Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Spēļu zāli Bauskā plāno iekārtot Salātu ielā

Bauskas novada dome vairākās tiesu instancēs panāca apstiprinājumu, ka lēmums atteikt SIA «Alfor» izsniegt atļauju azartspēļu zāles atvēršanai Bauskā, Slimnīcas ielā 7, bija likumīgs. Tagad uzņēmumam ir jauni plāni – spēļu zāli iecerēts ierīkot Salātu ielā 27a, blakus jau vienai tur esošai spēļu zālei. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Salātu ielā Bauskā līdzās 27. namā jau esošai azartspēļu zālei – ēkā ar numuru 27a – plāno iekārtot vēl vienu spēļu zāli. Foto – Ivars Bogdanovs

Uzņēmums uz Bauskas novada domes vides un attīstības komitejas sēdi 17. martā ieradās ar informāciju par saviem plāniem, kā arī ar piedāvājumu esošo ēku Plūdoņa ielā, kurai ir azartspēļu licence, nodot biedrībai «Open centrs», kas nodarbojas ar palīdzību ielu jauniešiem.

Azartspēļu uzņēmuma pārstāvji sēdē norādīja, ka izvēlētā vieta atbilst likuma nosacījumiem. «Domājot par sabiedrisko kārtību, apzināmies, ka Bauskai ir pieredze ar spēļu zālēm, un labprāt nāksim palīgā, lai  risinātu problēmas. Ir metodes, kā mazināt skaļumu, un esam ieinteresēti kopā ar pašvaldību meklēt risinājumus. Citu atklātu izklaižu vietu nedēļu nogalēs pilsētā nav, lai gan cilvēki tās meklē,» pauda SIA «Alfor» pārstāves, piebilstot, ka vairāk par vienu spēļu zāli Bauskā viņi neplāno atvērt, tomēr šo ēku iecerēts pārņemt pilnībā.

Ļoti neapmierināts bija deputāts Voldemārs Čačs. Viņš minēja – jau tagad Salātu ielas 20. nama iedzīvotāji sūdzas, ka esošās spēļu zāles apmeklētāji dabiskās vajadzības nāk nokārtot pie dzīvojamās mājas. «Tā nav izklaide – daudziem bojājam dzīvi. Iedzīvotāji pateiks «paldies» deputātiem, ja to pieļausim. Ko darīsim, ja nāks piketēt pie domes?» sarūgtināts bija deputāts.

Bauskas novada tiesiskā nodrošinājuma nodaļas vecākā juriste Linda Mežsarga skaidroja, ka pašvaldībai nav iemesla aizliegumam: «Jāvērtē nevis pēc subjektīviem, bet objektīviem kritērijiem. Slimnīcas ielā bija skolas, slimnīcas un bērnudārza tuvums. Viena azartspēļu vieta tur jau darbojas, un nav pamata pateikt, ka turpat blakus mājā neļausim. Aizliegt nevaram. Ja ir problēmas ar azartspēļu zāļu klientiem, jāsauc policija. Vajadzīgi pierādījumi. Ja pie mums atnāk un stāsta – tie nav pierādījumi, kurus var izmantot tiesā. Tas nav juridisks arguments,» tā L. Mežsarga.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (39)

 1. Nu skumji,ka kāds uzskata,ka mums jau Bauskā citas izklaides nav! Neapskaužu to cilēku piederīgos,kuri savu sūri,grūti nopelnīto naudiņu,atstās tajā spēļu ellē,tāpat jājūt līdzi apkārtējo māju iedzīvotājiem,jo miera jau tur nebūs!

  28
 2. Ja viens “augonis” Salātu ielā jau ir, tad vajag vēl otru? Bauskas Dome – mācieties lūdzu no Ādažiem, Ķekavas un citām pašvaldībām. Tām pietika drosmes , prāta un juridiskā pamatojuma nolemt, azartspēļu biznesam atvēli nedot. Un lecīgais VARAM ministrelis lai skrien kaut pa sienu augšā.

  45
 3. nozelojami kam to vajag, atkarigie ir nozelojami, iet aiznemas no visiem naudu un nevienam neatdod, agrak Bauska bija viens tads bomzis, aiznemas no visiem naudu un neatdeva. Zobi pat prieksa bija izdauziti, jo vins ne vienu vien reizi bija atravis pa galvu. Gerbas ari letas lupatas,kauns skatities un logiski estetiska stomatologija darga bomzam protezem nebija naudas. necilveks.ja nekur nestrada,no ka var dzivot.

 4. Katram tādas izklaides, kādas viņš pelnījis. Diskusija tikpat sena kā par to, vai neaizliegt alkoholu. ASV 1920. gadā to pamēģināja, bet 1933. gadā nācās atkal atļaut. Aizlieguma gadi iegājuši vēsturē kā pats trakākais gangsteru patvaļas un noziedzības uzplaukuma laiks. Vienkāršākie ļautiņi ierīkoti tā, ka viņiem nepieciešamas arī kaitīgas lietas – alkohols, nikotīns, narkotikas, Putina propaganda. Gadu tūkstoši iet, bet šajā ziņā nekas nemainās. Bēdīgākais visā stāstā ir tas, ka ne Plešiņš, ne policija par klusumu nerūpēsies un čurātājus netvarstīs. Viss atkal būs uz pašu iedzīvotāju pleciem. Tā nu viš i..

  9
  1
 5. Tu redz ko, nevaram aizliegt. Nē, cienījamā bandītu biznesa aizstāve, varam gan un kā vēl varam, ja tikai gribam. Ko vērta šī pilsēta, viņas dome un iedzīvotāji galu galā, ja nevar tikt galā ar jebkuram godīgam pilsētas iedzīvotājam nepieņemamu, nicināmu rūpalu.

  29
 6. Tās spēļu zāles visas vajag nodedzināt līdz ar zemi. Varēja labāk kādu laukumu bērniem uzcelt nevis smirdīgu zaudētavu un dzīvju izpostīšanas vietu.

  26
 7. ap lobē idiotu slaucējus. Idioti čurā pie stūra un “iznes smadzenes” saviem tuviniekiem. Vai mums to vajag? Bailīgu vai uzpirktu darboņu juridiskie murgi stipri krīt uz nerviem normālajiem Bauskas iedzīvotājiem. Vēli ko gribi, nekas nemainās.

 8. Cien. L.Mežsarga, nu tad ejiet un ievāciet pierādījumus kurus var izmantot kā juridiskus argumentus. Apčurātās tūjas der? Varam izrakt un nogādāt uz domi. Vai varbūt asinis uz bruģa? Izcelsim blokus un nosūtīsim jums. Policija atbrauc uz šiem izsaukumiem un tik noplāta rokas, lielisks pierādījums bija pie Rimi iefilmētais materiāls par policista bezdarbību. Manam bērnam ir bailes nākt uz mājām gar Jokeri jo tur visādi dīvaini tipi. Paldies Dievam ar pandēmiju tas viss bija pieklusis. Izskatās kad Salātu ielu grib pataisīt par vietējo Las Vegasu. Žēĺ!

  22
 9. ==Vajadzīgi pierādījumi. Ja pie mums atnāk un stāsta – tie nav pierādījumi, kurus var izmantot tiesā. Tas nav juridisks arguments,» tā L. Mežsarga. == Par cik var ” neredzēt?”

 10. Kādi pierādījumi! Bauskas iedzīvotāju vairākumam riebjas spēļu zāles. Normālas pašvaldības pasūta šos apkāsējus labi tālu, likumīgi un atbilstoši detalplānojumam – uz kādu smirdīgu vietu. Cik gadus var auklēties un ākstīties!

  14
 11. Varbūt vienu zāli pie Rimi bijušā dīķa vietā varētu uzcelt. Lai iebraucēji nepabrauc garām. Un turpmāk nedomātu, ka pilsētas nosaukums ir Rimi, bet kāds no spēļu zāļu nosaukumiem 😏

  6
  1
 12. Domei uzdevums beidzot atrast “sēkliniekus” un pieņemt lēmumu, ka jaunas atļaujas spēļu zālēm vairs neizsniegs. Kā redzam, citas pašvadlības to jau dara un uz to iet.
  Mūsu mazajā miestiņā, kur jau tā ir gana, teiksim “atkarību nagos kritušo”, divas šādas iestādes blakus viena otrai ir daudz par daudz. Pat tā 1, kas strādā, jau ir par daudz.
  No blakus iedzīvotāju skatu punkta vispār sviests – tā jau to pretīgo milzu pelēko kasti tur iecēla pa vidu, tagad vēl vienu zaudētavu? Nu nē.

 13. Mazajā Bauskas novadā deputātiem izdevās šo sērgu apturēt. Skatamies kādus esam ievēlējuši…cerams lielākā daļa nebūs no ”BEZMUGURKAULNIEKU” sugas. Redzēsim kuru sarakstu sponsorē šā biznesa nozare 🙂

 14. Vai tiešām Bauskā nav jurista kurš būtu spējīgs darboties līdzīgi kā Ādažos un Ķekavā, kuri tomēr atrada juridiskus argumentus. Vai varbūt trūkst pieredzes un prasmes L. Mežsargai. Vai tad Ādaži un Ķekava ir citā pasaulē? Uz viņiem attiecas citi likumi kā Bauskā? Un ko nozīmē teikums, ka ar laiku viņi plāno pārņemt visu ēku? Šausmas, tur būs azartspēļu perēklis. Man žēl mūsu nespējīgos deputātus. Viņi taču neko nav spējīgi izdarīt lai Baušķeniekiem būtu mierīga dzīve.

 15. Nu te iespējams par to ēku runājot ir jāņem vērā, kam tā ēka pieder, varbūt arī tā tālāk aug kājas, ka neviens baigi neko neprotestē.

 16. Viktorīnā—kam pieder? Un kāda interesanta saistība būs. Bauskas saldā krējuma slānītis.

 17. Interesanti palasīt dīvāna ekspertu spriedelējumus par Ķekavas un Ādāžu sasniegumiem,, ko pa visu pasauli izbļausīja histēriskie konservatīvie. Diemžēl gan Ķekavā, gan Ādažos azartspēles turpina un turpinās darboties, jo viņu aizliegumi jau sen atzīti pretlikumīgiem un apturēti. Bet dīvānu ekspertiem jau nav uzdevums iedziļināties vai izplatīt ziņas no ticamiem avotiem. Viņi paši visgudrākie, tikai žēl, ka neko vairāk par publiskās telpas piesmirdināšanu nespēj paveikt.

 18. Informācijas avotu studijā.
  Cik man kā dīvana ekspertam zināms, no paziņas Ādažos, tad jaunas atļaujas nevienam neizsniedz, izņemot situācijas ar 4 un vairāk zvaigžņu viesnīcām (kādas Ādažos nezinu vai ir).
  Esošās, protams, atcelt neviens nav atcēlis, tam nav pamatojuma.

 19. Cik man zināms, saistošie noteikumi stājas spēkā tikai tad, kad tie ir publicēti Latvijas Vēstnesī, nevis tad, kad par tiem informē laba paziņa. Jūsu pieminēto Ādažu saistošie noteikumi nekur nav publicēti (Ķekavai ir, bet tie ir apturēti). Tāpat maldāties, ka aizliedzot azartspēles drīkst darboties esošās spēļu zāles, arī tās ir jāslēdz ( Ādaži to arī mēģina darīt, tā vismaz liecina mājas lapā publicētie lēmumi). Kamēr saistošie noteikumi nav stājušies spēkā un kamēr nav noslēgušies tiesas procesi, nemaldiniet pats sevi un citus.

 20. Nu paga, šeit no Ādažu lapas noteikumu drafta –

  “Īss projekta satura izklāsts
  Ar Noteikumiem tiks aizliegts organizēt azartspēles visā Ādažu novada administratīvajā teritorijā.
  Noteikumi neattieksies uz gadījumiem, kur līdz noteikumu spēkā stāšanās brīdim ir izsniegta azartspēļu organizēšanas vietas licence vai citos normatīvajos tiesību aktos ir atļauts organizēt azartspēles.”

  Neredzu gan ne pie projektiem, ne pie saistošajiem pagaidām neko pieņemtu, kaut ziņas saka, ka marta sākumā ir pašvaldībā pieņemts.

 21. Paldies par info! No šī var rezumēt 2 interesantas lietas – viņi “atceļ” atļauju, bet faktiski tā beidz darboties tikai pēc 5 gadiem.

  Otrā lieta – šis punkts “Azartspēļu un izložu likuma 42. panta sestā daļa noteic, ja azartspēļu organizēšana
  konkrētajā vietā rada būtisku administratīvās teritorijas iedzīvotāju interešu aizskārumu,
  dome ar motivētu lēmumu ir tiesīga atcelt izsniegto atļauju atvērt spēļu zāli un organizēt
  attiecīgās azartspēles konkrētajās telpās. ” man ir jaunums.
  Bauskas pašvaldība varētu ieskatīties šajā punktā, jo nu vēl vienas atļaujas izsniegšana konkrētajā vietā pavisam noteikti rada iedzīvotāju interešu aizskārumu. (vismaz pēc teikuma pēdējās daļas, saprotu, ka šis attiecās arī uz atļauju izsniegšanu)

 22. Agrak Bauska jurists bija Mākulēns, alkoholiķis un nelietis, diez no viņa zaudejumus piedzina? Uzskatu ka tadam jasedz visi zaudejumi ko radijis savas nolaidiba sun darba pavirsibas del. Nauda tak novadam no nodoklu maksatajiem, bet te algo atsedetajus.Tur uz tam asistentem ari jocigs negodigs konkurss bija. Piekritu komentetajam, kas raksta par pritonigo pilsetu, jo tam var peikrist, lauki, jo skaistums neslepjas bmw un nocepta solarija ada.Bet laukos jau laikam nesapratis.

  4
  2
 23. Tas vadzis lūzīs.ap bezkaunībai nav robežu. Rīgu arī grib izdancināt pēc sava ģīmja un līdzības. Būs apistiem jāiet bezdarbniekos.

 24. azartspeles ir tadi pati atkariba ka narkotikas un alkoholisms. iet aiznemties naudu,zog, izkrapj un visu nospele. pa kluso no majas nesot ara. pratin attopies kur vel vienu sitadu pritonu pietiek tacu.
  cik nav gadijumu ka aiznemas naudu un neatdod jo visu nospele.

 25. Es atbalstu visus tos cilvēkus, kas ir pret šīs sērgas izplatību Bauskā, jo piederu pie tiem, kam viens šīs nolādētās iestādes apmeklētājs jau guļ kapsētā.Raksturs bija par vāju,lai cīnītos par dzīvi, vienkāršāk bija uzlikt cilpu kaklā. Un tiem, kuri it kā nevar neko izdarīt, lai to apturētu, novēlu lai viņu tuvie cilvēki kļūst par šīs iestādes klientiem un tad jūs sapratīsiet ko tas nozīmē.

 26. varbūt narkotikas un alkoholisms arī nāca līdzi? azartspēļu atkarīgie aizņemās naudu un neatdod

 27. narkomani nav arstejami,nedz ar Medina palidzibu nedz citu. alkoholiki tapat, uz laiku partrauc un pec tam atkal praktiski norakstiti cilveki

 28. bija agrak Bauska reals gadijums, kur viens no visiem aiznemas naudu un neatdeva, pat zobi vinam bija izdauziti jo bija atravis jau pa gimi par naudas neatdosanu. bomzs kas bomzs. gerbas letas tirgus lupatas, izskatijas ar pec bomza. naudu neatdeva. meloja visu laiku, pat tad kad to grabazu masinu pardeva neatdeva. tas nav cilveks. vairs jau ar neko nedabus atpakal. nozeljomai.

 29. vinam bija problemas ar alkoholismu smagas pei tam, narkotikam un azartspelem (automati) neko glaunaku vins nevareja atlauties. Vinam bija nervu problemas uzvediba sausmiga. kauns skatities.

 30. nu nav ko ar tadiem bomariem ielaisties, kas klanci naudu… tad masinas iegadei.tad vel kam, viss meli, izmana naudu un pazud ar galiem. tapec jau vinam zobi bija izdauziti, stomatologijai naudas nebija staigaja ka m.e.s.l.s pedejais, tirgus prastas skrandas ka kauns skatities. vareja tik noraudzities ka citam mercedes un kas cits, kas tas par stilu vispar prasit citiem naudu.

 31. tas mesls bija nekaunigs vinam nekada sirdsapzina, ciena pret citiem un gods bija. meslu mesls, loti daudziem palika parada. meloja ka veco audi brauks Vacija pirks jaunaku, ja nav naudas ko prasi citiem lupatlasi koncenais.
  nu jau vairs arr nedabusiet neviens neko atpakal. tapec pirms aizdodiet 10 reizes padomajiet.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.