Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vecumnieku pagasta kūdras ieguves uzņēmums plāno palielināt pārstrādātās produkcijas apjomus

Bauskas novada Vecumnieku pagasta kūdras ieguves uzņēmums AS “Agaris Latvia” (iepriekš “Greenyard Horticulture Latvia”, bet vēl pirms tam “Misas kūdra”) pagājušajā gadā strādāja ar 14,667 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 13,8% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus uzņēmuma peļņa samazinājās par 30,6% un bija 1,822 miljoni eiro, liecina “Firmas.lv” publiskotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Agaris Latvia” pērn palielināja pārdošanas apmērus un substrātu ražošanas apmērus kūdras pārstrādes cehā, tomēr kūdras ieguve nedaudz samazinājās salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Tāpat tika palielināts noieta tirgus, pateicoties maisos fasētās kūdras produkcijas ražošanai.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka “Agaris Latvia” plāno palielināt pārstrādātās produkcijas apjomus, lai nodrošinātu apgrozījuma pieaugumu un rentabilitātes saglabāšanu.

Vienlaikus “Agaris Latvia” vadība pauž, ka neliels risks kūdras nozarei ir starptautiskā transporta sadārdzināšanās vairākos reģionos un transporta nozares nestabilitāte. Līdztekus Latvijas kūdras nozares ilgtermiņa perspektīvu pasliktina valsts piekoptā izmaksu palielināšanās dabas resursa nodokļa kontekstā, purvu nomas maksas pieaugums un darbaspēka nepietiekamā pieejamība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vadības ziņojumā teikts, ka arī 2022.gadā “Agaris Latvia” galvenais uzdevums ir realizācijas apjoma kāpināšana un kūdras ieguves apmēra palielināšana jaunajās platībās un rekonstruētajās grieztās kūdras ieguves bijušajās platībās.

Tāpat uzņēmums nodarbojas ar modernāko kūdras ieguves tehnoloģiju un kūdras gala produkcijas pilnveidošanas izpēti, kā arī ieguldījis līdzekļus noliktavas laukumā un kūdras ieguves iekārtās, kas palielinās ražošanas jaudas.

Vadības ziņojumā atzīmēts, ka uzņēmums seko līdz Ukrainas kara ekonomisko seku attīstībai, bet uzskata, ka uzņēmuma darbība turpināsies stabili.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Agaris Latvia” 2020.gadā, pēc finanšu gada pielāgošanas kalendārajam gadam, strādāja ar 12,885 miljonu eiro apgrozīju un 2,627 miljonu eiro peļņu.

“Agaris Latvia” reģistrēta 1991.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,138 miljoni eiro. Kompānijas lielākais akcionārs ir Beļģijas “Peatinvest N.V.”, kurai pieder 99,26% akciju.

Foto: no uzņēmuma albuma

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.