Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pirmajā pusgadā Latvijā 4781 jauns uzņēmums; jūnijā Bauskas novadā reģistrēts 21

Šogad pirmajos sešos mēnešos reģistrēto jauno uzņēmumu skaits sasniedzis 4781, liecina «Lursoft» apkopotie dati. Salīdzinot ar aizvadītā gada attiecīgo periodu, jauno uzņēmumu skaits audzis par 11,06%. Šogad pirmajos sešos mēnešos likvidēti 3815 uzņēmumi, kamēr pērn šajā pašā periodā tika likvidēti 5799 uzņēmumi, apkopots lursoft.lv  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jūnijā reģistrēti 708 jauni uzņēmumi, no kuriem 637 – sabiedrības ar ierobežotu atbildību, 62 – individuālie komersanti, tāpat arī pagājušajā mēnesī reģistrētas 4 jaunas zemnieku saimniecības, 3 ārvalsts komersantu filiāles un pa vienai akciju sabiedrībai un pilnsabiedrībai. Jauno uzņēmumu kopējais reģistrētais pamatkapitāls sasniedza 8,17 milj. EUR. Vairāk nekā pusi no šīs kopsummas veidojis viena uzņēmuma pamatkapitāls, liecina «Lursoft» pētījuma dati.

Vienīgais no visiem jūnijā reģistrētajiem uzņēmumiem, kura pamatkapitāls pārsniedz 1 milj. EUR, ir Salaspilī reģistrētais SIA “Davhex”. Li Rostislavam piederošais SIA “EKO AIR” ieguldījis SIA “Davhex” pamatkapitālā 4,5 milj. EUR. Pieejamais gada pārskats liecina, ka lodēto plākšņu siltummaiņu ražotājs SIA “EKO AIR” aizvadītajā gadā apgrozīja 2,29 milj. EUR, pēc nodokļu nomaksas gūstot 260,3 tūkst. EUR peļņu. Lursoft izpētījis, ka savulaik SIA “EKO AIR” piederējušas daļas arī vairākos citos uzņēmumos, taču šobrīd tam reģistrēta dalība tikai jaunreģistrētajā SIA “Davhex”. Jānorāda, ka SIA “Davhex” juridiskā adrese reģistrēta Miera ielā 30D Salaspilī, kur atrodas arī tā mātes uzņēmums SIA “EKO AIR”.

TOP 10 lielākie jūnijā reģistrētie uzņēmumi:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
 1. SIA “Davhex”: pamatkapitāls – 4500 tūkst. EUR;
 2. SIA “KRC1”: 939 tūkst. EUR;
 3. SIA “KRC2”: 526 tūkst. EUR;
 4. SIA “Dotnuva Seeds”: 500 tūkst. EUR;
 5. SIA “Ortomed īpašumi”: 320 tūkst. EUR;
 6. SIA “Realto Vento”: 92 tūkst. EUR;
 7. SIA “Mednieku cilts”: 75 tūkst. EUR;
 8. SIA “eConcept Baltic”: 55 tūkst. EUR;
 9. SIA “NP enterprise”: 36,6 tūkst. EUR;
 10. AS “Nordimo Capital”: 35 tūkst. EUR.

«Lursoft» izpētījis, ka no jūnijā reģistrētajām TOP 10 esošajām sabiedrībām ar ierobežotu atbildību teju visas ir vietējā kapitāla. Izņēmums ir vien ceturtais lielākais pagājušajā mēnesī reģistrētais uzņēmums SIA “Dotnuva Seeds”. Šī Bauskas novada Iecavas pagastā reģistrētā uzņēmuma vienīgais kapitāldaļu turētājs ir lietuviešu UAB “Dotnuva Seeds”, kas pēc Lursoft pieejamās informācijas reģistrēts tikai š.g. 8.maijā. Tā darbības veids ir graudu, sēklu un neapstrādātas tabakas un lopbarības vairumtirdzniecība.

Uzņēmuma interneta mājas lapā pieejamā informācija liecina, ka starptautiskā sēklu preču zīme “Dotnuva Seeds” reģistrēta 2018. gadā. Jānorāda, ka UAB “Dotnuva Seeds” ir “Linas Agro” grupā ietilpstoša kompānija. Lursoft izpētījis, ka par SIA “Dotnuva Seeds” vadītāju iecelta kādreizējā SIA “Linas Agro” valdes locekle, savukārt uzņēmuma padomē ir gan SIA “Dotnuva Baltic” un SIA “Linas Agro” padomes priekšsēdētāja vietnieks Jons Bakšis, gan arī Jensens Martins Ingemans, kurš ir SIA “Linas Agro” valdes priekšsēdētājs un SIA “Dotnuva Baltic” valdes loceklis. Papildus jāatzīmē, ka “Dotnuva Baltic” grupas uzņēmums jau no 2010. gada darbojas arī Igaunijas tirgū. Publiskotie dati liecina, ka šī uzņēmuma apgrozījums 2023. gada 1. ceturksnī sasniedzis 6,57 milj. EUR. Gan AS “Dotnuva Baltic” (Igaunijas uzņēmumam), gan Dotnuva grupas uzņēmumiem Latvijā patiesā labuma guvējs ir Lietuvas valstspiederīgais Zubas Darius.

Jānorāda, ka ārvalstu kapitāls reģistrēts nepilniem 12% no visiem jūnijā reģistrētajiem jaunajiem uzņēmumiem. Visvairāk ieguldītāju jauno uzņēmumu pamatkapitālos reģistrēts no tuvējām kaimiņvalstīm – Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, tāpat arī no Ukrainas. Jau vēstīts, ka šogad Latvijas uzņēmumu pamatkapitālos reģistrēts Ukrainas ieguldījumu apjoma pieaugums. 2022. gada pirmajā pusgadā uzkrātā ieguldījumu summa no Ukrainas augusi par 2,6 milj. EUR, sasniedzot 107,1 milj. EUR. Tikmēr ieguldījumu apjomam no Krievijas jau piekto gadu pēc kārtas ir tendence sarukt. Šī gada laikā vien Krievijas uzkrātā ieguldījuma apjoms Latvijas uzņēmumu pamatkapitālos sarucis par 55,55 milj. EUR, samazinoties līdz 314,57 milj.EUR.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības, kuru teritorijā jūnijā reģistrēts visvairāk jaunu uzņēmumu:

 1. Rīga: 343 uzņēmumi;
 2. Mārupes novads: 24 uzņēmumi;
 3. Ogres novads: 24 uzņēmumi;
 4. Jelgava: 24 uzņēmumi;
 5. Bauskas novads: 21 uzņēmums;
 6. Jūrmala: 21 uzņēmums;
 7. Ropažu novads: 17 uzņēmumi;
 8. Daugavpils: 16 uzņēmumi;
 9. Jelgavas novads: 15 uzņēmumi;
 10. Liepāja: 15 uzņēmumi.

Avots: lursoft.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.