Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Sākas skolēnu pavasara brīvdienas; bērniem un jauniešiem Bauskā un Iecavā piedāvā pavadīt laiku radoši un aktīvi

Pavasara brīvdienas ar šodienu sākas 1. – 11. klasēm, tās ilgs no 14. līdz 18. martam, bet 12. klašu skolēniem – no 21. marta līdz 25. martam. Brīvajā nedēļā Iecavas un Bauskas jauniešu centros būs iespējams pavadīt aktīvas, radošas un izzinošas dienas, lai smeltu iedvesmu atlikušajiem mācību mēnešiem pirms vasaras.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Ilustratīvs attēls no shutterstock.com

«Marts mums sācies kā veselības mēnesis, kam esam devuši nosaukumu «Ļaujies pavasarim, esi vesels»,» stāsta Iecavas jauniešu centra (IJC) vadītāja Līga Briģe, «jau marta sākumā pie mums uz tikšanos bija uzaicināta fitnesa trenere Bfit Baiba. Viņa stāstīja par veselīga uztura pamatprincipiem, un kopā vingrojām.»

Arī šai nedēļai, kad ir skolēnu brīvlaiks, IJC ir sagatavojis vairākas aktīvas un izzinošas nodarbības. «14. martā paredzēta veselīgā auzu pārslu kārtojuma gatavošana pēc Bfit Baibas receptes,» stāsta L. Briģe, «16. martā būs pārgājiens puišiem, izdzīvošanas prasmes dabā ierādīs zemessargs Jēkabs.» Līga atklāj, ka iepriekš šāds pārgājiens rīkots meitenēm un jauniešu atsaucība ir, arī meitenes izteikušas vēmi doties pārgājienu kopā ar puišiem. «Tas ir foršs pasākums – jauniešiem iemāca iekurt ugunskuru, gatavot ēdienu, ierāda prasmes, kā izdzīvot dabā,» tā L. Briģe, «tā kā ir brīvlaiks, atļāvāmies pārgājienu rīkot trešdienā.»

18. martā jaunieši aicināti uz IJC telpām, lai kopā aizvadītu filmu pēcpusdienu. «Meitenes un puiši kopā ar jaunatnes lietu speciālistu izvēlas filmu, kopā gatavo popkornu un pošas filmu vakaram,» stāsta IJC vadītāja. Brīvlaika nedēļa noslēgsies ar saliedēšanās pasākumu 20. martā, piedalīsies Bauskas novada jaunatnes darbinieki, speciālisti un aktīvie jaunieši. «Vecumnieku kultūras namā notiks viktorīnas, saliedēšanās aktivitātes, mācības, tiks organizēta neliela orientēšanās un kebabu darbnīca, informācija drīz būs pieejama,» stāsta L. Briģe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Martu IJC plāno aizvadīt «uz dabiskas un veselīgas nots», lai jauniešos saglabātu dzīvesprieku un ļautu «izrauties no ikdienas». «Mēs plānojam un veidojam uz jauniešu vajadzībām un vēlmēm balstītas aktivitātes, tāpēc gatavojam anketas ar citiem jaunatnes darbiniekiem, lai izprastu jauniešu situāciju un varētu viņus atbalstīt,» stāsta L. Briģe, «notiek arī mazās meistarklases. Tagad centrā esam izveidojuši tauriņu un ziedu sienu, kas mums ir tāds mazais pavasara vēstnesis.»

Bauskas bērnu un jauniešu centrā (BJC) šonedēļ arī būs dažādas aktivitātes, par kurām «Bauskas Dzīvi» informē BJC direktore Benita Svereniece. Būs dzejnieces Aspazijas 157. dzimšanas dienai veltīta izstāde «Saulains stūrītis». Savukārt 15. martā no plkst. 11 līdz 13 un 17. martā no plkst. 13 līdz 15 norisināsies radošā izlaušanās spēle «Noved mani Bimini», ko vadīs Vija Cerusa. Pasākums ilgs aptuveni 40 minūtes, un tā laikā bērni un jaunieši piedalīsies dažādās aktivitātēs.

Kā stāsta B. Svareniece, šonedēļ plānotas vairākas meistardarbnīcas. 15. martā BJC no plkst. 11 līdz 13 būs sveču darbnīcas meistarklase, kurā paši mācīsies pagatavot sveces. Pašdarinātas stikla rotas bērni un jaunieši aicināti izgatavot meistarklasē 17. martā no plkst. 11 līdz 13. Meistarklasi vadīs un rotaslietas gatavot mācīs māksliniece Bārbala Gulbe. Vēl šonedēļ BJC centrā tiek rīkota atklātā stunda ģitārpēlē Aigara Voitišķa pavadībā. Brīvlaika nedēļa noslēgsies ar pikniku kopā ar «Labo garšu studiju», ko labos laikapstākļos paredzēts ieturēt BJC pagalmā, taču, ja laiks nebūs atbilstošs, tas notiks iekštelpās. Par pikniku gādās Ludmila Meldere.

BJC direktore B. Svareniece uzsver, ka pasākumiem un aktivitātēm jāpiesakās iepriekš, lai nodarbības varētu aizvadīt atbilstoši valstī noteiktajai kārtībai epidemioloģiski droši. «Pie mums jaunieši var izmēģināt dažādas lietas, lai atrastu tīkamāko,» stāsta B. Svareniece, «ar šo gadu intensīvi strādājam arī pieaugušo izglītības jomā. Nu jau regulāri darbojas gleznošanas studija, pirmdien būs iespēja piedalīties keramikas meistarklasē.»

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.