Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Trīs Bauskas novada uzņēmumi kļūst par Gada uzņēmējiem Zemgalē

Zemgales Plānošanas reģions (ZPR) šodien, 22. novembrī, paziņojis konkursa “Gada uzņēmējs Zemgalē 2023” laureātus. Viņu vidū ir arī trīs Bauskas novada uzņēmumi: SIA “MKrestorāns” (restorāns “Mežs Kungs”) , SIA “Stelpes mineral water” un SIA “Vizulo”. Labākie Zemgales uzņēmēji piektdien, 24. novembrī, tiks godināti Rundāles pilī, portālu informēja ZPR pārstāve Undīne Šulce.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa atzīmēja, ka konkursa “Gada uzņēmējs Zemgalē 2023” laureātu godināšana ir par tradīciju kļuvis pasākums, kas novembra izskaņā pulcē uzņēmējus no sešām Zemgales pašvaldībām. Ik gadu starp nominētajiem titula ieguvējiem ir gan Zemgalē pazīstami lauksaimnieki, dārzkopji, puķkopji, būvmateriālu un pārtikas rūpniecības, tūrisma un viesmīlības pārstāvji, gan ēdināšanas un citu pakalpojumu sniedzēji. Tā ir godināšanas un satikšanās reize uzņēmējiem.

“Tas ir mūsu lepnums, cilvēki, kas dara un sasniedz tik daudz. Šis ir tikai mazs novērtējums viņu lielajam darbam, kuru nereti citi no malas nemaz neredz. Tāpat šie mazie svētki ir lieliska satikšanās reize, kad uzņēmēji var smelties iedvesmu jaunam cēlienam,” atzīmē konkursa organizatore, Zemgales Uzņēmējdarbības centra vadītāja Mairita Pauliņa.

Uzņēmēju godināšanas pasākuma organizē Zemgales plānošanas reģions, savukārt pašus pretendentus izvirza katra pašvaldība. Nominanti tiek iedalīti 3 kategorijās (“Gada jaunais uzņēmējs ( līdz 5 gadi jauns uzņēmējs)”; “Gada mazais/mikro uzņēmējs ( līdz 30 darbiniekiem)”; “Gada vidējais/lielais uzņēmējs ( 31 un vairāk darbinieku)”).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izvirzot pretendentus, katra pašvaldība ievēro noteiktus kritērijus. Tostarp, pretendenta ieguldījumu pašvaldības attīstībā; tiek vērtēts, vai uzņēmēja darbība sniedz ieguldījumu pašvaldības attīstībā un tas ievēro ilgtspējas un sociālos principus; tā darbība ietekmējusi novada un reģiona ekonomisko izaugsmi, un palīdz risināt sociālās problēmas. Tāpat tiek vērtēts pretendenta ieguldījums sadarbības veidošanā ar citiem uzņēmējiem un organizācijām. Kā vēl viens kritērijs ir pretendenta radošums, proti, vai uzņēmējs savā darbībā izmanto radošus risinājumus; izmanto vai ievieš jaunas tehnoloģijas, rada jaunus produktus un pakalpojumus, inovatīvi pieiet produkta piegādei u.c..

“Gada uzņēmējs Zemgalē 2023” Bauskas novada laureāti:

Gada jaunais uzņēmējs (līdz 5 gadi jauns uzņēmējs):

Restorāna saimnieks Mareks Miļjus. Foto: žurnāls “Medības”

Laureāts: SIA “MKrestorāns”/ Restorāns “Mežs Kungs”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darbības veids: Restorānu un mobilo ēdināšanas vietu pakalpojumi

“Mežs Kungs” ir ne tikai restorāns, kas atrodas pašā Bauskas pilsētas sirdī, tā ir vieta ar savu autentisku noskaņu un interjeru, kur apmeklētājiem ir iespējams baudīt augstas kvalitātes maltīti, sākot ar izsmalcinātu meža gaļas ēdienu izlasi, kas ir bagātināta ar dziļām garšas notīm, tāpat arī izmeklētām veģetārām maltītēm. Uzņēmums rīko arī dažādas tematiskas nodarbības gan bērniem (apgleznošana) gan pieaugušo auditorijai. Restorāns ar labiekārtotu apkārtesošu teritoriju un vidi, kas ir saistoša tūristiem un pilsētas viesiem.

Uzņēmums piedalījās starptautiskajā pārtikas izstādē. Foto: no albuma

Gada mazais/mikro uzņēmējs ( līdz 30 darbiniekiem):

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Laureāts: SIA “Stelpes mineralwater”/ “Stelpes minerālūdens”

Darbības veids: Bezalkohola dzērienu ražošana; minerālūdeņu un pudelēs iepildītu citu ūdeņu ražošana

Īpašniekam ideja radās pavisam nejauši, apstākļu sakritības dēļ, nāca piedāvājums par īpašuma iegādi, kur bija tikai ūdens urbums un pļava. Ražotni uzbūvēja 2020. gada nogalē, kur septembra beigās tika radīta pirmā Stelpes dzeramā ūdens pudele, kur paralēli notika sertifikācijas iegūšana minerālūdenim. Ražotnes konstrukcija ir būvēta ar principu, ka to vajadzības gadījumā būs iespējams paplašināt/attīstīt. Uzņēmuma teritorijā atrodas arī sēravots, kuru nākamajā gada plānots iekopt, lai interesentiem būtu iespējams to apskatīt. Uzņēmums ne tikai aktīvi atbalsta novada aktivitātes ar savu produkciju, bet arī labprāt sponsorē tādus pasākumus kā Ziemeļvalstu masieru čempionātu, kas šogad norisinājās Jūrmalā. Uzņēmums piedalījās starptautiskajā pārtikas izstādē sadarbībā ar LIAA Gulfood 2023, kas norisinājās Dubaijas tirdzniecības centrā, kā arī vadošajā pārtikas izstādē ANUGA Vācijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
SIA Vizulo valdes priekšsēdētājs. Foto: Bauskas novada pašvaldība

Gada vidējais/lielais uzņēmējs ( 31 un vairāk darbinieku)

Laureāts: SIA “Vizulo”

Darbības veids: Elektronisko ierīču, telekomunikāciju iekārtu un to daļu vairumtirdzniecība

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jānim un Lindai Zeltiņiem bija iepriekšējā pieredze energoefektīvo LED apgaismojuma tirdzniecībā – importējot apgaismojumu no Āzijas un nodrošinot tirdzniecību visās Baltijas valstīs, arī Zviedrijā. Tomēr saskaroties ar daudziem izaicinājumiem, radās vēlme uzsākt ražot apgaismojumu pašiem Latvijā un pilnībā kontrolēt produkcijas kvalitāti un tehniskos parametrus. 2012. gadā tika dibināts SIA “Vizulo”.

Uzņēmums šobrīd eksportē produkciju uz vairāk nekā 40 valstīm un šogad eksporta apjoms veido virs 90% no apgrozījuma. “Vizulo” grupas uzņēmumi kopā nodarbina aptuveni 150 darbiniekus un plānots, ka šogad uzņēmums saražos aptuveni par 40% vairāk, nekā 2022. gadā – tas ir, 150’000 gaismekļus vairāk nekā 18 milj. eiro vērtībā. LED ielas gaismekļu jomā “Vizulo” ir tirgus līderis Latvijā, kā arī ir uzvarējis daudzos Zemgales pašvaldību rīkotajos konkursos. Uzņēmums ir jaunākais LED ielas gaismekļu ražotājs Eiropā (kvalitatīvajā segmentā). “Vizulo” veiksmīgi septīto gadu pēc kārtas eksportē gaismekļus uz vistālāko valsti no Latvijas – Jaunzēlandi.

Par iegūto titulu visi laureāti saņems īpaši darinātu piemiņas zīmi, Atzinības rakstu un naudas balvu 500 eiro apmērā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. tīri aiz intereses jautāju, vai ar restorānu biznesu Bauskā var izdzīvot? Rīgā jau visādi iet, bet laukos?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.