Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Projekts «Uzņēmējdarbība Zemgalē» pēc notikumiem bagāta šī gada
2023. gadā turpināsies ar jaunu sparu; baušķenieki aicināti piedalīties

Jauniešu jaunrades hakatonā “Biznesa nakts”. Publicitātes foto – ZPR.

EEZ projektā «Uzņēmējdarbība Zemgalē» 2023. gadā plānoti 16 jauni semināri Zemgales uzņēmējiem, tiks izsludināta pieteikšanās dalībai tirdzniecības misijā un dalībai starptautiskā izstādē Norvēģijā, bet skolēniem plānotas četras biznesa ideju ģenerēšanas darbnīcas, četri biznesa iedvesmas pasākumi, viens biznesa ideju konkurss un četras apmācības jauniešiem, «Bauskas Dzīvi» informē Sandra Grigorjeva, eksperte darbā ar uzņēmējiem Zemgales plānošanas reģionā (ZPR).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Eksperte akcentē, ka viena no nozīmīgākajām projekta aktivitātēm paredzēta 2023. gada pavasarī – koprades telpu atklāšana Jelgavā ar mērķi radīt radošu un patīkamu vidi jauniešu uzņēmējdarbības aktivitāšu veicināšanai.

ZPR 2022. gadā turpinājis darbu EEZ projektā “Uzņēmējdarbība Zemgalē”, ko finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ grantus, ieviešanā, organizējot plašas atbalsta aktivitātes esošajiem un topošajiem uzņēmējiem visās Zemgales pašvaldībās, tostarp Bauskā. Šogad ZPR sniedzis iespēju gandrīz 800 klausītāju piedalīties apmaksātos semināros, 16 uzņēmējiem doties uz Norvēģiju eksporta veicināšanas aktivitātēs un aptuveni 300 jauniešiem gūt ieskatu biznesa ideju ģenerēšanas metodēs un nepieciešamajās kompetencēs uzņēmējdarbībā, veikumu izvērtē S. Grigorjeva.

Aizejošajā gadā projekta ietvaros Zemgales uzņēmējiem organizēti ikmēneša semināri, kā arī tiem bijusi iespēja doties tirdzniecības misijā un piedalīties starptautiskā dizaina izstādē Norvēģijā. Savukārt, lai skolēnus iedvesmotu iepazīt uzņēmējdarbības šķautnes, pamatskolēniem organizēts biznesa ideju ģenerēšanas darbnīcas, bet jauniešiem norisinājušies biznesa iedvesmas pasākumi un jaunrades hakatons “Biznesa nakts”, kur savas uzņēmējdarbības prasmes pierādīja vairāk nekā 60 skolēni no dažādām Zemgales reģiona skolām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Otto Lodiņš no Iecavas “Rāmritiem” ar inovatīviem medus produktiem. Piedalījies tirdzniecības misijā “Inovatīvi pārtikas produkti” Oslo. Foto – I. Punka, “Bauskas Dzīves” arhīvs.

«Projektā jūnijā deviņiem inovatīvu pārtikas produktu ražotājiem – PastaHouse, Rāmriti no Bauskas novada Iecavas, BestBerry, Green Attitude, ZELT, Mītavas Čiekurs, Karameļu darbnīca, Pupuchi, IeDillo – bija iespēja doties tirdzniecības misijā “Inovatīvi pārtikas produkti” uz Oslo un trīs dienu programmā gūt pieredzi saistībā ar Norvēģiju kā eksporta tirgu. Misijas laikā zemgalieši tikās ar Latvijas vēstnieku Norvēģijā, apmeklēja vairākus mikrouzņēmējus, pārtikas ražotnes un pārtikas zinātnes institūtu, kā arī paši organizēja B2B tikšanās biznesa attīstībai,» vienu no vērienīgajām projekta aktivitātēm apraksta S. Grigorjeva.

Keramiķe no Bauskas novada Svitenes pagasta Laima Grigone savā uzņēmumā “Laima Ceramics”. Piedalījusies starptautiskā dizaina, arhitektūras un amatniecības izstādē “Oslo Design Fair” Norvēģijā. Foto – Ivars Bogdanovs, no “Bauskas Dzīves” arhīva.
“Oslo Design Fair” Norvēģijā. Publicitātes attēls.

Tāpat viņa min, ka septembra sākumā septiņi Zemgales uzņēmumu pārstāvji no Linen Territory, Purva pasaule, 0Design, SG Home decor (Skrīveru galdniecība), Event Frame, Kambars Varkalis un Bauskas novada Svitenes pagasta uzņēmums Laima Ceramics piedalījās starptautiskā dizaina, arhitektūras un amatniecības izstādē “Oslo Design Fair” Norvēģijā, Zemgales stendā parādot savas dizaina inovācijas starptautiski. 

S. Grigorjeva pastāsta, ka visu šo gadu Zemgales uzņēmējiem un interesentiem bija iespēja piedalīties kādā no 17 projekta apmaksātiem vebināriem un apmācībām, ko izmantoja gandrīz 800 klausītāji. Semināri  notika attālināti, sniedzot iespēju pieslēgties visiem interesentiem, kā arī noskatīties ierakstu sev vēlamā laikā. Kā lektori vebināros aicināti Latvijā vadošie jomu speciālisti kā, piemēram, zīmolvede Diāna Ņikitina, lietišķās sarakstes eksperte Aiga Veckalne, analītiķis Rihards Garančs, Google risinājumu eksperts Agris Magons, etiķetes un protokola pārzinātāja Jana Trahimoviča un daudzi citi. Vasarā viens no projekta semināriem norisinājās klātienē, sniedzot iespēju izzināt LinkedIn iespējas platformas vēstneses Ievas Drāznieces vadībā. Seminārs klātienē ļāva uzņēmējiem iepazīties arī savstarpēji, un šādas tīklošanas reizes viņi ļoti novērtē. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai attīstītu jauniešiem uzņēmējspēju kompetences un biznesa domāšanu, kopumā notika sešas biznesa ideju ģenerēšanas darbnīcas pamatskolēniem un trīs biznesa iedvesmas pasākumi jauniešiem par tādām tēmām kā aprites ekonomika, sociālā uzņēmējdarbība, ilgtspējība, zaļā uzņēmējdarbība un digitālie risinājumi. Pasākumu mērķis bija radīt vispārēju izpratni par uzņēmējdarbības mērķiem un parādīt ideju ģenerēšanas paņēmienus, kā arī iedvesmot nākotnē uzsākt savu biznesu. Darbnīcās notiek ne tikai teorētisku zināšanu nodošana, bet arī praktiska darbošanās pārvēršot atkritumus un ražošanas atlikumus jaunos produktos. Darbnīcu moderatori ir jaunie uzņēmēji, kuri ar skolēniem dalījās pieredzē uzņēmējdarbībā, kas bijusi gan komiska, gan izaicinājumu pilna.

Eksperte darbā ar uzņēmējiem Sandra Grigorjeva informē, ka aktivitātes uzņēmējiem un jauniešiem tiek organizētas projektā Nr. LV-LOCALDEV-0003 “Uzņēmējdarbība Zemgalē”, ko finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ grantus. Projekta kopējais budžets ir 969 256 eiro, no kuriem EEZ līdzfinansējums ir 793 867,70 eiro. Tā kā projekts turpināsies arī jaunajā gadā, tiek aicināts sekot līdzi informācijai www.zemgale.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Bauskas novada dome kā uzņēmējs arī piedalīsies? Cenrādis precēm un pakalpojumiem jau sastādīts.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.