Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ūdens atspulgi un krāsu burvība; Bauskas muzejā būs aplūkojama mākslinieces Aijas Bāliņas darbu izstāde

31. maijā Bauskas muzejā atklās mākslinieces Aijas Bāliņas darbu izstādi “Upmalas. Būt straumē”, portālu informēja Bauskas muzeja mākslas nodaļas vadītāja Ieva Bronko-Pastore.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aijas Bāliņas radošais impulss nāk no dabas vērojuma. Iespaidi krājušies gan ceļojumos ārpus Latvijas, gan tepat Zemgales ceļos un pieturas punktos Bauskā un pa ceļam Ķekavā. Auglīgo lauku plašums un gadalaiku maiņa ļauj izdzīvot krāsas laukuma spēku un iespaidu un gleznot plašiem vēzieniem. Taču šajā izstādē motīvu izvēle galvenokārt kritusi uz upēm kā bagātīgu iedvesmas avotu.

Darbu tapšanas procesā upmalas vērojumi, un iedziļināšanās dabas faktūru daudzveidībā apvienojas ar tehnikas meklējumiem. Izaicinoši ir atrast atbilstošus izteiksmes līdzekļus ūdens attēlošanai. Ūdens malas un piekrastes akrila krāsu studijas, akvareļi un skices ir daļa no izstādes, bet arī kombinētu tehniku kolāžas ļauj pietuvoties ūdens mainīgajai būtībai. Atrast veidu kā notvert fascinējošos atspulgus un atklāt ūdens ņirboņu ir mākslinieka izaicinājums, kas prasa iedziļināšanos un pieredzi, vienlaikus nezaudējot pirmā mirkļa burvību un bērnišķīgo prieku par atklājumu.

“Meklējot terminus un skatot upju plūsmas no zinātnieku redzespunkta, var atrast interesantas paralēles ar filozofijas un psiholoģijas terminiem, saistītiem ar cilvēka dzīves ceļa izaicinājumiem un personības motivāciju. Pretestība, potenciāls, inerce, spēks, enerģija. Var uzzināt, ka upes šķērsgriezums parāda arī seklās gultnes, nepietiekamu slīpuma grādu, lai veidotos spēcīga straume. Tātad kontrasti, augšup – lejup virzība ir raksturīga gan dabā, gan dzīvē. Nonākt plūsmā – psiholoģijas termins mākslinieka izpratnē vienkāršojas līdz upei kā iedvesmas avotam. Būt straumē – apakšvirsraksts izstādei,” tā par izstādi pārdomās pati māksliniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstāde Bauskas muzejā būs aplūkojama līdz 11.augustam.

Foto: no A. Bāliņas albuma

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Ja es māku krāsot audumu,vai zīmēt bildītes uz papīra,tad es skaitos mākslinieks? Te Bauskā katrs piektais zīmē un tad visi ir mākslinieki? Izrādās mums Bauska pilna ar māksliniekiem,dzejniekiem,rakstniekiem, bet… izņemot Plūdoni šie ,,mākslinieki,, ir nekas Latvijas mērogā,pat pagasta robežās nav dzirdēts par šo ,,mākslinieci,, ,bet izstādei muzejā piešķir! Kurš maksās par īri? Vai tagad jebkuram Bauskas zīmētājam,jeb māksliniekam tiks dotas muzeja telpas izstādei? Vai tomēr tikai vadībai tuvām personam,izredzētajiem tiek muzeja telpas???

    1
    3
  2. Ir izsludināta mākslinieku sertifikācija? Ir kritēriji? Kā tad ar dziedoņa Dona 160 000 eiro budžeta naudu? Latvijā ir tik daudz “dziedoņu”….

  3. Ja ir sertifikācija dakterim,skolotājai,policistam,tad kāpēc nav sertifikācija māksliniekam vai dzejniekam? Kas viņi kādi izredzētie?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.