Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Precizēts: SIA «Īslīces ūdens» parādu 337 497 eiro maksās līdz nākamā gada beigām

Labota 6. rindkopa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domes sēdē novada izpilddirektors Ivars Romānovs informēja par trīs pašvaldības uzņēmumu un iestāžu apvienošanas procesiem. Ja ar diviem īpašu problēmu nav, tad SIA «Īslīces ūdens» parādu SIA «Bauskas ūdens» maksās vēl līdz nākamā gada beigām.

Sēdē, kas notika 23. februārī, I. Romānovs informēja, ka Vecumnieku pagasta uzņēmumu SIA «Mūsu saimnieks» un SIA «Jaunolis» apvienošanu plānots pabeigt līdz aprīļa beigām. Jau 12. janvārī publicēta informācija Uzņēmumu reģistrā. 24. februārī notika SIA «Jaunolis» dalībnieku sapulce, plānota vēl SIA «Mūsu saimnieks» sapulce par reorganizācijas jautājumiem. «Abos gadījumos, pārrunājot ar juristiem un kapitālsabiedrību pārstāvjiem, saredzam, ka procesi varētu veiksmīgi noslēgties aprīļa beigās,» pauda I. Romānovs.

Virzās arī Vecumnieku veselības centra pievienošana Iecavas veselības centram. «Būtiskākais nodrošināt pakalpojumu sniegšanas pēctecību, lai neradītu negatīvus procesus. Iesniegts pieteikums izmaiņu izdarīšanai Uzņēmumu reģistrā. Atbilstoši uzdotajam izveidota reorganizācijas darba grupa. Notiek komunikācija ar veselības inspekciju,» informēja I. Romānovs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt SIA «Īslīces ūdens» pievienošanas procesā uzņēmumam «Bauskas ūdens» notiek grāmatvedības datu pārnešanas process. Lielākā problēma – līdz 16. februārim varēja iesniegt pieteikumus SIA «Īslīces ūdens» kreditori, un ir saņemts pieteikums no Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA). «2012. gadā SIA «Īslīces ūdens» parakstīja līgumu ar CFLA par Eiropas Savienības projektu «Ūdenssaimniecības attīstība Bauskas novada Īslīces pagasta Bērzu ciemā» un saņēma finansējumu projekta ieviešanai. Būvnieks, kuru uzņēmums bija nolīdzis darbu veikšanai, naudu par būvdarbiem saņēma un pazuda, reāli darbus tā arī neizpildot.

Pašlaik kriminālprocesā notiek tiesvedība. Līdz ar to, tā kā līguma nosacījumi netika izpildīti, CFLA pieprasīja atmaksāt attiecināmo izdevumu finansējumu. Noslēgta vienošanās par saistību atmaksu, un uzņēmums lēnām šo naudu atmaksā. Uz šo brīdi atlikusī maksājamā summa ir 337 497,82 eiro,» informēja Bauskas novada sabiedrisko attiecību nodaļa.

Problēmas savulaik radītas Raita Ābelnieka vadītās Bauskas novada domes laikā un vēl iepriekš Valda Veipa vadības laikā, kad bija noslēgti divi līgumi, kuru summas daudzkārtīgi pārsniedza konkursos uzvarējušo uzņēmumu iepriekšējā gada apgrozījumu – pat apmēram desmit reizes. Tie bija SIA «Starbag» līgums par Bauskas Valsts ģimnāzijas rekonstrukciju par apmēram 1,2 miljoniem eiro un SIA «Konstra» līgums par Bērzu ciema ūdenssaimniecības rekonstrukciju par apmēram 480 tūkstošiem eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Bauskas Dzīve» iepriekš uzreiz informēja par SIA «Starbag» reputāciju un iezīmēja nākotnes problēmas, bet otrajā gadījumā problēmas kļuva skaidrākas pēc ilgāka laika. Rezultātā abos gadījumos nācās pārsniegt gan būvdarbiem atvēlēto laiku, gan tāmi, bet visdārgāk tas izmaksāja tieši Bērzu ciema projekta gadījumā, kur Eiropas Savienības finansējums novadam ir jāatmaksā CFLA. Turklāt atmaksa jāveic uzņēmumam, nevis pašvaldībai.

Deputāte Ināra Pētersone interesējās, kādas ir CFLA prasības šajā jautājumā. «Pašlaik ir spēkā esošs noslēgts saistību atmaksas grafiks 2023. gadam, un noteikts gala termiņš 2024. gada 15. novembris,» norādīja I. Romānovs. SIA «Bauskas ūdens» valdes loceklis Arnis Birzmalis informēja, ka SIA «Bauskas ūdens» būs jāpārslēdz līgums ar tiem pašiem nosacījumiem. «Lūgšu domi atbalstīt aizņēmuma ņemšanu saistību dzēšanai,» tā A. Birzmalis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (16)

 1. Nav prāta darbs Īslīces ūdeni pievienot iegūstošajai kapitālsabiedrībai.
  Rezultātā saistības taču tiks pārņemtas lielajai kapitālsabiedrībai un maksāsim mēs visi caur visiem komunālo pakalpojumu tarifiem.
  Prātīgāk būtu atstāt Īslīces ūdeni kā ir un ļaut tai NOBANKROTĒT Tā lūk!!!

  36
 2. Jā, nu te var skaidri redzēt, saprast, kādi spečuki ir domē.
  Un konsultanti arī.
  Piekrītu iepriekš rakstītājam.
  Lai nobankrotē īslices ūdens.
  CeFLA kā kreditors saņems mantu – ūdensvadus, kanalizācijas trubas un ko viņi (valsts) ar to visu iesāks?…
  nu tak – nodos bez atlīdzības pašvaldībai.

  32
 3. ES NEGRIBU MAKSĀT PAR ŠO MURGU!!! Beidziet līst manā kabatā! Ceru visi atcerēsies, arī skolotāji, par ko balsot nedrīkst nākošajās vēlēšanās!

  37
 4. Nu re, tāpēc jau jāapvieno 7 kapitālsabiedrības, lai segtu šos zaudējumus. Iecavnieki maksās no saviem līdzekļiem Īslīces zaudējumus. Nu veikli izdomāja.

  40
 5. Vajadzētu alternatīvu “Bauskas siltumam”,es kkā neticu viņu tarifu plāna uzrēķinam,turklāt ja ir centrālapkure,nav renovēta māja,patēriņš nav kontrolējams!Un vnk maksāt par apkuri vien 118€ man šķiet par daudz,ja tas būtu iespaidojams,tad man būtu aptuveni uz pusi mazāk!

  13
 6. tātad, tas parāds Īslīces ūdenim ir paša Dieva dots, neviena amatpersona ar savu darbību vai bezdarbību savulaik pie tā izveidošanas nav pie atbildības saucama? Laikam, “kolektīvā atbildība”- no visu iedzīvotāju maciņiem, šiki dzīvojam, vien kuri? Tie tūkstoši taču gaisā neizkūpēja, kaut kur “nogulsnējās”?

  21
 7. Man bija 118€ gan par decembri gan janvāri!Piederu pie cilvēkiem kuri tur logus vaļā arī ziemā jeb pieņemu,ka ir karsta ķermeņa temperatura,man siltums dzīvoklī pietiek,ja būtu iespēja uzslēgtu arī mazāku!Izmaksas atkarīgas arī no dzīvokļa kvadratūras!

 8. kāds Bauskas vai Īslīces ūdenim sakars ar to, vai tu turi logus ciet vai vaļā? Jeb, tev tas “ūdens” bieži vien līst bezsakarā?

 9. Ko jūs?! Tas nav tikai no V.G. laikiem, droši varam nosaukt visus iepriekšējos vadonīšus, kuri darbojās kā pašiem tīk, neviena nekontrolēti…Kur vēl neveiksmīgi ne(realizētie) ūd.kanal. projekti??? Pat krimināllietas tika ierosinātas! Cilvēkiem īsa atmiņa? Štrunts par to, galvenais, lai viņiem tagad biezs maks nomaksāt parādus!

  4
  1
 10. tad pasaki, cik krimināllietas ir ierosinātas un cik ir to sodīto saimniecisko darbinieku, to, kuri “nebūšanu” laikā atradās kādas no valdošās koalīcijas partijas biedru aprindās? Atlaišana no ieņemamā amata jau neskaitās kriminālsods?

 11. Berzos ir jauns ūdens vads un arī jauna kanaliz. Sistēma. Darbojas divas ūdens stacijas, no kurām viena ir uzstādīta atdzelžošanas iekārta. Projekta ietvaros raditi jauni fekalo notek. Ūdeņu attirisas baseini…tad par, kādu neizpildi iet runa!?…principā atlikušo vajadzētu atmaksāt pašvaldības gudriniekiem par kontroles trūkumu un bezatbildību…

  1
  1
 12. Tikai piebilde- sākotnēji ūdens atdzelžošanas iekārtas darbojas abas bērzu ūdens ieguves vietas…katri nākamie prieksnieki vēlējās lemt savādāk…labi, ka vismaz atstāja vienu, ar iespēju, jeb kurā bridi nodrošināt ciematu no otras ūdens ieguves…

 13. Par aizgājējiem ir pieņemts vai nu klusēt, nesakot neko, jeb teikt tikai labu…paldies Rujas kungam par apmācību…bija tā iespēja strādāt kopā…lai viņam vieglas smiltis un līdzjūtība tuviniekiem…

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.