Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vietējās bibliotēkas iesaistās «Eiropas Digitālajā nedēļā»

Šonedēļ visā Latvijā norisinās «Eiropas Digitālā nedēļa», kuras laikā arī Bauskas novada bibliotēkās būs pieejamas apmācības un konsultācijas dažādos digitālo iemaņu jautājumos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Avots: kis.gov.lv

Mērķis ir aicināt sabiedrību un uzņēmējus attīstīt digitālās iemaņas, izmantot digitālās tehnoloģijas un pakalpojumus, vienlaikus pievēršot uzmanību arī drošībai interneta vidē.

«Bauskas Dzīve» skaidroja, kā šajā nedēļā darbosies mūsu novada bibliotēkas, kādus pakalpojumus sniegs.

Konsultē ikdienā

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Ja kāds ieradīsies, tad sniegšu palīdzību digitālajos jautājumos,» saka Iecavas pagasta Zorģu bibliotēkas vadītāja Aina Ezergaile, «mums jau cilvēku nav tik daudz, un visi skrejoši, mans uzdevums nodot informāciju, lai iedzīvotāji zina.» Zorģu bibliotēkas vadītāja pastāsta, ka ir beigusi digitālās apmācības kursu, bet tāpat pašai vēl ir daudz ko mācīties. Palīdzība darbā ar elektronisko katalogu, grāmatu pasūtīšanu internetā, portāla «Latvija.lv» un citiem pakalpojumiem tiks un tiek sniegta arī ikdienā ārpus «Eiropas Digitālās nedēļas».

«Ikdienā jau konsultēju klientus digitālajos jautājumos, īpašas grupas neaicināšu,» stāsta Pilsrundāles bibliotēkas vadītāja Aelita Ramane, «tikko arī pie manis bibliotēkā bija ieradies viens seniors, kuram vajadzēja internetbankā tikt iekšā, bet nekas nesanāca, jo cilvēks to nekad nav darījis, un nav viņam ne pieejas datu, ne telefona.» Vislielākā palīdzība parasti nepieciešama senioriem, kuriem ir daudz kas jāpaskaidro un jāparāda, kas ne vienmēr ir viegli. Palīdzība reizēm nepieciešama arī bērniem, kad mājas darbā uzdots rakstīt referātu vai kādu citu rakstu darbu datorā. A. Ramane atklāj, ka ir iesaistījusies apmācībās, kur bibliotekāriem tiek rīkoti digitālie kursi par dažādām tēmām, jo šīs zināšanas ir darbā nepieciešamas un to nekad nevar būt par daudz.

Attēls no Iecavas bibliotēkas arhīva.

«Pasākumus digitālajā nedēļā neplānojam,» atzīst E. Virzas Iecavas bibliotēkas vadītāja Aiva Avota-Zalstere, «visu vēl iesaka organizēt attālināti, un mēs esam sapratuši, ka mūsu publikai attālinātie pasākumi nestrādā.» Tomēr konsultācijas klientiem tiek piedāvātas arī ikdienā gan telefoniski, gan klātienē, piemēram, portāla «Latvija.lv» pakalpojumu izmantošanā, gada deklarācijas dokumentu aizpildīšanā, darbībās ar e-parakstu un citos valsts pakalpojumos. «Pirms pandēmijas šajā nedēļā pie mums norisinājās lekcijas, devāmies arī uz dienas centru pie senioriem,» stāsta A. Avota-Zalstere, «pašlaik vēl grūti ieiet ritmā.» Viņa pastāsta, ka palīdzība ir nepieciešama visvairāk tiem cilvēkiem, kuri ar šīm lietām nenodarbojas ikdienā, – senioriem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aicina piedalīties konkursā

«Nekādas īpaši lielas grupas šajā nedēļā mēs neorganizējam, bet ir cilvēki, kurus apmācīsim pārskaitīt rēķinus internetā un sniegsim pirmās iemaņas darbā ar datoru,» plānus atklāj Vecumnieku bibliotēkas vadītāja Mārīte Boša. Bibliotēkā ir izvietota arī reklāma par digitālo nedēļu. «Pie speciālistiem iedzīvotāji varēs vērsties visu nedēļu sev ērtā laikā, un viņi parādīs, kas un kā ir veicams,» teic M. Boša, ««Eiropas Digitālajā nedēļā» katru gadu kaut ko organizējam, ir plānā arī izstāde.» Vislielākā palīdzība parasti tiek sniegta senioriem, kuri pēc konsultācijām ikdienā ierodas diezgan bieži.

Attēls no Bauskas Centrālās bibliotēkas arhīva.

Bauskas Centrālā bibliotēka aicina interesentus uz konsultācijām par e-pakalpojumiem pēc iepriekšēja pieraksta, tālr. 63960579. Apmācības būs gada ienākumu deklarācijas iesniegšanā, e-paraksta izmantošanā, e-adreses izveidošanā un pakalpojumu izmantošanā portālā «Latvija.lv», e-pasta izveidošanā, CV sagatavošanā un citos pakalpojumos.

«Eiropas Digitālajā nedēļā» Bauskas Centrālā bibliotēka interesentus aicina piedalīties konkursā «Meklē! Atrodi! Pielieto!», kur iespējams pārbaudīt savas digitālās prasmes, atbildot uz vienu jautājumu dienā. Starp pareizo atbilžu iesūtītājiem tiks izlozēts viens uzvarētājs, kurš iegūs pārsteiguma balvu no Bauskas Centrālās bibliotēkas. Konkursa norisei var sekot sociālā tīkla Facebook bibliotēkas kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.