav nakts melnumā jāved uz atpūtas laukumu!

  33
  2
 2. Aijiņ.Atļaušos painteresēties ko jūs tur nakts melnumā meklējāt?Kādus pakalpojumus naktī pasniedz atpūtas laukumā,ko?

  13
  28
 3. Katrs spriež pēc savas samaitātības pakāpes. Vai mazums cilvēks var baraukt garām naktī? Es pat saprotu, ka Aijai nebija dūšas aizrādīt tik nekrietnam cilvēkam.

  22
  3
 4. Policija brauks un pārbaudīs līgumus??? Kāpēc? Tad sniedziet informāciju par tām saimniecībām, kuras līgumu nav noslēgušas, lai tur ari brauc.

  18
 5. Es tomēr nesaprotu domu par policiju. Policija brauc ja ir recidīvi vai pārkāpumi, savukārt ja čaļi samaina firmas, tad nav saprotams ko te ir jādara policijai? Mandomāt, ka tas ir nevis policijas uzdevums, bet gan jaunā apsamniekotāja vai arī visticamāk pašvaldības uzdevums, nevis policijas. Iedzīvotāji jau nemainīja apsaimniekotāju, bet to izdarīja pašvaldība, pašvaldībai arī ir jārūpējas par visu info un lai process gludi pārslēdzas, attiecīgi jābrauc būtu pašvaldības cilvēkam nevis policistam!!!! Tā ir tāda brutāla attieksme, ar domu, ka iedzīvotājiem jātenterē pakaļ dajebkādām izmaiņām ko pašvaldībā sastrādā un ja cilvēks nav kko izlasījis vai dzirdējis, tad momentā tam uzrīda policiju? Tā nav gadījumā pilnvaru pārsniegšana un nesamērīga rīcība?

  36
  1
 6. .Mums nav apsaimniekotāja,cīnāmies paši kā vien varām.Jau apnika saukt policiju.par pagasta zemi piesārņošanu.Vienigi cerības uz bez tabu.Visas savas miskasti aprok.zeme.Majas vecākais var iesniegt sarakstu kam nav.Un viņiem izsūtīt vēstuli,līdz kurām datumam jānoslēdz līgumu..Un tad pārbaudīt,ja ne ,lai liek sodu.Ja nekas nemainīsies
  būsim spiesti sauk bez tadu.Vecumnieku pag.

  2
  7
 7. mašīnas numuru neaizdomājies nosūtīt pašvaldības policijai par riepu izkraušanu tam neparedzētā vietā?

 8. Papam un viņa garajai astei nepatīk prātīgi cilvēki,kas gudrāki par pašiem.

 9. Policijai būtu jāprot atrast mežā izgāztu atkritumu īpašnieku. Policijai nav jānodarbojas ar pašvaldības ierēdņu neizdarības un stulbuma seku uzkraušanu iedzīvotājiem un iedzīvotāju sodīšanu par šīm sekām. Iedzīvotāji ir jāinformē. Policejiska pašvaldības uzvedība ir idiotiska , necienīga, nekulturāla.

  10
  1
 10. Līgumu slēgšana ir juridiska divu pušu vienošanās.. AR POLICIJAS UZRAUDZĪBU UN SANKCIJĀM NEVAR BŪT NERUNĀS.. Šet tiek demonstrēts juridiskais anafbētisms. Ar policijas rokām sekmē SIA Bauskas novada komunālserviss biznesu.

  10
  1
 11. Re kā izdomājuši. Komunālservisa biznesu bīdīt ar policilas rokām. Kas būs tālāk?

  9
  1
 12. Bauskas pašvaldība nekad nav uzskatījusi, ka iedzīvotājs ir līdztiesīga līgumslēdzēja puse. Pašvaldība atsakās jebko mainīt juridiski bezkaunīgajos “vienu vārtu” līgumos lai iedzīvotājam būtu līdzvērtīgas tiesības ar pašvaldību. Pašvaldība visu laiku bāž acīs iedzīvotājiem faktu, ka šie esot dzīvokļu īpašnieki, bet līgumos pat psiholoģiski nespēj pieņemt faktu, ka dzīvokļu īpašnieki ir īpašnieki, jeb līdzvērtīga līgumslēdzēja puse, kuriem ir tiesības pieprasīt izmaiņas līgumos un neparakstīt nederīgus līgumus.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.