Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Teju divus mēnešus Bauskā naktīs taupa elektrību; vai ekonomija jau jūtama?

Ielu apgaismojums veido ievērojamu daļu no kopējā pašvaldības enerģijas patēriņa. Elektrības cenu kāpuma dēļ Bauskā sākti taupības pasākumi, nakts laikā izslēdzot daļu ielu apgaismojuma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Bauskas Dzīve» jau rakstīja, ka Bauskas novada pašvaldībai šī gada sākumā  nācās meklēt veidus, kā ekonomēt līdzekļus, un šajā gadījumā tika izvēlēts apgaismojuma darbības laika samazinājums. Kopš 14. janvāra Bauskā, vietās, kur tas iespējams, atslēgtas divas fāzes. Atkarībā no apgaismojuma vadības iespējām apgaismojuma divas fāzes atslēdzas no plkst. 22 vai 22.30 līdz 6. Bauskas novada domē paskaidroja, ka agrākais izslēgšanās laiks ir Ziedoņu, Stacijas, Īslīces un Bērzkalnu ielā. Dažviet pilsētā fāžu atslēgšana pašlaik nav tehniski iespējama – Krasta ielā, Liepu ielas pagarinājumā, uz Mūsas gājēju tilta, atsevišķās pilsētas vietās, daļā Vītolu ielas iekšpagalmu, daļā Dārza ielas, Salātu ielas, Biržu ielas un tai piegulošās teritorijās. Zaļajā ielā apgaismojums deg visu nakti.

Ja kāda iela slīgst pilnīgā tumsā, pašvaldība aicina iedzīvotājus ziņot SIA «Kvēle» vai pašvaldībai pa tālruni 26640977, vietvara sola rīkoties un pārslēgt fāzi.

Ieviestos taupības pasākumus naudas izteiksmē komentēt esot pāragri, taču jau droši varot apgalvot, ka milzu plusu nebūs, drīzāk jāvērtē, lai neieslīgtu mīnusos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Naudas izteiksmē summas nav salīdzināmas un neatspoguļo faktisko ainu, jo rēķinā par decembri bija ietverta maksa par elektroenerģiju, par piegādi, par sadalīšanu, par pieslēguma nodrošināšanu, OIK atjaunojamiem resursiem, OIK koģenerācijai, jaudas obligātā iepirkuma komponente un PVN, savukārt janvārī ir tikai maksa par elektroenerģiju, maksa par piegādi un PVN. Reālos skaitļos janvārī elektrības patēriņš ielu apgaismojumam ir samazināts par ~ 10000 kilovatstundām jeb 10%, salīdzinot ar decembri. Februārī būs vēl vairāk, jo dienas kļūst garākas, arī dienu skaits mēnesī ir mazāks. Patēriņš nav salīdzināms arī ar iepriekšējiem gadiem, jo ir mainītas pilsētas robežas un izbūvēts jauns apgaismojums,» skaidroja pašvaldībā, piebilstot, ka, izvērtējot iepriekš minētos ietekmējošos faktorus un pašreizējo situāciju, kā arī tirgus cenu, – ekonomija nesanāks, ļoti labi būs, ja izdosies iekļauties plānotajos līdzekļos.

Citviet Latvijas pašvaldībās uzstādīti jaunākās paaudzes LED gaismekļi, kur iespējama lampu dimmēšana – nakts stundās tās kļūst blāvākas un patērē mazāk elektroenerģijas. «Dimmēšanas veida gaismas ķermeņiem ir citas spuldzes, vadības sistēma un arī augsta cena. Šīs sistēmas ieviešana prasa prāvus līdzekļus. Īstenojot projektus, izbūvēti jauni apgaismojuma ķermeņi Mēmeles un Pilskalna ielā, bet šo ielu tehniskie projekti bija izstrādāti, pirms inženieri un projektētāji kaut ko zināja par LED ielu gaismas ķermeņiem ar gaismas intensitātes regulēšanas iespējām,» skaidroja pašvaldībā, precizējot, ka Bauskas pilsētā nav uzstādīti gaismekļi un iekārtas ar automātisku dimmēšanas funkciju. Izņēmums esot  četri gaismekļi Miera ielas galā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (6)

 1. Lai taupa izslēdzot naktī apgaismojumu,bet tad lai ari dienā izslēdz. Bieži vien redzams,ka dienā deg laternas.

  4
  3
 2. Vai Bauska dzīvo akmens laikmetā? Ko nozīmē izstrādāts projekts pirms LED gaismas tik parādījās? Kāpēc tad citās Latvijas pilsētās ir energoefektīvs apgaismojums, kur gaismeklis pats reaģē uz transporta plūsmu? Dimmēšanas paredzēšana arī vairs nav retums, ja līdzšinējā veidā tiks atjaunots apgaismojums pilsētā, neievērojot tehnoloģijas attīstību, pieaugot elektroenerģijas cenām, Bauskā varēs vispār neieslēgt apgaismojumu.

 3. Ne jau visā Bauskā dienā deg tās laternas- tikai tajā zarā, kur kāds strādā un remontē.Drusciņ pieslēdz ari galvu, kad atkal būsi ar ko neapmierināta.

 4. Ļoti labi! Nē Bērzkalnos deg Led lampas visu nakti! Fui! Nav iespējams gulēt!!! Ļoti labi ,ka pa nakti izslēgs tās stulbās lampas!

  1
  2
 5. KVĒLES daudzo spuldžu virtenes iedegas reizē ar pilsētas apgaismojumu un deg katru nakti pilnīgi no lieka. Tā mēs “taupām'”.

 6. Jau vienreiz šo jautāju – kāpēc ekonomē tikai Bauskā? Kāpēc ne Iecavā un citos miestos?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.