Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Valles pagasta z/s “Romaņi 1” iegulda nepilnu miljonu eiro attīstībā

Lai veiktu fermas rekonstrukciju un iegādātos nepieciešamās iekārtas, banka “Luminor” Bauskas novada zemnieku saimniecībai “Romaņi 1” piešķīrusi finansējumu vairāk nekā 900 tūkstošu eiro apmērā, portālu informēja “Luminor” pārstāve Inese Kronberga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saimniecība “Romaņi 1” atrodas Valles pagastā un nodarbojas ar lopkopību, kā arī augkopību. I. Kronberga atklāja, ka par bankas piešķirto finansējumu tiek realizēts projekts, kura ietvaros notiek esošās slaucamo govju kūts rekonstrukcija, tiek uzstādīts automātiskais slaukšanas robots, iegādātas jaunas iekārtas u.c. nepieciešamais aprīkojums fermas uzturēšanai. Zemnieku saimniecība ir iegādājusies arī augsnes apstrādes agregātu un teleskopisko iekrāvēju.

“Mūsu saimniecība saimnieko ar bioloģiskās lauksaimniecības metodēm, ganāmpulks un lauksaimniecībā izmantojamās zemes platības tiek sertificētas atbilstoši bioloģiskās lauksaimniecības metodēm. Ar bankas piešķirtā aizdevuma palīdzību un Lauku atbalsta dienesta atbalstu, kuru piesaistē palīdzēja uzņēmums SIA “Leveria”, mums ir iespēja iegādāties mūsdienīgākas iekārtas govju novietnēm – piemēram, nomainīt slaukšanas metodi no piena vada uz robotu, kas palielinās izslaukumu un uzlabos veselības stāvokli ganāmpulkā. Iegādātā tehnika un aprīkojums atvieglos saimniecības darbinieku ikdienu, kā arī padarīs mūsu darbību konkurētspējīgāku,” stāsta zemnieku saimniecības “Romaņi 1” īpašniece Zita Kalniņa.

Zemnieku saimniecības govju kūts rekonstrukcijā tiek veikti esošās liellopu novietnes remontdarbi, aprīkojot ar automātisko slaukšanas iekārtu, izbūvēta mēslu starpkrātuves un palīgēkas jaunbūve, kā arī notiek barības torņa novietošana un jauna artēziskā urbuma ierīkošana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Lauksaimniecība ir būtiska Latvijas tautsaimniecības nozare, tāpēc Luminor banka labprāt atbalsta uzņēmējus reģionos, kuriem ir skaidri un pamatoti turpmākie saimniecības attīstības mērķi un arī ieguvumi nākotnē. Ņemot vērā to, ka zemnieku saimniecības ne vienmēr var atļauties investēt lielākus finanšu līdzekļus jaunākas tehnikas un modernāka aprīkojuma iegādei, banka sniedz finansiālu atbalstu, lai attīstība notiktu straujāk,” teic “Luminor” korporatīvā departamenta vadītāja Ilze Zoltnere.

Zemnieku saimniecība “Romaņi 1” dibināta 2002. gadā. Tā apsaimnieko 428 hektārus zemes, saimniecībai ir 106 liellopi, no kurām 56 ir slaucamas govis. ZS “Romaņi 1” īpašumā ir pārvietojamā graudu kalte RIELA, graudu dzirnavas, kā arī graudu uzglabāšanas torņi ar ietilpību 350 tonnas. Saimniecībā strādā astoņi darbinieki.

Foto: Publicitātes foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (6)

  1. Cilvēki joprojām cer , ka šajā valstī viņu darbs ir vajadzīgs un nākotne stabila , visticamāk viņi veiksmīgi rukās , jo kredīts ir “‘ uz kakla ‘” , un likvidēsies vieni no pēdējiem .

    5
    1
  2. jo tās fermas strādnieces, kas apkalpoja “piena vadu”, respektīvi apmazgāja govs tesmeni un uzlika slaukšanas iekārtu, tagad jau pirmspensijas vecumā vai arī jau pensijā.

  3. Piekrītu. Mums jau ir sāpīga pieredze ar cukurbiešu audzēšanu. Negodmanis piepalīdzēja ar cukurfabriku likvidēšanu un…uzkāra ubagu tarbas kaklā visiem kredītņēmējiem tehnikas iegādei.
    Protams, labi, ja kādam veicās ar biznesa attīstību.

  4. “cukurbiešu” audzēšana domē. Ja ražošanā, lauksaimniecībā paātrinātā tempā ievieš robotizāciju, tad valsts pārvaldē un it sevišķi pašvaldībās rēķina ar skaitīkļiem un vēstules piegādā kurjeri, lielākoties kājām, bet miljoni tāpat aizplūst, bez modernizācijas….

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.