Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Patlaban Bauskas novadā brīvas vairāk nekā 100 darba vietas

Šīs nedēļas sākumā Bausku apmeklēja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone, direktora vietniece Kristīne Stašāne, personāla attīstības nodaļas vadītāja Kristīne Jermakoviča un nodarbinātības pasākumu departamenta direktors Pāvels Beļisovs. Tiekoties ar Bauskas novada  domes priekšsēdētāju Aivaru Okmani, NVA vadības pārstāvji apsprieda nodarbinātības situāciju novadā un sadarbību ar NVA, portālu informēja NVA Bauskas filiāles vadītāja Igunda Bēmane.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

NVA apkopotā informācija liecina, ka oktobra beigās NVA Bauskas filiāles uzskaitē bija 827 bezdarbnieki, to skaitā 18 Ukrainas pilsoņi. Reģistrēto bezdarbnieku īpatsvars Bauskas novada darbspējas vecuma iedzīvotāju skaitā ir 3,4%, un tas ir viens no zemākajiem reģistrētā bezdarba rādītājiem Zemgales reģionā, zemāks rādītājs Zemgalē ir tikai Jelgavas pilsētā – 3,3%. 

2023.gada 9 mēnešos darbā iekārtojās kopumā 951 NVA Bauskas filiālē reģistrētais bezdarbnieks, to skaitā 293 bezdarbnieki vecumā 50 gadi un vairāk, 61 bezdarbnieks ar invaliditāti un 43 ilgstošie bezdarbnieki. Šī gada 9 mēnešos NVA Bauskas filiālē reģistrētas 852 brīvas darba vietas, 426 brīvajām darbavietām NVA Bauskas filiāles darbinieki veica atlases.

30.oktobrī visvairāk aktuālo brīvo darba vietu bija tādās profesijās kā palīgstrādnieks (28),  sezonas lauksaimniecības strādnieks (19), lauksaimniecības palīgstrādnieks (18), elektronisko iekārtu montieris (10), dārzeņu audzēšanas laukstrādnieks (10), betonētājs (10), autobusa vadītājs (9),  būvstrādnieks (9). Ar aktuālajām vakancēm iespējams iepazīties NVA vakanču portālā Nodarbinātības valsts aģentūra (nva.gov.lv)

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tikšanās laikā ar NVA vadību 31. oktobrī Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis atzinīgi novērtēja pašvaldības un NVA sadarbību aktīvā nodarbinātības pasākuma “Algoti pagaidu sabiedriskie darbi”  un skolēnu vasaras nodarbinātības pasākuma īstenošanā. Dalību algotajos pagaidu darbos šī gada 9 mēnešos uzsācis 91 NVA Bauskas filiālē reģistrēts bezdarbnieks, savukārt skolēnu vasaras nodarbinātības pasākuma ietvaros 188  jaunieši ieguva darba pieredzi, strādājot pie darba devējiem.

NVA vadības pārstāvji savas vizītes laikā Bauskas novadā apmeklēja  SIA “Lamela”. NVA norādīja, ka šis uzņēmums  ir viens no visaktīvākajiem NVA Bauskas filiāles sadarbības partneriem. SIA “Lamela” sadarbībā ar NVA veido subsidētās darbavietas aktīvā nodarbinātības pasākuma „Pasākumi noteiktām personu grupām” ietvaros, nodarbinot arī personas ar invaliditāti, savukārt ESF projekta “Atbalsts bezdarbnieku izglītībai” ietvaros īsteno aktīvo nodarbinātības pasākumu „Apmācība pie darba devēja” jeb darba devējam vajadzīgo darbinieku praktisko apmācību.  Pārrunu laikā uzņēmuma vadītājs Ardis Upenieks dalījās savā pieredzē šo pasākumu īstenošanā.

Vizītes noslēgumā NVA vadības pārstāvji ar NVA Bauskas filiāles vadītāju Igundu Bēmani un filiāles darbiniekiem pārrunāja aktuālos darba jautājumus un klientu iesaisti nodarbinātības veicināšanas pasākumos.

Foto: Bauskas novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (7)

 1. Tādi sapņu darbi, ka tik turies, ir īpaši cilvēkam ar augstāko izglītību.
  Skaidrs, ka jāmeklē darbs Rīgā, čuhņā jau tāpat nav ko darīt, ja vien negribi kļūt par laukstrādnieku vai šoperi. 🙂

  20
  3
 2. Simts brīvas darba vietas bet sievietēm praktiski nav vai nu veikalā vai uz lauka ,7 gadus neko piemērotu nevar atrast un nav jēgas reģistrēties par bezdarbnieku un to skaits neatbilst faktiskajam bezdarbnieku skaitam.

  30
 3. >haha- Jebkurš darbs ir svarīgs, ja lauksaimnieks neizaudzēs un šoferis nenogādās preci veikalā bīs jāsprāgst badā, ja Jūs tik kruts ar AUGSTĀKO izglītību , varbūt vēl kruto Turības papīru , dibiniet savu uzņēmumu un pelniet

  17
  2
 4. Kārtējā ierēdņu atrakstīšanās statistikai!Turklār neprecīza,pavirša,es mājaslapā kautkā atradu tikai 9 vakances lauksaimniecībā brīvas..Procents protams ļoti mazs,jo ilgstošākus bezdarbniekus vienk.pierunā vairs nereģistrēties!Pats tam piemērs,un ar augst.izglītību uz kāda blata var atrast tikai kādu darbu.

  13
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.