Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Visu mīlētāju dienā Bauskas ziedu veikalos lērums pircēju

Pirmdien, 14. februārī, pasaulē atzīmē Valentīndienu, un izņēmums nav arī baušķenieki, tāpēc «Bauskas Dzīve» apmeklē vairākus ziedu veikalus, lai iepazītos ar piedāvājuma klāstu un noietu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Veikalā «Ziedu bāze» žurnālisti jau iztālēm pamana daudz klientu, pie durvīm veidojas rinda. «Cilvēki sāka nākt jau svētdien. Protams, svētkos ir pieplūdums, bet vairāk ziedus pērk tad, kad Zanes, Daces un Diānas svin vārdadienu. Pandēmijas laikā samazinājies pircēju skaits, arī pirktspēja samazinājusies – iepriekš daudzi pirka 21 rozi, tagad līdz piecām. Valentīndiena mums darbā ir kā parasta sestdiena, ja salīdzina, vai klientu vairāk nāk,» saka SIA «Zelta zieds» veikala «Ziedu bāze» vadītāja Linda Platā. «Bauskas Dzīve» pamanīja, ka Valentīndienā veikaliņā strādā sešas pārdevējas.

Veikalā satiekam baušķenieku Edgaru Klinceviču. «Ziedus pērku mammai, omei, sievai un abām meitām. Valentīndiena man asociējas ar mīlestību un sarkano krāsu,» saka E. Klincevičs, «tālākais plāns ir doties uz darbu, bet vakars var izvērsties dažādi.»

Turpinot meklēt ziedu veikalus, dodamies uz ziedu salonu «Pagrabiņš». Pie tirgotavas izveidojusies neliela vīriešu rinda. Salona īpašnieks Vjačeslavs Ļemeševskis piekrita, ka pandēmijas laiks samazinājis arī pircēju skaitu. «Uz svētkiem vīriešu nāk vairāk nekā parasti. Klasika jau ir sarkanās rozes, tās svētkos pasūtām vairumā. Februāris jau ir ziedu mēneša sākums, kad ienāk frēzijas, hiacintes, tulpes,» saka ziedu salona īpašnieks. Veikals ziedus piedāvā četrus gadus, V. Ļemeševskis atzina, ka, cik dažādi ir cilvēki, tikpat dažādus izvēlas arī ziedus. «Valstij pandēmijas laikā atbalstu neprasījām, visi nodokļi ir nomaksāti, bet gribētos, lai valsts ļauj normāli strādāt. Valentīndienu atzīmēsim darbos, jo tirgotājiem šīs dienas ir ļoti piepildītas. Šajos svarīgajos datumos strādā trīs darbinieces, bet ikdienā – viena, divas,» saka V. Ļemeševskis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Jauns ziedu veikals atvērts Bauskā,Zaļajā ielā 1.

«Bauskas Dzīve» dodas uz jauno ziedu veikaliņu «Ziedu stūrītis» Zaļajā ielā 1, kurš klientiem atvērts pirms pāris mēnešiem. Pārdevēja Svetlana Bokmane atklāja, ka ļoti labi ziedu tirdzniecības nozarē strādā vairāki veikali Bauskā, arī viņējais iekļaujas šajā piedāvājumā. «Pie mums Valentīndienā, protams, vīrieši vairāk pērk ziedus. Ir gan pušķi, ziedi groziņos, kastītēs, arī atsevišķi var iegādāties,» raksturo Svetlana Bokmane, «svētkos nāk vairāk klientu. Priekšā vēl 8. marts, kad būs daudz pircēju.»

Pēc «Ziedu stūrīša» apciemojuma dodamies uz veikalu «Rozīte». Tur floriste Gunta Ostrovska atklāja, ka šādos zīmīgos datumos veikalā strādā četras pārdevējas, ikdienā – divas vai trīs. «Vīrieši tomēr ziedus pērk vairāk. Pie reizes daži iegādājas arī kādu svecīti. Ļoti aktīvi pērk ziedus podiņos. Tagad gan retāk sanāk, ka pērk, piemēram, 21 rozi, bet pa reizei ir kāds, kas tā dara. Lielākais pircēju skaits tomēr ir vakarā, kad daudziem beidzas darbs,» saka G. Ostrovska. Viņa atzina, ka cilvēki kļuvuši izvēlīgi, «prasa svaigākos ziedus, interesējas, no kurienes ziedi nāk».

Veikaliņā «Bauskas Dzīve» sastapa Haraldu Franci, kas sievai un meitai iegādājās neļķes. «Abām tie ir mīļākie ziedi. Svētkus atzīmēsim pēc darba mājās. Šie svētki asociējas ar mīlestību un prieku,» saka H. Francis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. Eju garam..jo esmu latvietis..man ir savi svetki…un ja man butu milotaa baibina tad es vinu sveiktu katru dienu ar bucu rita un vakaraa..nevis vienu reizi valentina dienaa..skatos un brinos pilni veikali banalam sirsninam.saldam un piepysamam.nu ka mazi berni….bet man ir tijai viena un ta kas krutis un piederes ta tikai vienai lidz nave mus skirs…bet astotaja martaa es apsveiksu savu mamuci omi un kaimintanti ar pirnajiem sniegpuljsteniem..

    10
    2
  2. Ja jau Tu būtu kārtīgs latvietis, tad savu māti sveiktu Mātes dienā, nevis krievu komunistu uzspiestajā 8.martā.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.