Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

SIA “Lielmežotne” peļņa pieaugusi vairāk nekā divas reizes

Jauktās lauksaimniecības uzņēmums “Lielmežotne” pagājušajā gadā strādāja ar 5,928 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 28,6% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa pieauga 2,3 reizes un bija 1,098 miljoni eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka pērn sasniegta optimāla raža un saražotā produkcija realizēta. “Lielmežotnes” apgrozījums no lauksaimnieciskās darbības pagājušajā gadā bija 4,252 miljoni eiro.

Vienlaikus “Lielmežotnes” vadība atzīmē, ka 2022.gadā materiālu izmaksas palielinājušās par 12%, bet, vadības ieskatā, uzņēmuma finansiālais stāvoklis ir stabils.

Uzņēmumā norāda, ka 2022.gadā ir sākts Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) pasākuma “Atbalsts ieguldījumiem lauku saimniecībās” projekts. Turklāt, lai kāpinātu uzņēmuma saimniecisko darbību, pērn galvenā uzmanība veltīta tirgus izpētei un jaunu pircēju un piegādātāju piesaistei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Turpmāk uzņēmumā paredz vērst lielāku uzmanību tiešo izmaksu samazināšanai, teikts vadības ziņojumā.

2021.gadā “Lielmežotnes” apgrozījums saglabājas 2020.gada līmenī un bija 4,61 miljons eiro, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās par 47,2% un bija 472 870 eiro.

“Lielmežotne” reģistrēta 1995.gadā, un tās pamatkapitāls ir 46 860 eiro. Uzņēmuma īpašnieki ir Edgars Cielavs (78,03%), Mārtiņš Puriņš (11,36%), Vitolds Tūls (3,03%), Andrejs Pukovs (2,27%), Vita Jegorova (2,27%), Dace Medne (2,27%) un Valija Pažemeckas (0,76%).

Uzņēmuma pamatdarbības veidi ir graudu un rapša audzēšana, piena un liellopu gaļas ražošana, bet papildnozare ir elektroenerģijas ražošana no lauksaimnieciskās izcelsmes biomasas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.