Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Rīkanu strauts pārrauj ceļu Vecsaulē

Ūdens līmeņa celšanās dēļ Bauskas novada Vecsaules pagastā šonedēļ izveidojies ceļa Rīkanu kapi–Bāri iegruvums. Pašvaldības darbinieki, apsekojot vietu, secināja, ka ar palielināto ūdens masu nav spējusi tikt galā pērn iebūvētā caurteka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vecsaules pagasta pārvaldniece Līga Vasiļauska pastāstīja, ka līdzīga situācija izveidojusies pagājušajā gadā, bet tad visu operatīvi izdevies salabot, jo pali nav bijuši tik plaši. Šogad ūdens līmenis nepārtraukti ir paaugstināts, nokrišņi turpinās, strautu tik viegli neizdosies savaldīt. L. Vasiļauska pieļauj – paies vairākas nedēļas, līdz varēs ķerties pie remontdarbiem.

Līdz ar brauktuves pārrāvumu piekļuve nogriezta četrām individuālajām mājām, taču ir alternatīva – pāris kilometru jābrauc uz Jaunsaules pusi. «Ceļš būs nedaudz garāks, bet mājās varēs nokļūt,» skaidro L. Vasiļauska.

Viņa atzīst, ka tagad novada būvinženieriem būs jāspriež, kādu tehnisko risinājumu piemērot. «Jāņem vērā, cik intensīvi šī brauktuve tiek lietota. Tā ir nozīmīga pāris ģimenēm, un ieguldīt ceļā tik, cik vajadzētu Salātu ielai Bauskā, būtu nesamērojami. Tālab diez vai šeit tilta izbūvi kāds paredzēs. Meklēsim variantus, lai ceļš turpinātu kalpot, visticamāk, būs jauna caurteka, tikai lielāka diametra,» paziņo L. Vasiļauska un piebilst, ka pašlaik precizēt konkrētas remontdarbu izmaksas nevarēs.  Vecsaules pagasts L. Vasiļauskas pārziņā ir septīto gadu, un līdz pagājušajam gadam šādas problēmas nav bijušas. «Tādas īstas ziemas arī sen nav pieredzētas.  Kūst sniegs, ir intensīvi nokrišņi, un te, lūk, rezultāts, bet tā nav mirstamā vaina,» apliecina L. Vasiļauska.


Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. ne vien par situācijas salīdzināšanu ar pilsētas ielu, bet arī par citām “atklāsmēm” , kurās redzama pārvaldnieces attieksme kaut pret dažām ģimenēm, kā arī nepieminēšanu, ka vien vēl pagājušogad pa roku galam veiktais darbs ir visas notikušās “katastrofas” vienīgais cēlonis, vai tas nebūtu iemesls šīs “pakalpojumu sniedzējas” darba uzteikšanai? Bet, kurš gan ķersies klāt “balstiem”, tiem balstiem, uz kuriem jau gadu desmitiem balstās novada pārvaldē, tā teikt relikvijām, kurām pakausī elpot nav ne īsti gribēšanas, ne arī iespēju

    3
    3
  2. Ja caurteku iepriekšējos gadus laboja zemnieks ,tad Salātu ielu var labot ielas iedzīvotāji .Tā tik būtu štelle.

  3. vien jājautā, kam vai kuram(ai) draugs, nelaboja jau “uz savu galvu” vismaz pagasta pārvaldnieces neuzraudzīts?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.