Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Starptautisku mākslas izstādi «Īstenība, Labestība, Pacietība» sestdien atklās Pilsrundālē

Sestdien, 12. martā, plkst. 16 Rundāles multifunkcionālā centra zālēs tiks atklāta starptautiska mākslas izstāde «Īstenība, Labestība, Pacietība». Ekspozīcija stāsta par labo un ļauno, par cilvēka iekšējās garīgās pasaules skaistumu un par cilvēktiesību pārkāpumu traģēdiju, kas joprojām risinās Ķīnā. Izstāde būs apskatāma līdz 8. aprīlim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopš 2004. gada jūlija starptautiskā izstāde «Īstenība, Labestība, Pacietība» ir tikusi eksponēta vairāk nekā tūkstoš reižu un apceļojusi vairāk nekā 50 valstis visā pasaulē. Šoreiz ar Lilitas Lauskinieces un Rundāles multifunkcionālā centra atbalstu izstāde atvesta uz Pilsrundāli.

Katra mākslas darba būtība nes sevī īstenību, labestību un pacietību – universālas īpašības, kas veido cilvēces morāles pamatu. Mākslinieki smeļas iedvesmu no šiem principiem, vēloties atgriezties pie tradicionālās mākslas formas un radīt vairāk nekā tikai skaistu mākslu.

Mākslas darbu kolekcijas mākslinieciskās idejas autors un iedvesmotājs ir viens no pazīstamākajiem mūsdienu ķīniešu skulptoriem – profesors Džan Kuņluņs. Neskatoties uz lielo ieguldījumu savas tautas mākslas attīstībā, mākslinieks ticis vajāts un ir pieredzējis Ķīnas komunistiskā režīma brutālo vardarbības kampaņu, kas Ķīnā tika vērsta pret senu tradicionālo ķīniešu meditācijas un sevis pilnveidošanas praksi Faluņgun, kas pazīstama arī kā Faluņ Dafa, skaidro izstādes rīkotāji – biedrība «Apskaidrotā māksla».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Profesors Džan Kuņluņs saka: «Mūsu māksla rodas no tīras sirds, un mūsu darbs atspoguļo mūsu pašu pieredzēto. Māksla spēj ievērojami ietekmēt cilvēku domu gaitu, un tai ir tieša saikne ar cilvēka morāli un to, kā tās abas mijiedarbojas.»

Mākslinieki veidojuši šo izstādes darbu kolekciju reālisma stila eļļas gleznās un tradicionālās ķīniešu tēlotājmākslas tehnikās, uzsverot gleznās atainoto sižetu vienkāršību un skaidrību. Savos mākslinieciskajos centienos viņi tiecas uz augstāku gudrību un patiesību, cildina dievišķo un skar jautājumu par mijiedarbību starp labo un ļauno.

Ekspozīcijā būs apskatāmi mākslas darbi, kuru autori ir mākslinieki – profesors Džan Kuņluņs, Čeņ Sjaopina, Ketlīna Gilisa (Kanāda), profesors Dun Sjicjans, Van Veisjina, Čeņ Dženpina, Eimija Li (ASV), Li Juaņs (Japāna) un Džou Dzjišiou, Gu Žuidžeņa, Sjui Juipei (Taivāna), Šī Tinjiņa, Cjin Sjiņa, Li Beņs, Van Dzjina (Ķīna).

Ieeja bez maksas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.