Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Stelpes pagastā nelikumīgi izveidota pārbrauktuve pār Vārnupi

Valsts vides dienests (VVD) nedēļas laikā no iedzīvotājiem saņēmis 30 sūdzības, kuras pārbaudot, konstatēti būtiski vides pārkāpumi, portālu informēja VVD sabiedrisko attiecību vadītāja Aija Jalinska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar dažāda veida atkritumiem piesārņota aptuveni 1000 kvadrātmetrus liela teritorija Sventes pagastā, Latgalē, neatbilstoši vidē uzglabāti naftas produkti Apes pagastā, Vidzemē. Tāpat uzglabāti un dedzināti dažāda veida atkritumi privātīpašumā Smārdes pagastā, Kurzemē, nelegāli aizbērts Vārnupes posms Stelpes pagastā, Zemgalē, kā arī ar kanalizācijas saturu piesārņota teritorija Ķekavas novadā.

A. Jalinska atklāja, ka 19. februārī Bauskas novada Stelpes pagasta zemnieku saimniecības īpašnieks ziņojis Valsts vides dienestam, ka viņa īpašumā neatļauti izveidota pārbrauktuve pār Vārnupi (Misas labā krasta pieteka). Valsts vides dienestam veicot pārbaudi, konstatēts, ka veikts daļējs Vārnupes aizbērums ar būvniecības atkritumiem (ķieģeļiem), kā arī upē ievietotas polipropilēna caurules ūdens caurteces nodrošināšanai.

Foto: Valsts vides dienests

A. Jalinska paskaidroja, ka pēc veiktās pārbaudes pieņemts uzsākt administratīvā pārkāpuma procesu. “Pārkāpējs šobrīd tiek skaidrots, vaicāts viedoklis īpašniekiem, kuru zemes atrodas abos Vārnupes krastos, kā arī nosūtīta vēstule Zemkopības ministrijas nekustamiem īpašumiem un Bauskas novada būvvaldei, kā arī veiktas citas izmeklēšanas darbības vainīgās personas identificēšanai un saukšanai pie atbildības. Pēc eksperta atzinuma saņemšanas tiks vērtēts vai iespējama upes atgriešana tās sākotnējā stāvoklī,” stāsta A. Jalinska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušajā nedēļā VVD saņēma informāciju par piesārņojumu Ķekavas novadā, kur atklājies, ka nomaļā teritorijā vairākkārt ar asenizācijas speciālo transportu ir ievesti un izgāzti notekūdeņi un decentralizētās kanalizācijas sistēmas saturs. Par notikušo ir sākts administratīvā pārkāpuma process. Atbildīgajai personai ne tikai nāksies apmaksāt naudas sodu par pārkāpumu, bet arī veikt piesārņojuma seku likvidācijai nepieciešamos darbus – satura izvākšanu un grunts virsējā slāņa noņemšanu un to tālāku apsaimniekošanu, nododot atkritumu apsaimniekotājam.

VVD Operatīvas koordinācijas centra direktors Elmārs Jasinskis atzīst, ka vēl aiz vien ne tikai iedzīvotāji, bet arī uzņēmumi cenšas nopelnīt uz vides rēķina, atkritumus apglabājot vai apsaimniekojot negodprātīgi. Joprojām ir tāda sabiedrības daļa, kas apzināti rada vides piesārņojumu, vienlaikus VVD novēro, ka daļai iedzīvotāju vides jautājumi ir būtiski un nereti vides pārkāpumi tiek atklāti tieši pateicoties iedzīvotāju iesaistei. “Pateicamies tiem iedzīvotājiem, kas ieraugot vides pārkāpumu, ne vien to nosoda, bet aktīvi ziņo atbildīgajiem dienestiem,” pauž Jasinskis.

Visērtāk šādos gadījumos to ir izdarīt zvanot uz VVD Operatīvas koordinācijas centra tālruni 26 338 800 vai izmantojot Vides SOS mobilo lietotni.

Foto: Valsts vides dienests

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.