Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vairākos Bauskas novada pagastos manīti un nomedīti vilki

Sniegoti laika apstākļi, kādi ar šodienu atkal iestājas, ir īpaši piemēroti vilku klātbūtnes pazīmju novērošanai. Tādēļ Valsts meža dienests aicina iedzīvotājus ziņot, ja tie pamanījuši šo dzīvnieku pēdas, ekskrementus, kā arī atrod noplēstus dzīvniekus, lai iegūtu pēc iespējas plašāku informāciju par vilku izplatību Latvijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novērojumu fotogrāfiju un GPS koordinātas var iesūtīt, izmantojot lietotni «Mednis». Šajā sezonā tajā saņemti astoņi ziņojumi par vilku klātbūtnes pazīmēm, četros gadījumos vilki novēroti tieši no Vecumnieku un Vecsaules pagastiem. Par vilku postījumiem iedzīvotāji nav ziņojuši.

Tāpat Bauskas novadā šajā sezonā kopumā nomedīti deviņi vilki (iepriekš par vienu mazāk) Iecavas, Vecsaules, Mežotnes un Vecumnieku pagastā. Pēdējais vilks – Vecsaules pagastā 2022. gada novembra vidū.

Lietotni «Mednis» bez maksas var lejupielādēt gan «Android», gan «Apple iOS» viedtālruņos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā ir savienota ar Valsts meža dienesta informācijas sistēmu «Meža valsts reģistrs», tādēļ, informācijas ticamības nolūkā, lietotajiem ir nepieciešams autorizēties.

Lai nosūtītu vilku klātbūtnes pazīmes, lietotnē «Mednis» jāatver sadaļa «Novērojumi» un jāatļauj lietotnei uzņemt fotogrāfijas. GPS koordināšu fiksēšanai, viedtālrunī nepieciešams ieslēgt atrašanās vietas noteikšanas funkciju, un vēlams aktivizēt arī mobilo datu pieeju.

Tāda pati kārtība ir spēkā, iesniedzot ziņojumu arī par citiem meža dzīvniekiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar Valsts meža dienestā reģistrēto informāciju, līdz pagājušā gada decembra vidum vilku klātbūtnes pazīmes (nomedīti vilki, pēdas, ekskrementi, noplēsti dzīvnieki, vilku postījumi) konstatētas kvadrantos, kas klāj 50 % no Latvijas teritorijas.

Izmantots ilustratīvs attēls no redzet.lv, autors – A.Gulbis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Mežsargu vairs nav, ir mežziņi, tātad viņi mežā zina un personīgi pazīst katru vilku. Vispirms uztaisa problēmu auklējot vilkus, tad sauc sabiedrību palīgā. Sabiedrība jau baidās mežā sēņot .

    3
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.