Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

PMLP darbinieki Bauskā atrodas savās vietās, bet klientus nepieņem; kāpēc tā?

Tieši pirms nedēļas tika izziņots, ka no 16. maija Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) teritoriālajās nodaļās, tajā skaitā Bauskā,  atsāks noformēt un izsniegt personu apliecinošus dokumentus rindas kārtībā, neveicot iepriekšēju pierakstu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vairāki baušķenieki bija neizpratnē par šādu lēmumu, lūdzot izskaidrot, kādēļ brīvās rindas kārtība nevar tikt ieviesta jau šajā brīdī. Aizejot Bauskā pēc dokumentiem, klātienē cilvēki pārliecinājušies, ka blakus esošie lodziņi ir brīvi, PMLP darbinieki atrodas savās vietās, bet klientus nepieņem, tālab «Bauskas Dzīvei» pauda sašutumu – vietas brīvas, bet ļaudis nepieņem, apkalpošana notiek vien pēc iepriekšēja pieraksta, bet tas pilns mēnesi uz priekšu.

PMLP pārstāve Madara Puķe apliecināja, ka praktiski visās nodaļās Latvijā pieraksti līdz šim maija vidum ir aizpildīti, tamdēļ arī ātrāk izmaiņas neesot ieviešamas. Viņa skaidroja, ka nodaļās daļa darbinieku strādā ar migrācijas lēmumiem, tālab neapkalpo klientus, bet atrodas savā darba stacijā un izskata dokumentus, tajā skaitā Ukrainas pilsoņu iesniegumus.

M. Puķe neslēpj, ka līdzīgus pārmetumus pārvalde saņem ik pa laikam. «Mums tiek sūtītas fotogrāfijas, darbinieki tiek likti sociālajā tīklā «Twitter» un citos – ar pavadtekstu: «Ko tad viņi te sēž?!». Būtu jāsaprot, ka ar migrācijas lielo paku, kas jāiesniedz ārvalstu pilsonim, klātienē vairs nav jāierodas, dokumenti tiek nosūtīti pa pastu. Darbiniekam ir jāpārliecinās, vai viss iesniegts pareizi, jāraksta lēmums.  Procedūra kļuvusi citādāka. Pieļauju, ka gadās arī, ka kāds neatnāk uz pierakstu. Taču visas nodaļas dažādos gadījumos izdara izņēmumus, piemēram, persona ir apprecējusies, jāmaina dokumenti, un viņu apkalpo bez pieraksta,» skaidro M. Puķe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Reģionos ir desmit nodaļas, kas pieņem rindas kārtībā katru darbdienu, bet Bauskā šādas kārtības nav un nebūs līdz maija vidum. Baušķeniekiem ir iespēja doties uz PMLP Rīgas 1. nodaļu, kur 8., 22., un 29. aprīlī būs pieņemšana pēc brīvās rindas principa.

«Saistībā ar karu Ukrainā cilvēku pieplūdums ir milzīgs. Ļaudis ir sasparojušies, lai dokumenti būtu kārtībā un, ja būtu vajadzība, lai varētu doties ārpus valsts. Cilvēku skaits ir krietni, krietni lielāks nekā ierasti pavasarī šajā laika periodā,» uzsvēra M. Puķe.

Viņa skaidroja, ka var izdalīt trīs aspektus: «Tas, ko mēs redzam, ir interesanta un negatīva tendence – klienti pazaudē dokumentus. Iespējams, kovidlaikā tie nav bijuši tik ļoti vajadzīgi. Viens precedents mums bija, kad vienu dienu Rīgas nodaļā tika organizēta brīvā rinda, tajā bija ap 50 cilvēku, kas bija nozaudējuši dokumentus. Tas tomēr ir krietni ievērojams daudzums! Šo situāciju ir grūti izskaidrot. Otrs apstāklis ir, ka kuplā skaitā nāk ģimenes ar bērniem, ierodas arī ar desmit dienu veciem zīdaiņiem, iespējams, pirms šiem februāra notikumiem, kas satricināja visu pasauli, viņi nebūtu mūsu klientu rindās, bet tagad tādu ir daudz. Trešā lieta, ka daļa iedzīvotāju kovidlaikā ir nodzīvojušies bez derīgiem personu apliecinošiem dokumentiem. Kā viņiem tas ir izdevies, grūti spriest, bet tādi nāk ne mazums! Naudas sodu pārvalde nepiemēro, iztiekam ar brīdinājuma sarakstīšanu,» situāciju ieskicē M. Puķe.

Viņa uzsver, ka bez rindas PMLP ierodas Ukrainas pilsoņi. «Latvijā jau pašlaik ir vairāk nekā 11 tūkstoši Ukrainas pilsoņu, un viņiem visiem jānāk pie mums, bez variantiem. Visi iepriekš minētie aspekti ir neveiksmīgi saslēgušies, šķita, ka varēs pēc «kovida» uzelpot, bet tomēr nekā,» teic M. Puķe un pieļauj, ja situācija Ukrainā normalizēsies, karš tiks pārtraukts, PMLP darbs arī būs raitāks, un rindas zudīs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (10)

 1. Labi pases dabūs, bet uz kurieni tad laidīsies prom? Vai tiešām tāda ažiotāža jātaisa?

  4
  2
 2. pierasts ir tā, ka daudziem algu maksā par atrašanos darba vietā, strādā vai nestrādā, mēneša sākumā tāpat zināmo summu kontā ieskaitīs un iestādēs strādājošie to jau sen kā ņēmuši vērā

  4
  4
 3. Visi gudrie cilvēki, kuri strādājuši katru darbu un zina katra darbinieka algas, lūdzu apskatieties kādi pakalpojumi tiek piedāvāti PMLP un tad pasakiet kā viena Bauskas nodaļa ir spējīga izdarīt to pašu ko Rīgas nodaļa, kurā strādā divtik cilvēku, ja darbinieki godprātīgi sēž un neko nedara.

  6
  2
 4. Beidziet paši vestibilā traci taisīt, ja nemākiet pajautāt kurš pēdējais rindas kārtībā, paši vainīgi.31. martā saņēmu pasi, PMLP meitenēm liels paldies par kompetenci un atsaucību.

 5. un cik reizes vairāk iedzīvotāju ir Rīgā, piedevām vēl osta, lidosta…, ja tur PMLP nodaļā tikai 2X vairāk darbinieku kā Bauskas nodaļā. Laikam augstā priekšniecība tuvāk un “luni” kā šeit laist nevar.

  2
  2
 6. Aizdomāties PMLP vadība, ka varētu vienu nodaļu nodot ukraiņiem, kuriem galīgi nav kur steigties, nevarēja. Janoštope visiem dokumentu saņemšana. Pareizi saka, pati neefektīvākā un nekompentākā valsts parvalde ES.

 7. Super. Man piedāvā pierakstu kad pases derīguma termiņš sen būs jau beidzies.Atbildi sniedza ka neko nevar darīt, pa dzīvojiet tā kā ir. Es Latvijas pilsonis būšu spiests dzīvot kādu laiku bez personas apliecinoša dokumenta, un sabojāt sev un bērnam atvaļinājumu. Esot ukraiņiem bez rindas un pieraksta kārtības, savā valstī jau sāc justies kā svešš.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.