Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Trīsdesmit gadu darba jubileju atzīmē Bauskas novada zemnieku konsultanti

Trešdien,  2. martā, 30 darba gadu jubileju atzīmē Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Bauskas birojs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Trīsdesmit gadu pagājuši, kopš brīža, kad ar toreizējā lauksaimniecības ministra Daiņa Ģēģera parakstītu rīkojumu visā Latvijā tika dibināti Lauksaimniecības konsultāciju biroji. 1991. gadā pirmie biroji tapa Talsos un Tukumā. Veidojoties pirmajām zemnieku saimniecībām, bija nepieciešamas konsultācijas, praktiskas nodarbības, pieredzes gūšanas iespēja, jo pēcpadomju Latvijā šis bija pilnīgi jauns saimniekošanas veids – zemnieku saimniecības atgūtās un privatizētās zemēs. Lielai daļai jaunzemnieku nebija nepieciešamo zināšanu, tāpēc konsultāciju biroji bija absolūti nepieciešami.

Kā pastāstīja LLKC Bauskas biroja ilggadējā vadītāja Eleonora Maisaka, kas šajā amatā bijusi 22 gadus, biroja pirmais vadītājs nepilnus divus gadus bija Aigars Grīnbergs, tikpat ilgi Atis Slakteris un kopš 1996. gada 1. augusta līdz 2018. gada 1. augustam – Eleonora Maisaka. Pašreiz  lauksaimniecības konsultāciju biroju vada uzņēmējdarbības speciāliste Dace Griķe.

Birojs darbu Bauskā sāka telpās Uzvaras ielā 3, tad Uzvaras ielā 1, tagad – Kalna ielā 7.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc E. Maisakas teiktā, Bauskas veiksmes stāsts bija pareizi uztaustīta tā brīža akūtākā nepieciešamība – zemnieku daudzpusīga izglītošana. «Piesaistījām zinošus Latvijas līmeņa speciālistus, organizējām mācību ciklus un pierādījām Latvijas Lauksaimniecības konsultāciju centram Ozolniekos, ka Bauskas birojs ar mācībām var pelnīt. Jaunie zemnieki ieguva pirmā līmeņa izglītību saimniekošanā un gūtās zināšanas deva iespēju startēt Eiropas Savienības programmās un gūt atbalstu,» atmiņās dalījās E. Maisaka.

Konsultāciju birojs ikdienā sniedza atbalstu zemnieku saimniecībām nepieciešamākajās jomās – grāmatvedībā, augkopībā, lopkopībā, ekonomikā.

Lauksaimniecības konsultāciju biroja tagadējā vadītāja Dace Griķe apraksta pašreizējo darbību: «Sniedzam konsultācijas grāmatvedībā, ekonomikā, augkopībā un lopkopībā. To skaitā ir gan komercpakalpojumi, kad maksā uzņēmējs, gan konsultāciju pakalpojumi ar Eiropas Savienības atbalstu. Grāmatvedības pakalpojumus saņem 50 saimniecības. Vairāki no šiem klientiem saņem arī ekonomikas, augkopības vai lopkopības speciālista konsultāciju pakalpojumu. Vidēji gadā palīdzam apmēram 35 projektu sagatavošanā Eiropas Savienības finansējuma piesaistei.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dace atzīst, ka pēc augkopības pakalpojumiem ir vislielākais pieprasījums, tāpēc pagājušajā gadā Bauskas birojā darbu ir sācis vēl viens konsultants augkopībā. Augkopības jomā vispieprasītākais pakalpojums ir lauku mēslošanas plānu izstrāde. Lauksaimniecības konsultāciju birojs ne tikai sniedz konsultācijas, bet arī organizē tematiskas mācības un seminārus, organizē pieredzes braucienus.

D. Griķe «Bauskas Dzīvi» informē, ka 30 gadu dzimšanas dienu 2. martā LLKC Bauskas biroja darbinieki atzīmē, doties izbraukumā pa Latvijas prezidentu dzīves takām – būs Jāņa Čakstes «Aučos» un Kārļa Ulmaņa «Pikšās». «Mūsu Latvija ir un paliks agrāra valsts, kuras nemainīgā vērtība ir lauksaimniecības zeme. No auglīgās Zemgales laukiem nākuši arī mūsu valsts pirmie prezidenti. Cik reižu garām braukts šīm vietām, nu reize tur piestāt – apzināties mūsu saknes, mūsu vēsturi, lai stiprinātos tālākajiem darbiem,» teic LLKC Bauskas biroja vadītāja Dace Griķe.

Plašāk – laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā 4. martā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.