Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskā un Īslīcē plāno no 1.marta samazināt ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus 

Pašvaldības uzņēmumi SIA “Īslīces ūdens” un SIA “Bauskas ūdens” 26. janvārī iesnieguši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) izvērtēšanai ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu samazinājumu, liecina 27. janvāra publikācija oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Sabiedrisko
pakalpojumu
veids
Spēkā esošais
tarifs no
01.11.2022.
(bez PVN)
Noteiktais tarifs
no 01.03.2023.
līdz 30.04.2023.
(bez PVN)
Tarifa
palielinājums/
samazinājums (%)
Noteiktais tarifs
no 01.05.2023.
(bez PVN)
Tarifa
palielinājums/
samazinājums (%)
Ūdensapgāde1.380.96-30.431.03-25.36
Kanalizācija2.071.45-29.951.55-25.12
SIA “Īslīces ūdens” noteiktie tarifi

Ūdensapgādei Īslīcē no 2022.gada 1.novembra spēkā ir tarifs 1,38 eiro par kubikmetru (m3) bez PVN. No 1.marta līdz 30.aprīlim plānots noteikt tarifu 0,96 eiro par m3, bet no 1.maija – 1,03 eiro par m3.

Kanalizācijai no pērnā gada 1.novembra spēkā ir tarifs 2,07 eiro par m3. No 1.marta līdz 30.aprīlim iecerēts noteikt tarifu 1,45 eiro par m3, bet no 1.maija plānotais tarifs ir 1,55 eiro par m3.

SIA “Bauskas ūdens” regulatoram iesniedzis jaunu tarifu projektu, saskaņā ar kuru no 1. marta ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu tarifs var samazināties par 21%, salīdzinot ar pašreiz spēkā esošo, savukārt no 1. maija plāno noteikt tarifus, kas būs attiecīgi par 20 % mazāki par pašreiz spēkā esošajiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
SIA “Bauskas ūdens” noteiktie tarifi Avots: SPRK

Uzņēmumi skaidro, ka tarifa izmaiņas ir saistītas ar elektroenerģijas piegādes izmaksu samazinājumu, kopš iepriekšējo tarifu apstiprināšanas.

Iepazīties ar SIA “Īslīces ūdens” noteiktajiem tarifiem un pamatojumā ietverto vispārpieejamo informāciju, kā arī sniegt savus priekšlikumus un ieteikumus saistībā ar norādītajām tarifa izmaiņām, iedzīvotāji var SIA “Īslīces ūdens” birojā Īslīces pagastā “Rītausmās” ceturtdienās, iepriekš sazinoties ar kontaktpersonu Ināru Lukši pa tālruni 63925158, vai rakstot uz e-pastu: islicesudens@inbox.lv.

Priekšlikumus un ieteikumus var iesniegt arī rakstiski vai elektroniski ( SIA “Īslīces ūdens,” “Rītausmas,” Īslīces pagasts, e-pasts: islicesudens@inbox.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Baušķenieki ar paredzētajām izmaiņām var iepazīties SIA “Bauskas ūdens” Biržu ielā 8A, Bauskā, darba dienās no plkst. 9 līdz 16, iepriekš sazinoties pa tālruni 63960565.

Jautājumus, priekšlikumus var adresēt arī Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai Rīgā, Ūnijas ielā 45, LV-1039, elektroniskā pasta adrese: sprk@sprk.gov.lv, septiņu dienu laikā no paziņojuma publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (14)

 1. Ļoti jauki protams,bet man tas nav tāpat dārgs komunālais,lūk ja Bauskas siltums arī kko caurskatītu un būtu vismaz pagājušā gada apmērā lūk tas būtu prīmā!

  13
  2
 2. Nav jau nekāds jaunais vadītājs, iepriekš bija tehniskais direktors, tātad BŪ virtuvi pazīst. Sanāk no sava vidus vadītāju izraudzīja.

 3. Nemālē acis citiem ciet, kādu cenu BŪ sameistaroja, tādu arī regulators apstiprināja, jo fiziski nespēj izsekot katrai jūsu rijībai….

  14
  2
 4. Vai par tikai rēķina izrakstīšanu 2,- euro arī turpmāk būs jāmaksā.Tā ir pilnīgi nenormāla cena.Tie 0.20 centi,bet 2 eiro.

  10
 5. Vai tad tur nemaksā algas par darbu?Man nevajag rēķinvedi,kurš no 3 atņem 2 un piedzen 2 eiro.

 6. Pats skumjākais ir tas,ka cilvēks nevar atteikties no šī rēķina 2 eiro apmērā.Rēķinu neprintēju,man viņš nav vajadzīgs,kārtīgi gadiem maksāju par ūdeni pēc skaitītāja.Tā kā nevajag te “mālēt”acis ciet cilvēkiem par zemāku cenu.Noņemiet šos nepamatoti uzliktos 2 eiro,un tur arī būs rēķina samazinājums.Bauskas ūdenssaimniecība ir novada kapitālsabiedrība,bet izskatās,ka novadam tas liekas normāli.

 7. jau es teiktu, ka arī šeit smird pēc karteļa – savā starpā sarunātām (noskatītām) cenām. Arī citās pilsētās un nozarēs šie 2 eiro jau figurēja iepriekš un, kāpēc gan ne mēs! Neviens taču par to vēl nav sodīts!

 8. Tad kā šos 2 eiro grāmatvedība iegrāmato.Tie nav ne par ūdeni,ne par kanalizāciju.Tā ir darba alga.Vai tā?

 9. Beidzot švētiņu no siles prom aizstūma, tāpēc jau arī iespējams tarifu samazinājums. Nesaprotu, kā vispār varēja cilvēku ar tik katastrofālu reputāciju ielikt pašvaldības uzņēmumā par vadītāju !

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.