Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Raidījums: Pircējus mulsina SIA “Kronis” ražota sēņu zupa ar uzrakstiem krievu valodā

Latvijā ražota sēņu zupa, kuras nosaukums rakstīts krievu valodā un importētāja adrese norādīta Krievijā – šāds produkts samulsinājis kādu Latvijas iedzīvotāju. Tā kā produkts ražots šopavasar, ir skaidrs, ka tie nav pāris gadus seni, pirmskara krājumi, kas bijuši domāti Krievijas tirgum, tomēr produkta ražotājs SIA “Kronis” norāda, ka uzņēmuma noliktavās ir iepakojuma materiāla rezerves, kas jāizlieto, ziņo LTV raidījums “4.studija”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz ielas aptaujāto cilvēku domas par šādu Latvijas produkta iepakojumu atšķīrās. Vieni pauda, ka viņiem par uzrakstiem ir vienalga, jo svarīgāk ir tas, vai produkts ir finansiāli izdevīgs un garšīgs. Tikmēr citi pauda, ka šādi uzraksti krievu valodā, iespējams, attur pircējus no produkta iegādes.

SIA “Kronis” valdes loceklis Aivars Svarenieks paskaidroja, ka uzņēmums savu produkciju uz Krieviju eksportējis pirms Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā.

Pircējus veikalā mulsina Latvijā ražota sēņu zupa ar uzrakstiem krievu valodā
Pircējus veikalā mulsina Latvijā ražota sēņu zupa ar uzrakstiem krievu valodā Foto: Latvijas Televīzija

“Līdz ar to stāvpakas bija pieejamas ne tikai Latvijas patērētājiem, bet arī eksporta tirgiem. Eksportējot uz Krieviju, marķējumā ir norādes krievu valodā. Stāvpaku saturam nav nekādas saiknes ar Krieviju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Neviens produkts vai to sastāvdaļas netiek importēts no Krievijas, viss tiek saražots Latvijā, izmantojot Latvijā un Eiropas Savienībā iegūtas sastāvdaļas,” norādīja Svarenieks.

Svarenieks uzsvēra, ka pēc Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā uzņēmums ir pārtraucis eksportu uz Krieviju.

“Anotācija uz iepakojuma nav mainījusies, jo uzņēmuma noliktavās ir iepakojuma materiāla rezerves. Pēc šo rezervju izlietošanas uz nākošā iepakojuma uzrakstu krieviski nebūs,” skaidroja uzņēmuma valdes loceklis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

KONTEKSTS:

Kopš Krievija pērn februārī sāka pilna mēroga karu pret Ukrainu, Eiropas Savienība noteikusi jau desmit sankciju kārtas pret Krieviju. Sankcijas vērstas pret svarīgākajām Krievijas eksporta jomām, piemēram, naftas un gāzes eksportu, tādējādi cenšoties mazināt Krievijas ienākumus, kas tiek tērēti kara turpināšanai Ukrainā.

Neskatoties uz to, citu preču eksports uz Krieviju joprojām ir atļauts. Atbilstoši Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2022. gadā Latvijas eksports uz Krieviju sasniedza 1,191 miljardu, bet Krievijas imports uz Latviju pārsniedza 1,830 miljardus eiro. Salīdzinājumā ar 2021. gadu eksports ir piedzīvojis niecīgu kritumu, savukārt importa vērtība ir pat pieaugusi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (24)

 1. Po.kaut vai ivritā.Šā ”ražotāja” pseidozupiņas tāpat nav ēdamas.Sevišķi jau sausie brūvējumi.

  12
  9
 2. Stāsts jau nav par zupu, bet par valodu. Jebkuram normālam cilvēkam skaidrs, ka terors pret jebkādu valodu ir nejēdzīgs un nožēlojams. Attopieties vienreiz – jo vairāk valodu pārzini, jo labāk! Vēršanās pret – šoreiz krievu – valodu ne par ko labu par jums neliecina, diemžēl.

  37
  14
 3. nav pa tiešo jāsūta uz Krieviju, ir taču Kazahstāna, Turkmēnija, Uzbekistāna un vēl virkne citu valstu, caur kurām vienā mierā var apiet sankcijas. Jo, ne jau uz ES valstīm Kronis sūtīs šo produkciju, ne arī Latvijā to apēdīs.

  22
  3
 4. ne jau zupa, bet valoda ir tā, ar kuras palīdzību var terorizēt valsti un tās iedzīvotājus, valsts pamatiedzīvotājus, kuriem šī valoda ir sveša un nepieņemama.

  14
  15
 5. Tu gadījumā neesi no tā Bauskas kretīnu bara kas vēl joprojām vienreiz gadā apvelk krievu formas lai svinētu desantnieku dienu?

  8
  14
 6. “… valoda ir tā, ar kuras palīdzību var terorizēt valsti un tās iedzīvotājus, valsts pamatiedzīvotājus, kuriem šī valoda ir sveša un nepieņemama.” Debīlismam nav robežu, izrādās!

  11
  7
 7. Tā paciņa jau nav jāēd! Starp citu polijā, slovākija,lietuvā un daudzās citās valstīs krievu valodā vēl izlasīs bet mūsu valodu praktiski neviens! Daudz ļoti daudz pat nezin kur Latvija atrodas!

  38
  5
 8. kā krievu parunā- lai kura govs mautu, bet tavējā varētu paklusēt, jo tieši Latvijā iebraukušo krievu vairākums 30 un pat 70 gadu laikā ne vārda nav iemācījušies valsts valodā pateikt. Izcils piemērs ir nesen notiesātajam trīdesmitgadniekam, Latvijā dzimušam un augušam, kurš tiesas zālē bez tulka palīdzības ne vārda nespēja bilsts ne arī saprast latviski sacīto. Vai krievu valodas kā obligātas ieviešana Latvijā uzreiz pēc okupācijas, nav terors, jeb tavuprāt “lielā slāvu drauga” pretimnākšana vietējiem?

  19
  10
 9. paciņa nav jāēd, jāēd tās saturs, bet, ja tā domāta ES valstīm, tad uz tās obligāti jābūt anotācijai tās valsts valodā, kam tā paredzēt. Tā gan, fantazētāj, tā kā nevienam polim, slovākam vai lietuvietim nav vajadzības ko burtot kirilicā

  14
  5
 10. Protams, dzīvot Latvijā un nezināt latviešu valodu ir kauna lieta! Taču, mīļie latvieši, jūs ar krievu valodas noliegšanu tādā gadījumā neesat ne par mata tiesu labāki par šiem minētiem Latvijas krieviem. Tā kā – domājiet, ko rakstāt!

  14
  7
 11. to Gardēdis … Tās Kroņa “pseidozupiņas”, starp citu, ikdienā ēd arī Latvijas armijas karavīri. Un kādā YouTube video viens entuziasts testēja Eiropas valstu armiju pārtikas pakas. Latvija pēc viņa vērtējuma bija Top 3.
  to “debilismam nav robežu” … Tas krievs tiesā tīšām tēloja muļķīti, jo aizkadrā ar savu sievu – policisti brīvi sarunājās latviešu valodā. Vienkārši tiesai “uzlika mīksto”.

  13
 12. jā, tā latvieša muguriņa ir neiedomājami līka, vēl no tiem laikiem, kad veikalā no pārdevējas nācās dzirdēt- govoriķe po čelovečeski, vaš sobačij jazik nepoņimaju…

  7
  4
 13. jo tieši tādu kā Tu dēļ, vēl joprojām latviešu pulciņš, pienākot kādam krievvalodīgajam Latvijas iedzīvotājam, sarunu turpina krievu valodā, laikam, tas tādiem iedzimts….

  6
  3
 14. Mēs jau 700 un vairāk gadus esam locījusi muguras un locam vēl tagad. Kā tos gadus mīkstu muguru liecamies Maskavai tā tagad Briseli…

  6
  7
 15. Latvijā ir viena valoda valsts un tā ir Latviešu ! Takā dibens bija krieviem jālaiza un visa produkcija ir krievu valodā , diez kāpēc man pilsonim jālasa svešvalodā Latvijā ? Izņemt šo produkciju un sodu par to ka ir vispār pārdošanā!

  2
  2
 16. Es labprāt tiem samulsušajiem pircējiem izšķaidītu galvu!
  Tak pilnīgi nozombēti idioti!

  1
  2
 17. -Tu labāk ēd savu zupu- un neplurksti tik daudz- viens no mums nau iisti gudrs-un es taa neesu.

 18. ka tādu pilnīgi nozombētu idiotu kā ecco un līdzīgo nav tik daudz kā pašlaik Krievijā, bet salīdzinoši ir par ko padomāt, ja nu kas.

 19. Nožēlojami. Par ko troksnis?Ne velti saka, ka latvieši ir nenovīdīga tauta. Viens no retajiem pašmāju uzņēmējiem, kurš veiksmīgi un kvalitatīvi strādā, tad “jākar pie lielā zvana” par uzrakstiem uz iepakojuma. Noteikti sūdzībnieki lieliski saprata, ka tas ir noliktavās no pirms sankciju laika saglabājies iepakojums. Nē, vajadzēja sacelt troksni, lai ieriebtu ražotājam. Bauskā ir tirgotavas, kur joprojām var atrast tieši Krievijā ražotu preci, bet par to neviens neliekas zinis. Kādam dikti vajag pabojāt dzīvi tieši “Kronim”.

  4
  1
 20. Gaužām nepatīk tā vārīšanas ap valodām. Tad jau angļu un pārējās arī aizliedzam…

  2
  1
 21. Tas tak kronis, baigie iepakojumi ar daudzam valodam, a kvalitate O_o – tai senu zupai i senu smakas nemazam nav. Labak noliktava turiet kadas normalas senes ko pielikt, lai vismaz pec senem garso ta susla, cenas ari kadas, vieniga zupa kas bija laba ir ta oranza ar marinetiem gurkiem, aizmirsu ka sauc, salanka laikam 😀

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.