Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Sestdien Iecavā norisināsies izbraukuma vakcinācija pret Covid-19

Sestdien, 26. februārī, no plkst. 9 līdz 14 Iecavas kultūras namā bez iepriekšējas pieteikšanās būs iespēja veikt primāro vakcināciju vai saņemt balstvakcīnu, portālu informēja Nacionālā veselības dienesta pārstāve Inga Vasiļjeva. Iecavā būs pieejamas ”Pfizer”, ”Moderna” un ”Janssen” vakcīnas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Veselības ministrija

I. Vasiļjeva paskaidro, ka uz vakcināciju līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte), potēšanas pase (ja tāda ir), uz vakcināciju vēlams ierasties tādā apģērbā, kas ļauj viegli atbrīvot plecu, savukārt pusaudžiem no 12 līdz 13 gadiem vakcinācijas laikā nepieciešama mātes vai tēva (vai cita likumiskā pārstāvja) klātbūtne, kā arī šādi dokumenti: likumiskajam pārstāvim – pase vai personas apliecība, kā arī apliecinošs dokuments par bērnu (ieraksts par bērnu pasē vai dzimšanas apliecība, vai nepieciešamības gadījumā notariāli apstiprināta pilnvara). Ārsti iesaka pirms vakcinācijas paēst un, ja iespējams, atpūsties.

Saskaņā ar Nacionālā veselības dienesta apkopotajiem datiem līdz šī gada 15. februārim primāro vakcinācijas kursu bija noslēguši 67 % Bauskas novada iedzīvotāju, savukārt balstvakcīnu bija saņēmusi 24% no primāro vakcinācijas kursu noslēgušajiem Bauskas novada iedzīvotājiem.

Vakcinācija process Latvijā:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada pašvaldības Veselības un sabiedrības labklājības nodaļas vadītāja Marta Augucēviča atgādina, ka pastāv iespēja pieteikt izbraukuma vakcināciju mājās, tai skaitā arī balstvakcinācijai.

Mājas vakcināciju var saņemt:

 • iedzīvotāji, kas nevar atstāt savu gultasvietu jeb pilnībā asistējamas personas ar neatgriezeniski smagiem funkcionālajiem traucējumiem,
 • personas, kas vecākas par 80 gadiem,
 • personas, kas vecākas par 70 gadiem, ja tām ir apgrūtināta nokļūšana līdz vakcinācijas iestādei.

Ja, piesakot izbraukuma vakcināciju mājās pa tālruni 8989, ilgstoši nevarat saņemt šo pakalpojumu, tad par šādiem gadījumiem var ziņot Bauskas novada Veselības un sabiedrības labklājības nodaļai pa tālruni 28686809.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Balstvakcināciju pret Covid-19 var saņemt visas personas no 18 gadu vecuma

Ievērojot SARS-CoV-2 omikrona varianta straujo izplatību Eiropā un lai mazinātu plašas Covid-19 infekcijas izplatības risku Latvijā, Imunizācijas valsts padome ir saīsinājusi balstvakcinācijas saņemšanas intervālu – to var saņemt jau trīs mēnešus pēc primārās vakcinācijas pabeigšanas, bet, ja vakcinācija veikta ar “Janssen” ražoto vakcīnu, – jau pēc diviem mēnešiem.

NVD norāda, ka balstvakcinācija ir viens no efektīvākajiem risinājumiem cīņā pret augstu saslimstību, kas mazina transmisiju īstermiņā un potenciāli arī ilgtermiņā. Balstvakcinācija pasargā no smagas slimības gaitas un nāves, taču tā pilnībā nenodrošinās iespēju neinficēties ar vīrusu vispār, tomēr jo lielāks iedzīvotāju skaits būs saņēmuši balstvakcīnu, jo lielāka iespēja, ka slimība mazāk izplatīsies sabiedrībā. Balstvakcinācija spēj pastiprināt cilvēka imūno atbildi uzreiz, aizsargājošais efekts pēc vakcinācijas veikšanas ir jau nākamajā dienā. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

NVD aicina iedzīvotājus, kuriem ir pienācis balstvakcinācijas saņemšanas termiņš, nekavēties un doties saņemt savu balstvakcīnu. Īpaši tas attiecināms uz riska grupām, personām no 40 gadiem un personām, kas pirmreizējo vakcināciju saņēmušas pavasarī vai vasaras sākumā.

Primārajā vakcinācijā saņemtās vakcīnasKad jāievada vakcīnaAr kādām vakcīnām: 1. prioritāteAr kādām vakcīnām: 2. prioritāte
Moderna – ModernaSākot ar 3 mēnešiem pēc 2. devasModernaPfizer-BioNTech
Pfizer-BioNTech – Pfizer-BionTechSākot ar 3 mēnešiem pēc 2. devasPfizer-BioNTechModerna
Astra Zeneca – Astra ZenecaSākot ar 3 mēnešiem pēc 2. devasModernaPfizer-BioNTech
Astra Zeneca – Pfizer-BioNTech vai ModernaSākot ar 3 mēnešiem pēc 2. devasModernaPfizer-BioNTech
Janssen (Johnson & Jonhson) Sākot ar 2 mēnešiem pēc 1. devasModernaPfizer-BioNTech

Avots: https://covid19.gov.lv

Covid-19 primārajai un balstvakcinācijai var pieteikties:

 • portālā www.manavakcina.lv,
 • vai zvanot pa tālruni 8989 (arī brīvdienās),
 • pie ģimenes ārsta, ja ārsts veic vakcināciju pret Covid-19

Balstvakcināciju rekomendēts saņemt arī šādos gadījumos:

 • Covid-19 pārslimojušām personām, kuras vakcinētas ar vienu vakcīnas devu – trīs mēnešus pēc vakcinācijas vai pārslimošanas (atkarībā, kas bijis pēdējais);
 • personām ar novājinātu imunitāti, kuras primārajā vakcinācijā saņēmušas trīs vakcīnas devas – sešus mēnešus pēc 3. vakcīnas devas;
 • Covid-19 pārslimojušām personām, kuras vakcinējušās ar divām vakcīnas devām, atsevišķos gadījumos (piemēram, augsta riska grupai -SAC klienti) balstvakcīnu var saņemt sešus mēnešus pēc pēdējās vakcīnas devas saņemšanas vai pārslimošanas (atkarībā, kas bijis pēdējais).
 • Balstvakcināciju neveic jauniešiem vecumā no 12 līdz 17 gadiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

 1. Ak taa.. bet tv teica ka vakcinas tiks pardotas..uzskatas ka ta vakcinacija ye nekad nebeigaies..tapec ari sertifikayus neatcel

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.