Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vecumniekos atver pašapkalpošanās automazgātavu; Bauskā paplašinās esošo

Vecumniekos, Rīgas ielā 23a, šonedēļ durvis vērusi «Dipstage» pašapkalpošanās automazgātava. SIA «Spotwash» valdes locekle Madara Gasūne atklāja, ka automazgātava darbu sākusi trešdien, 22. maijā, un klientu šai pusē netrūkst.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Protams, iedzīvotāji gaidīja ātrāk, bet divi gadi paskrēja, līdz varējām piedāvāt pakalpojumu Vecumniekos. Patiesībā īsti jau nekur nefigurēja konkrēts datums, kad automazgātavu atvērs. Kā varējām, tā strādājām. Objekts tomēr neizrādījās vienkāršs. Izrokot būvbedri, atklājās, ka apakšā ir četrus piecus metrus dziļš dīķis, kuru vajadzēja piepildīt ar smiltīm, citādi viss būtu nogrimis. Arī ziemā īsti tehnoloģiskā pārtraukuma nebija, darbi pamazām tika veikti, taču kādā brīdī pievīla tehnika un apstājās urbšanas darbi. Zināmu laiku paņēma arī objekta nodošanas process, jo birokrātiskās lietas mūsu valstī tik raiti nekārtojas,» būvniecības gaitu ieskicē M. Gasūne. Balstoties uz komercnoslēpumu, viņa atturējās nosaukt kopējo investīciju apmēru.

Automazgātavā ir divas iebrauktuves jeb tā saucamie boksi zem jumta, kas piemēroti vieglajām automašīnām un nelieliem mikroautobusiem, bet trešais pielāgots lielākiem transportlīdzekļiem ar augstumu līdz 4,2 metriem (kemperiem, mazajiem skolēnu autobusiem, smagajām automašīnām).

Klientiem tiek piedāvātas mazgāšanas programmas, kas jau iepriekš ir izmēģinātas un novērtētas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Zane Skara

«Var izvēlēties aktīvo putu pistoli, kad putas nāk kopā ar gaisu, pieejama augstspiediena mazgāšana ar ūdeni, tāpat ir vasks un demineralizēts ūdens, kas nodrošina papildu spīdumu un nožūšanu bez traipiem. Laiks, kas tiek pavadīts automazgātavā, un maksa atšķiras no tā, ar kādu auto iebrauc, bet lielos vilcienos tie ir divi trīs eiro par automašīnu. Tie, kuri ir jau lietpratēji, iespējams, var nomazgāt arī par 1,50 eiro. Cenas ir atkarīgas no programmas. Ūdens ir vislētākais, putas un vasks ir dārgāki,» stāsta M. Gasūne.

Viņa atzina, ka pirmajā dienā interese Vecumniekos bijusi ļoti liela, bet konkrēti, cik auto izmantojuši, nav saskaitīts. Kamerās piefiksējuši, ka aktivitāte apsīkusi ap pulksten desmitiem vakarā, naktī nav bijis neviena klienta. Sastaptie ļaudis uz vietas apgalvoja, ka ļoti gaidījuši automazgātavu. Daudzi dzīvo netālu no asfaltētās šosejas, un līdz tai jābrauc pa grantsceļu, kad par auto tīrību var aizmirst.

«Tā ir Vecumnieku specifika, ka centrālajai brauktuvei ir asfalts, bet visapkārt ir grantsceļi. Transporta plūsma pārsvarā virzās uz Rīgu, jo, būsim godīgi, uz Bausku no Vecumniekiem brauc retais. Pārvietojoties to gabaliņu pa granteni līdz asfaltam, auto ir netīrs, un jāiebrauc kaut kur noskalot. Cilvēki bija priecīgi, ka, braucot uz Rīgu, beidzot varēs noskalot dubļus,» teic M. Gasūne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Pakalpojums pieprasīts arī Iecavā.

«Dipstage» tīklā pašlaik darbojas trīs automazgātavas Ķekavā, pa vienai Iecavā, Bauskā, Salacgrīvā, Rīgā, Mārupē, tagad ir Vecumniekos un drīzumā būs arī Baldonē. Cilvēks uz vietas nevienā neatrodas, bet notiekošais tiek uzraudzīts videonovērošanas kamerās.

M. Gasūne atklāja, ka Bauskā plānots automazgātavu Īslīces ielā paplašināt, jo te ir vislielākās rindas. «Pašlaik projektējam, skaņojam visu, plānojam, ka būs četri boksi. It kā pietiek ar esošajiem diviem, bet vēlamies pakalpojumu padarīt pieejamāku, lai nav jāgaida uz to, kā tas bieži vien ir tagad. Lai atbrauc un tiek iekšā. Bauskā domājam ieviest arī jaunu, interesantu pakalpojumu, kas ir moderns un nācis no ārzemēm, tāds analogs pagaidām ir pieejams tikai Rīgā, bet reģionos nav. Tehnoloģija inovatīvāka, Bauskā to varētu pamēģināt,» ieceres atklāj M. Gasūne.

Viņa piebilst, ka Rundālē gan nav domas piedāvāt šādu pakalpojumu. «Rundāle pārāk maza, Vecumnieki jau paši par sevi arī ir nelieli ar 2500 iedzīvotājiem, bet blakus ir Valle, Kurmene, Nereta, Skaistkalne, Stelpe, Misa, Bārbele un viensētas gar šoseju, bet aiz Rundāles nav tik daudz apdzīvotu vietu, kas varētu radīt pieprasījumu, un tālāk Elejā jau atkal ir automazgātava.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

 1. Kurš kontrolēs blakus upītē piesārņojuma līmeni no automāzgātuves. Gribētu redzēt notekūdeņu izvešanas intensitāti un naftas produktu nodošanas aktus.

  2
  9
 2. Būvvalde ir ievērojusi visus vides aizsardzības noteikumus un ir pieprasījusi no uzņēmēja to ievērošanu projektējot , būvējot, nododod būvi?

  1
  1
 3. Aizej un paskaties cik “efektīvi” strādā ciema attīrīšanas, un sapratīsi, ka mojka ir tīrais nieks.

 4. “Vecumniekos, Rīgas ielā 23a, šonedēļ durvis vērusi «Dipstage» pašapkalpošanās automazgātava.”- Nevaru nekādi ieraudzīt tās durvis. 😂

  2
  3
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.