Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Stelpes pamatskolu pārveidos par sākumskolu; Uzvaras pamatskolā problēma – plašās ēkas racionāls izmantojums

Bauskas novada domes deputāti izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē lēma par vairākiem jautājumiem, kas skāra izglītības iestādes, arī par Stelpes pamatskolas pārveidošanu par sākumskolu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Stelpes pamatskola, kura tiks reorganizēta par sākumskolu. Foto no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Bauskas novada izglītības, kultūras, sporta un sabiedrības labklājības departamenta vadītāja Antra Ozoliņa informēja, ka jau iepriekš bija Vecumnieku novada domes lēmumi par septītās un astotās klases neatvēršanu Stelpes pamatskolā. «2022. gada 2. martā pamatskolas programmā mācījās 40, pirmsskolas programmā – 19 audzēkņi. Pirmajā klasē ir seši, otrajā – seši, trešajā klasē – pieci, ceturtajā klasē – septiņi, piektajā – divi, sestajā – seši un devītajā klasē – astoņi izglītojamie,» stāstīja A. Ozoliņa. Pirmo vecāku sapulci departaments rīkoja 14. februārī, kad informēja vecākus un darbiniekus. «Viss saskaņots, varam reorganizēt Stelpes pamatskolu par Stelpes sākumskolu,» tā A. Ozoliņa.

Deputāts Vilnis Gailums interesējās par minimālo skolēnu skaitu klasē. A. Ozoliņa pastāstīja, ka ir apvienota pirmā un ceturtā, otrā un trešā, kā arī piektā un sestā klase. Pirmā un ceturtā esot apvienota, jo abas mācoties pēc jaunā izglītības modeļa. «Kā ar pedagogiem?» jautāja V. Gailums. «Runājām ar skolas direktori – skola pedagogus nezaudēs,» atzina departamenta vadītāja.

Uzvaras pamatskolā viena no problēmām ir pārāk plašās ēkas un telpu racionāls izmantojums, energoefektivitāte. Foto – www.bauskasdzive.lv

Lēma arī par Uzvaras pamatskolas attīstības plāna 2022. – 2025. gadam saskaņošanu. Skolas direktore Ilze Ērgle minēja, ka prioritātēs ir digitālās pratības veicināšana bērniem, pedagogiem, vecākiem, ēkas energoefektivitāte un skolēnu drošība, iekļaujošā izglītība. «Riski un izaicinājumi ir neprognozējamais skolēnu skaits, lielo telpu racionāls izmantojums. Prioritāte ir bērnudārza projekta realizācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Daļa pedagogu strādā citās izglītības iestādēs, tas saistīts ar pedagogu slodzi, bet kolektīvs ir nodrošināts,» tā I. Ērgle.

Deputāts Vilnis Gailums interesējās, kāpēc pie skolas vēl aizvien nav izbūvēts stadions. «Projekti bija no skolas uzcelšanas brīža. Vietā, kur bija plānots stadions, ir maģistrālais gāzes vads. Ir pielāgots volejbola un futbola laukums. Varbūt var daļēji izstrādāt projektu – baseinu neizmanto, varbūt tā platību var pārveidot par stadionu,» atzina I. Ērgle. Ar to arī saruna beidzās.

Abus lēmumprojektus deputāti virzīja uz domes sēdi, kas plānota 31. martā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.