Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vecumnieku pārstāvji startēs sacensībās “Stiprais ugunsdzēsējs” Jelgavā

Piektdien, 24. maijā, no plkst. 10 līdz 16 Jelgavas tehnoloģiju vidusskolas stadionā Meiju ceļā 9 Jelgavā norisināsies sacensības «Stiprais ugunsdzēsējs», kuru noslēgumā tiks noskaidrots šī gada spēcīgākais Latvijas ugunsdzēsējs glābējs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacīkšu uzvarētāji tiks noskaidroti individuālajā un komandu ieskaitē. Tajās startēs ugunsdzēsēji glābēji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Vācijas, informē Viktorija Gribuste, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore. No Bauskas novada sacensībās startēs Vecumnieku posteņa komandieris Visvaldis Janelis un ugunsdzēsējs glābējs no Vecumnieku posteņa, «Bauskas Dzīvei» precizē VUGD pārstāve.

«Laba fiziskā sagatavotība un ugunsdzēsēja glābēja profesija ir cieši saistītas. Sacensības «Stiprais ugunsdzēsējs» sauc par grūtākajām divām minūtēm sportā, jo tās prasa no dalībnieka ļoti labu fizisko sagatavotību un profesionālās iemaņas, tāpēc novēlu visiem šo sacīkšu dalībniekiem izturību. Trešais gads, kad norisinās šīs sacensības, jau liecina, ka šis sporta veids ir guvis atsaucību un kļuvis par neatņemamu dienesta sportiskās dzīves sastāvdaļu. Prieks, ka arī šogad esam daļa no Jelgavas valstspilsētas svētku programmas, tāpēc iedzīvotājiem piedāvāsim ne tikai vērot aizraujošas sacensības, bet arī iepazīties ar mūsu jaunāko tehniku un pārrunāt drošības jautājumus,» stāsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieks Jānis Grīnbergs. 

Sacensību «Stiprais ugunsdzēsējs» distance veidota, balstoties uz Eiropā un ASV populāru sporta veidu, kas pārbauda ugunsdzēsēju glābēju profesionālās iemaņas un fizisko sagatavotību. Distance sastāv no pieciem posmiem – uzkāpšanas tornī, nesot šļūteņu saini, šļūteņu rituļa uzvilšanas uz torņa augšējās platformas, spēka pārbaudes, sitot ar āmuru pa sliedi, ar ūdeni pilnas šļūtenes vilkšanas un gandrīz 90 kg smaga manekena nogādāšanas līdz finišam. Visa distance tiek veikta ugunsdzēsēja glābēja speciālajā aizsargtērpā, turklāt individuālajās sacensībās dalībnieki elpo ar elpošanas aparāta palīdzību. Tādējādi tiek maksimāli tuvu imitēti tie apstākļi, kādos ugunsdzēsējiem glābējiem jāstrādā ugunsgrēkā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Aicinām skatītājus vērot sacensības stadionā. Ieeja bez maksas,» aicina V. Gribuste.

Foto:jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.