Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde Bauskā atsāks noformēt un izsniegt pases un eID kartes rindas kārtībā

Lai mazinātu rindas pēc personu apliecinošajiem dokumentiem, no šī gada 16. maija Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) teritoriālajās nodaļās, tajā skaitā arī Bauskā, atsāks noformēt un izsniegt personu apliecinošus dokumentus – pilsoņu un nepilsoņu pases un personas apliecības jeb eID kartes – rindas kārtībā, t. i., neveicot iepriekšēju pierakstu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Publicitātes

PMLP paskaidroja, ka pakalpojumu saņemšana rindas kārtībā paredz, ka klienti tiks apkalpoti tādā kārtībā, kādā ieradīsies nodaļā, un uz pakalpojuma saņemšanu būs jāgaida, proti, pakalpojuma saņemšanas laiks atšķirībā no iepriekšēja pieraksta nav prognozējams.

Vienlaikus samazinātā apjomā PMLP saglabās iespēju veikt arī iepriekšēju pierakstu, lai nodrošinātu, ka tie klienti, kuri nevēlas saņemt pakalpojumu rindas kārtībā, varētu pieteikt pakalpojuma saņemšanu konkrētā iepriekš rezervētā laikā.

PMLP informē, ka rindas kārtībā klientiem būs iespēja noformēt tikai pilsoņu un nepilsoņu pases un eID kartes. Tiem klientiem, kuri vēlēsies noformēt uzturēšanās kartes, vēl aizvien būs jāveic iepriekšējs pieraksts pakalpojuma saņemšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat apkalpošana rindas kārtībā tiks nodrošināta klientiem, kas pēc laulībām maina uzvārdu. Lai saņemtu šo pakalpojumu, klientiem būs jāierodas sevis izvēlētā PMLP nodaļā un jāuzrāda darbiniekiem laulības apliecība.

Līdztekus PMLP atgādina, ka personu apliecinošu dokumentu noformēšanai un izsniegšanai tiek izsniegtas arī ilgtermiņa vīzas ar tiesībām uz nodarbinātību un uzturēšanās atļaujas Ukrainas civiliedzīvotājiem. Šīs personas tiek apkalpotas bez iepriekšēja pieraksta un prioritārā kārtībā, t. i., bez rindas.

Svarīgi ņemt vērā, ka PMLP atjauno tikai pases un eID kartes saņemšanu rindas kārtībā. Citi pakalpojumi – izziņu izsniegšana, uzturēšanās atļauju un vīzu dokumentu iesniegšana – vēl aizvien tiek sniegti tikai elektroniski, un šo kārtību tuvākajā laikā nav plānots mainīt.

Šajā sarežģītajā laikā PMLP īpaši lūdz klientus būt pieklājīgiem pret iestādes darbiniekiem, kuri intensīvas slodzes apstākļos strādā, lai apkalpotu klientus pēc iespējas ātrāk.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.