Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Sāks projektēt biometāna ražotni Bauskas novadā

A/s “Siltumelektroprojekts” (SEP) noslēgusi līgumu ar a/s “Putnu fabrika Ķekava” par biometāna ražošanas rūpnīcas projektēšanu, kuru paredzēts būvēt Bauskas novada “Lielzeltiņos”, portālu informēja SEP valdes loceklis Oļegs Umanskis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“A/s “Putnu fabrika Ķekava” ir nozīmīgs uzņēmums Latvijas uzņēmējdarbības vidē. Tāpēc SEP kā projektēšanas un inženieru birojam ir ļoti nozīmīgi, ka uzņēmums “Putnu fabrika Ķekava” ir izvēlējies mūs kā savu stratēģisko partneri biometāna ražošanas stacijas projektēšanai Bauskas novadā,” atzīmē SEP valdes priekšsēdētājs Vladimirs Mhitarjans un piebilst, ka tas uzskatāmi demonstrē SEP kā projektēšanas un inženieru biroja profesionalitāti un pieredzi, kā arī biroja inženieru izstrādāto biometāna ražošanas tehnoloģiju konkurētspēju.

SEP ģenerāldirektors Jans Ratkevičs paskaidro, ka biometāna ražošanas stacijas Ceraukstes pagastā projektēšana paredz risinājumu, kurā izmantotā biomasa jeb vistu mēsli pārstrādes laikā tiks pakļauti anaerobai fermentācijai, kuras rezultātā tiks izdalīta biogāze.

Biometāna ražotnes “Lielzeltiņos” vizualizācija. Foto: SEP

“Iegūtā biogāze pēc priekšattīrīšanas tiks nosūtīta uz attīrīšanas iekārtām un pārstrādāta par biometānu, lai to tālāk ievadītu “GASO” tīklā. Turklāt mūsu projektētā biometāna ražotne tiks izstrādāta atbilstoši drošības un vides aizsardzības noteikumiem. Proti, paredzēts uzstādīt biogāzes avārijas sadedzināšanas lāpu, kas garantēs šī objekta papildus drošību. Tāpat biogāzes ražošanas stacijā paredzēts uzstādīt biofiltrus, kas ļaus izvairīties iespējamām smakām,” norāda SEP ģenerāldirektors J. Ratkevičs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš atklāja, ka biometāna ražošanas komplekss kopumā sevī ietvers 14 būves un tehnoloģiskās iekārtas, kas nodrošinās attiecīgi izejvielu padeves un dozēšanas, fermentācijas un biogāzes attīrīšanas procesus, kas ļaus biometāna rūpnīcai  nodrošināt efektīvu un videi draudzīgu biometāna ražošanu.

Biometāna rūpnīcas  jauda Ceraukstē būs ap 8MWh, kas nodrošinās lielāko daļu no fabrikai kopumā nepieciešamās enerģijas.  SEP biometāna ražošanas tehnoloģija  ļaus uzprojektēt “Ķekavas Putnu fabrika” vajadzībām efektīvu  biometāna ražotni, kas darbosies atbilstoši augstākajiem efektivitātes un vides standartiem. Būvniecības darbus plānots uzsākt 2024.gadā.

O. Umanskis akcentē, ka Latvijas projektēšanas un inženierijas birojs SEP ar tā 70 gadu pieredzi nodrošina visaptverošus civilās un industriālās inženierijas risinājumus gan Latvijā, gan pasaulē. Birojā darbojas vairāk nekā 40 inženieru komanda, kuri pārstāv 8 dažādas inženiertehniskās nodaļas, un tas ļauj SEP nodrošināt kvalitatīvu un efektīvu būvniecības projektu izstrādi. To apliecina biometāna ražošanas rūpnīcu, koģenerācijas staciju, atomelektrostaciju projektēšanas, uc. civilās un industriālās inženierijas uzsāktie un realizētie projekti Latvijā, ES valstīs un ASV.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau rakstījām, ka a/s “Putnu fabrika Ķekava” biometāna gāzes ražotnē Ceraukstes pagasta Janeikās plāno investēt aptuveni 12 līdz 14 miljonus eiro.

“Projekts mums ir ļoti svarīgs, jo ļaus ievērojami samazināt ražošanas izmaksas. Mums būs sava gāze, kas iegūta no ražošanas pārpalikumiem, savukārt substrāts, kas paliek pāri pēc biometāna un biomasas ražošanas, ir labs mēslojums laukiem,” sacīja uzņēmuma “Putnu fabrika ķekava” valdes priekšsēdētājs Andrjus Pranckevičs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (6)

  1. Biometāna gāze videi ir absolūti nekaitīga!Govju un buļļu pirdieni ,tie gan var izjaukt ekoloģisko līdzsvaru!

    3
    1
  2. Smird nevis pats ražojums, bet smird tas, no kā to ražo. Un lai saražotu, vajag smirdīgo izejvielu daudz un dikti. Lai top smirdona!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.