Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vāc parakstus par drošāku vidi Vecumnieku vidusskolā

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana par drošāku vidi Vecumnieku vidusskolā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā iniciatīvas pārstāve norādīta Mārīte Vīksne. Parakstus plānots iesniegt Bauskas novada domē.

“Kāds bērns atnāk mājās ar sagrieztu virsjaku. Kāds ir ticis apzināti pagrūsts pa trepēm. Kāds pagrūsts, kritis un pārsitis galvu. Tādi gadījumi skolā mēdz notikt, un skola, objektīvu apstākļu dēļ, nevar visam izsekot. Katram bērnam sargu nepieliksi un nemaz nevajag, ja izmantojam mūsdienu tehnoloģiju sniegtās iespējas – videonovērošanas kameras,” norāda Vecumnieku vidusskolas vecāku padomē.

M. Vīksne norāda, ka vairākkārt Vecumnieku vidusskolas vecāku padomē ir pārcilāts jautājums par drošības uzlabošanu vidusskolā, uzstādot papildus videonovērošanas kameras. Tomēr šis vecāku ierosinājums atdūries pret skolas līdzekļu trūkumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ar šo iniciatīvu vēlos panākt pašvaldības finansējuma piešķiršanu Vecumnieku vidusskolai videonovērošanas kameru iegādei un uzstādīšanai, tā uzlabojot drošību Vecumnieku vidusskolas telpās un teritorijā,” pieteikumā raksta iniciatīvas iesniedzēja.

Viņa ir pārliecināta, ka, uzstādot papildu videonovērošanas kameras, piemēram, skolas ģērbtuvē, gaiteņos, trepēs uz otro stāvu, skolas āra teritorijā un citur, būtiski uzlabotu drošību izglītības iestādē.

“Ieguvēji būs visi pagasta iedzīvotāji, iegūstot drošāku skolas vidi mūsu pagasta bērniem,” uzskata M. Vīksne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar jauno Pašvaldību likumu ir jāsavāc kā minimums 200 paraksti, lai šo iniciatīvu iesniegtu Bauskas novada domē izskatīšanai. Parakstīties var Latvijas Republikas pilsoņi, kuri iesnieguma iesniegšanas dienā ir sasnieguši 16 gadu vecumu un kuru dzīvesvieta ir deklarēta pašvaldības administratīvajā teritorijā (Bauskas novads) vai kuriem pieder reģistrēts nekustamais īpašums šajā teritorijā.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (7)

  1. Bērni un kameras? Šim jautājumam ir juridiskā puse, ieteicams iepazīties. Droši vien bandītēnus visi zina arī bez kamerām.

  2. Vai tik te nav pedagogu un skolas atbalsta personāla nevarība? Maza skola, visi visus zin- skolotāji, sociālie pedagogi- nu rīkojieties taču atbildīgi. Sauciet vecākus uz skolu, pieslēdziet sociālos dienestus, utt. Bērni atrodās Jūsu atbildības teritorijā, visi- gan labinieki, gan kaušļi. Ko līdzēs kameras?! Vardarbības jautājumi ir jārisina, bērniem skolai ir jābūt drošai videi. Diemžēl, ir zināmi gadījumi, ka no šīs skolas aiziet labie bērni, bet huligāni paliek…- esot jāmāca bērnam aizstāvēties:(… Vai tiešām pedagogiem ir stingrs mugurkauls tikai tad, kad jāpieprasa lielāka alga, bet kad jānoliek mazgadīgs huligāns lauku skoliņā pie vietas, kas droši vien ir ļoti vientuļš, nelaimīgs un emocionālā badā- tad nekā.

    12
  3. Senāk pret skolotājiem izturējās ar cieņu un bijību. Skolotāju respektēja vairāk nekā vecākus. Tagad viss ir otrādi…pat nemēģini skolas bosiku paņemt pie čupra.

  4. Labi palīdz liela fiziska slodze , svaigs gaiss , atdalīšana no bara un audzinātāja autoritāte. Nav dzirdēts, ka pedagogiem studiju laikā mācītu kā izdresēt traku gēnu īpašniekus, galīgi destruktīvas ģimenes audzināšanas rezultātus, hormonu vētru pārņemtos, cita temperamenta cittautībniekus. Droši vien jāvadās no rietumnieku pieejas. Par bērna izdarībām atbild vecāki, un ļoti jūtami un sāpīgi. Pat ja huligānismam pamats ir “dvēseles mokas”, bērnam ir jāspēj sevi pievaldīt sabiedrībā un nav tiesību uz visatļautību. Psihologu Latvijā ir kaudzēm, lai pierāda savas spējas.

  5. lauku skolā ne vienmēr fiksēti bērni ar uzvedības traucējumiem, kam ir medicīnisks pamats. viss nav tik vienkārši, kā izskatās no malas, īpaši mūsdienās!

  6. Pret Mārīti Vīksnu ir ierosināta administratīvā lietvedība Nr.16768003309423 par emocionālo vardarbību pret meitu, tāpēc tagad skraida ar iniciatīvām.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.