Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

SIA “Īslīces ūdens” beidzis pastāvēt

Noslēgusies SIA «Īslīces ūdens» reorganizācija, pievienojot to SIA «Bauskas novada komunālserviss», liecina informācija Bauskas novada pašvaldības mājaslapā. Reizē tas nozīmē, ka parādsaistības vairāk nekā 300 tūkstošu eiro apmērā pāriet uz jauno kapitālsabiedrību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par to liecina arī Bauskas novada sabiedrisko attiecību nodaļas informācija, kas publicēta 4. jūlijā: «SIA «Bauskas novada komunālserviss» ir visu pievienotās kapitālsabiedrības saistību un sniegto pakalpojumus pārņēmējs.»

Atgādināsim, kā šis parāds radās – 2012. gadā Bauskas novada dome uzticēja veikt Bērzu ciema ūdenssaimniecības attīstības projektu apmēram 480 tūkstošu eiro vērtībā uzņēmumam, kuram pirms tam gada apgrozījums bija apmēram 50 tūkstoši eiro. Līgumu ar šo uzņēmumu nācās slēgt SIA «Īslīces ūdens», kas skaitījās darbu pasūtītājs. Būvnieks lielu daļu naudas saņēma, darbus pilnībā neveica un bankrotēja. Bauskas novada domei nācās iztērēt vēl papildus vairākus simtus tūkstošus eiro, lai projektu pabeigtu.

Jāatzīmē, ka jau 2015. gadā uzņēmuma kopējie parādi bija 90 tūkstoši eiro, un situāciju vēl vairāk sarežģīja fakts, ka daļu no parādiem uzņēmuma vadība bija dzēsusi, izmantojot Bērzu ciema ūdenssaimniecības projekta finansējumu. «Iepriekšējos parādus «Latvijas gāzei» daļēji sedza no tās naudas, kas bija piešķirta ūdenssaimniecības projekta realizācijai,» tā toreiz informēja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līguma nosacījumus neizpildīja, un Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) pieprasīja atmaksāt attiecināmo izdevumu finansējumu. «Uz šo brīdi atlikusī maksājamā summa ir 337 497,82 eiro,» tā šī gada februārī informēja Bauskas novada sabiedrisko attiecību nodaļa. Tajā pašā februārī Bauskas novada domes sēdē toreizējais SIA «Bauskas ūdens» valdes loceklis Arnis Birzmalis informēja, ka SIA «Bauskas ūdens» būs nepieciešams aizdevums šādu līgumsaistību nosegšanai. «Lūgšu domi atbalstīt aizņēmuma ņemšanu saistību dzēšanai,» tā A. Birzmalis. Tas nozīmē, ka SIA «Īslīces ūdens» nebija finansējuma, lai šo summu atmaksātu, un tagad šis maksājums pārgājis pie SIA «Bauskas novada komunālserviss».

«Bauskas Dzīves» aptaujātie eksperti norādīja, ka šo summu nevarēs iekļaut tarifā un tā būs jāatmaksā no uzņēmuma peļņas. Pašvaldību kapitālsabiedrību peļņa ir nosacīts jēdziens – peļņas aprēķinā neņem vērā iedzīvotāju parādus par pakalpojumiem, kas bieži vien nozīmē, ka šis skaitlis ir iluzors – uz papīra ir, bet praksē kapitālsabiedrībai tādas naudas nav. Visdrīzāk nāksies īstenot to, uz ko aicināja A. Birzmalis – atbalstīt aizņēmuma ņemšanu un pamazām dzēst kredīta summu, ko tagad jau apmaksās visa Bauskas novada iedzīvotāji.

Jāatzīmē, ka Eiropas Savienības īstenotajiem projektiem parasti ir konkrēti mērķi, kurus neizpildot līdzfinansējumu nākas atmaksāt, tāpat kā gadījumā ar Bērzu ciema ūdenssaimniecības projektu. Attiecīgi nākotnē pašvaldību budžetu par vēl lielākām summām var apgrūtināt ūdenssaimniecības projekti, pēc kuru īstenošanas pilsētas kanalizācijas un ūdens sistēmām bija jāpiesaista konkrēts jaunu klientu skaits, kā arī ielu būvniecības un pārbūves projekti Bauskas pilsētā, kurus īstenoja kā uzņēmējdarbības veicināšanas projektus un kam bija jārada konkrēts papildu darba vietu skaits ielu apkaimē. Viens no šiem projektiem ir Lidlauka iela Bauskas industriālā parka teritorijā, kur pašlaik notiek tikai vienas teritorijas apbūve pie Zaļās ielas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (15)

 1. Uldiņš varēja painteresēties un pie reizes uzrakstīt, ka Bauskas ūdens arī beidzis savus šīszemes ceļus….

 2. Nav tiesa, ka projekts Bērzu ciema netika veikts un darbi netika pabeigti. Ciest nevaru tādu muldēšanu. Pilnībā jauns ūdens tīkls un jauna fekalo ūdens attīrīšanas sistēma. Acīmredzot problēma jau ir citviet, bet ne pašā projekta…žēl par Īslīces udeni. Padsmit gadu laikā tika ļoti daudz paveikts un izdarīts…lai jauniem vadoņiem veicas…

  3
  2
 3. darbi tiešām ir veikti, bet ne par to naudu, ko būvniekam avansā piešķīra Īslīces ūdens toreizējā vadība un ar kuru kabatā nolīgtais būvnieks pazuda “ar galiem”

  8
  1
 4. Ja tā, tad, kas traucēja tiesib uzraugošām institūcijām tos galus atrast…vēl līdz šim nekas nav dzirdēts…par Īslīces udeni varu teikt vis labāko. Ūdens ir un paliek ūdens, lai , kādas aļģes taja arī censtos augt…

 5. Ja jaunie vadoni, pat likuma ietvaros, nav spējīgi risināt problēmu bērzu ciema ar vienu demences maktu personu, tad, ko tur runāt par Rītausmu un Berzkalnu nolietotam ūdens un kan. Sistemam …līdz tam Īslīces ūdens visu uzraudzija. Laboja, apzinoties, ka daudz kas būs jāmaina…nu, skatīsim, vai pašreizējiem rīkotājiem izdosies tik, cik Īslīces ūdenim izdevās…

 6. Daudz ko varēja sakārtot savādāk. Neļāva. Bauska jau vispār izceļas ar to, kur vadošos amatos sēžas no citām pilsētām izraiiditie un nevajadzīgie…

 7. visu uzraudzīja, bet “uzraugot” neievēroja, kāda zampa tek pa grāvi aiz NESTE degvielas uzpildes stacijas un ietek Mūsā iepretim 2. Ķirbaksalai. It kā attīrītam ūdenim tur būtu jāplūst… Tā “attīrīto” notekūdeņu ieplūdes vieta upē Lepšu teritorijā bija tā ar mēsliem aizaugusi, ka Gabrānam ar BMMB kompāniju tajā vietā jau otro reizi zivju nārsta vietas bija jātaisa….

 8. Par ūdens nav ūdens paustajiem notek ūdeņiem. Jāatzīst, ka 2014 gada ziemā pārsūknēšanas stacija pie piena kombināta bija ļoti nopietna avārija un daļa fekalo ūdeņu tiešām aizplūda. Taču turpmāk nekas tads vairs nenotika. Bija vēl sūdzības par pļavām, kad stacija nedarbojas. Cik esmu dzirdējis par Gabrana k. Lielākais vairums atzīst par labu vad. Pēc viņa darbības Īslīces udeni visas pretenzijas svētajiem no bauskas…

 9. Saprotu, ka kundzei ar ūdeni nav sakara. Līdzīga aina verota uzvara , gan tepat bauska…uzjautrinajos, prasot, kur ir kan. Sistēmas izvads? Ar roku tiek radīts uz upi…tajā laikā parto atbildēja bauskas ūdens, bet Gabrana kungs pļava meldrus…

 10. jā, it visur redzama tā “sakārtošana” ar diplomiem un zināšanā,, tiešāk runājot- naudas apgūšana. Vai pareizāk nebūtu strādāt un izdarīt, nevis mēģināt sakārtot….?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.