Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Radošo darbu konkursā atzinību gūst Pilsrundāles vidusskolas skolniece

Latviešu valodas aģentūra paziņojusi skolēnu radošo darbu konkursa «Tu esi Latvijas dārgums» rezultātus. No Bauskas novada Pilsrundāles vidusskolas skolniece Amanda Ivulāne ieguvusi atzinību, piesakot sevi ar zīmējumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Amandas Ivulānes konkursam iesūtītais un atzinību saņēmušais darbs – viņas zīmētā dzejniece Aspazija. ATTĒLS NO A. IVULĀNES PERSONISKĀ ARHĪVA.

Pērn Latviešu valodas aģentūra izsludināja ikgadējo skolēnu radošo darbu konkursu «Tu esi Latvijas dārgums», kurā aicināti piedalīties tika Latvijas vispārējo un profesionālo izglītības iestāžu un latviešu skolu ārzemēs skolēni. No katras mācību iestādes Latviešu valodas aģentūra gaidīja deviņus labākos radošos darbus ar brīvu formātu – zīmējums, eseja, dzejolis vai domraksts. Katru gadu labākie skolēnu radošie darbi tiek apkopoti un izdoti krājumā, turpinot skolēnu radošo darbu krājuma sēriju.

Kā ierasts, konkursa rezultāti tiek paziņoti 21. februārī, kas ir Dzimtās valodas diena. Atzinību konkursā ieguva arī Pilsrundāles vidusskolas 11. klases skolniece Amanda Ivulāne, kura šajā konkursā piedalījās pirmo reizi. Skolniece sevi konkursam pieteica ar zīmējumu, kurā attēlota dzejniece Aspazija. «Izvēlējos zīmēt Aspaziju ne tikai tāpēc, ka viņa ir sieviete un ļoti labi zināma personība, bet arī tāpēc, ka viņa ir unikāla un dvēseliska persona,» savu izvēli pamato Amanda, «Aspazija ir mūsu Latvijas dārgums, viņai, tāpat kā man, ir sava māksla un piegājieni tai.»

Skolniecei interesē skaistumkopšana, ar ko labprāt saistītu savu nākotni, taču līdz galam pārliecināta par tālāko dzīves ceļu pēc vidusskolas vēl nav. «Vienu gadu nomācījos mākslas skolā, kad man vēl nebija zīmēšanas prasmes,» par savu vaļasprieku stāsta A. Ivulāne, «tad no mākslas skolas izstājos. Mājās pašmācības ceļā sāku mācīties zīmēt, un tā arī nonācu līdz rezultātam.» Skolā Amandai vislabāk patīk apmeklēt kultūras pamatu stundas, jo mācību priekšmets sastāv gan no rakstīšanas, kur jāpauž savs viedoklis, gan arī zīmēšanas un gleznošanas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Konkursā sagaidījām lielu pieteikumu skaitu – 848 radošos darbus gan no Latvijas, gan latviešu skolām pasaulē – Vašingtonas ev. lut. draudzes pamatskolas, Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Ņūdžersijas latviešu pamatskolas, Briseles II Eiropas skolas, Mineapoles Sv. Paulas Latviešu skolas un Tallinas Eiropas skolas. No katras skolas varēja iesūtīt ne vairāk par deviņiem darbiem, un tas nozīmē, ka konkursā piedalījās daudz vairāk bērnu un jauniešu,» informē Velga Līcīte-Meldere, Latviešu valodas aģentūras projektu vadītāja.

Konkursā iesūtītos radošos darbus spraigā diskusijā vērtēja žūrijas komisija – UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika, literatūrzinātniece, Latvijas Universitātes profesore, mācību grāmatu autore Ilze Stikāne, māksliniece, grāmatu «Koko un Riko» zīmējumu autore Linda Lošina, rakstnieks Valdis Rūmnieks un Latviešu valodas aģentūras projektu vadītāja Velga Līcīte-Meldere.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Loti skaists darbs kura ielikta dvesele un milestiba pret aspaziju..talantigs meitens..lai veicas ari turpmak.domaju ka latvija ir daudz talantigu un radosu jauniesu.

  2. Man vismilakaa rakstniece ir annaa brigadere..dievinu..nesmu. gleznotaja tapec nevaru vinu uzgleznot ..vien paturet sirdii..kad aizbraucu uz terveti..vienmer aizeju pue mazas anneles skulpturas…parunaties..jo vina ir tas spriditis kas devas pasaule laimi meklet..bet atrada to savas majas.cik spilgtas bernivas atminas..un katra taka kas berniba staigata neaizmirstama ar teiksmainiem teliem vita…ar lielu milestibu aprakstita.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.