Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

VIDEO: Īstenojot projektu, apzinātas Bauskas vecpilsētas vajadzības

Piektdien, 24. martā, Bauskas Bērnu un jauniešu centrā pulcējās biedrības “Bauskas vecpilsēta” biedri, atbalstītāji un sadarbības partneri, lai tiktos kopsapulcē un noslēgtu “Aktīvo iedzīvotāju fonda” projektu “Bauskas vecpilsētas kopienas tête à-tête”, portālu informēja biedrības “Bauskas vecpilsēta” komunikācijas speciālists Kaspars Kalējs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš atklāja, ka sanākušie izvērtēja projektā paveikto, Bauskas vecpilsētas vajadzības, kas apzinātas aptaujā un izvirzīja svarīgākos darāmos darbus iedzīvotāju atbalstam vecpilsētas namu sakārtošanai, kopienas nama nodrošināšanai un foruma veidošanai iedzīvotāju līdzdalībai un kopradei.

Iedzīvotāju aptaujā kā biedrības vērtīgākie pasākumi minēti Pagalmu svētki un Putras godēšana, Bauskas Svētā Gara baznīcas dārza un pagalma labiekārtošana, vecpilsētas ēku izpēte, dalība “Lielajā talkā”, konkurss “Ziemassvētku rota”, atbalsta akcija „Ziedošie balkoni Bauskas vecpilsētā”, iniciatīva platformā manabalss.lv “Apvedceļu Bauskai” jeb tie pasākumi, kas tieši vērsti uz palīdzību iedzīvotājiem un veido sakārtotāku vecpilsētu.

Foto: publicitātes foto

Pēc rīcības plāna prezentācijas Zemgales NVO centra vadītājs Uldis Dūmiņš rosināja dialogu, kā nevalstiskās organizācijas var meklēt kopienu sadarbības formas kopā ar pašvaldību. Biedru, sadarbības partneru un atbalstītāju vidū ieskicējās vairāki jautājumi, kas kļuvuši aktuāli – kopienas centrs, vides pieejamība Bauskas vecpilsētas ēkās, līdzdalības budžets, sadarbība ar pašvaldību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uldis Dūmiņš piebilda, ka laikā pēc Covid-19 pandēmijas, ļoti aktuāls kļuvis pilsoniskās līdzdalības jautājums. “Arvien vairāk parādās ļoti daudz nevalstisko organizāciju. Mēs to redzam, kad šīs organizācijas nāk pie mums konsultēties,” skaidroja U. Dūmiņš.

K. Kalējs atzīmēja, ka pēc aptaujas rezultātiem secināms, ka nozīmīgs atbalsts vecpilsētas iedzīvotājiem būtu konsultācijas, iedrošināšana un metodisks atbalsts vēsturiskās infrastruktūras sakārtošanai, pielāgošanai, vajadzību apzināšana un interešu pārstāvēšana pašvaldībā, vecpilsētas fonda izveide, iedzīvotāju iesaiste diskusijās, pasākumos, teritorijas sakopšanā. Būtiska ir informācija par biedrības aktivitātēm.

Paredzēts, ka arī pēc “Aktīvo iedzīvotāju fonda” projekta noslēgšanās biedrība “Bauskas vecpilsēta” turpinās strādāt vecpilsētas, pilsoniskās līdzdalības attīstīšanā un izglītošanā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Filmas jēga, kā tādā detektīvā, kļūst skaidra tikai pēdējā kadrā, kad pēc statistu jūsmīgajiem mīlas apliecinājumiem (lasi, dūmu aizsega) vecpilsētas mīlētājs vārdā Jēkabs paziņo, ka jaunais politiskais Lodiņa fabrikas biznesa projekts jau kaut kur zem deķa iet vaļā. Sieviņas priecīgi deklamē savas peršas, bet nopietnie veči jau bīda štelles. Tā, kā, Māri, princis (vai prinči) jau ir klāt.

    6
    2
  2. “Nekā personīga” rīcībā ir arī fotogrāfijas, kas liecina, ka Ogres novada mērs pats ticies ar Pjotru Avenu . Pjotrs Avens ir viens no Vladimira Putina tuvākajiem oligarhiem un Helmanis posās izstādīt viņa porcelāna un mākslas kolekciju Ogrē. Tad kā ir vai NA draudzējas vai nē ar Putina atbalstītājiem?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.