Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vecumnieku vidusskola un Iecavas bērnudārzs “Dartija” ekoskolu karogus saņem vairāk nekā desmit gadus

Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē otrdien, 13. septembrī, pasniegti ekoskolu apliecinājumi. Starp zaļajām skolām ir vairākas Bauskas novada izglītības iestādes. Divas novada izglītības iestādes – Vecumnieku vidusskola un Iecavas pirmsskolas izglītības iestāde (PII) «Dartija» – starptautisko Zaļo karogu ieguva 12. reizi, liecina Vides fonda informācija ekoskolu kustības rīkotāju mājaslapā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Katru gadu izglītības iestāde izzina kādu no ekotēmām, un pagājušā gada tēma bija mežs, bet tas nenozīmē, ka mēs neskatījāmies arī citas tēmas,» stāsta «Dartijas» vadītāja Irīna Freimane, «mācību procesā runājām par klimata pārmaiņām, transportu, šķirojām atkritumus, runājām par pārtiku un citām tēmām. Gada gaitā rit nepārtraukta vides izpēte, kurā piedalās gan darbinieki, gan arī bērni.»

I. Freimane skaidro, ka pēc vides vērtējuma tiek izvēlēta tēma, kam katru gadu pievēršas. Tā kā aizvadītais bijis Covid-19 gads un uzturēties svaigā gaisā bija ļoti svarīgi, bērni devās garās pastaigās un konstatēja, ka vajag sakopt mežu. «Pirmā talka bija jau rudenī, un Rīcības dienās kopā ar draugiem no sociālās aprūpes centra «Zemgale» Iecavas filiāles sakopām silu,» stāsta iestādes vadītāja, «Lielās talkas laikā aicinājām iecavniekus kopīgi sakopt mūsu pastaigu taku. Bija ieradušies vecāki, nevalstisko organizāciju un pašvaldības pārstāvji, iestādes darbinieki un bērni.»

«Gada laikā ir vairākas Rīcības dienas, kurās pievēršamies dažādu problēmu risināšanai,» stāsta I. Freimane, «Džemperu dienā saģērbjamies siltāk un pārrunājam, kā ģērbties, ja ir vēsāk.» Nodarbības «Sējam paši, ēdam paši» laikā sēti salāti, dilles, lociņi, gurķi, stādīti sīpoli, kurus audzēja un notiesāja paši bērni. Iestādes teritorijā aug ābeles, aronijas un cidonijas, kuru augļus izmanto plātsmaižu cepšanā. «Pagājušā gada uzdevums bija pēc iespējas vairāk uzturēties ārā, ko arī darījām,» stāsta I. Freimane, «mums ir sakārtoti bērnu laukumi un nojumes, ko izmantojam nodarbībām.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Dartijā» nevajadzīgām lietām piešķir «otru dzīvi» – bērni uztapināja rūķīti Osīti-Priedīti no veciem T-krekliem, pavasarī – zaķenīti ar grozu. «Makulatūras vākšanā Zemgalē bijām pirmajā vietā. Tā bija pirmā reize pa ilgiem gadiem, jo katru gadu nododam aptuveni piecas tonnas makulatūras,» lepojas bērnudārza vadītāja, «apkārtējie iedzīvotāji zina, ka vācam makulatūru, un palīdz, tā mēs mācām gan bērniem, gan pieaugušajiem, ka visam ir sava vieta.»

Ekoskolu norises vada ekopadomes, un «Dartijā» tās vadītāja ir Aija Krūmiņa. Iestāžu vadītāji atbalsta ekopadomes un līdzdarbojas, vadītāju uzslavē I. Freimane.

Bauskas novada ekoskolas

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Starptautiskais «Zaļais karogs» 2022./2023. mācību gadā piešķirts:

● Bauskas PII «Zīlīte»;

● Vecumnieku vidusskolai;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

● Iecavas PII «Dartija»;

● Bauskas PII «Pasaulīte»;

● Vecsaules pamatskolai;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

● Skaistkalnes vidusskolai;

● Rundāles PII «Mārpuķīte». Latvijas ekoskolu sertifikātu piešķīra Uzvaras pamatskolai un Misas pamatskolai.

Pateicību par dalību Ekoskolu programmā saņēma Valles pamatskola.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.