Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

“Vizulo” par 1,5 miljoniem eiro uzlabos ražošanas efektivitāti

LED gaismekļu ražotāja SIA “Vizulo”, lai veicinātu konkurētspēju zaļo inovāciju jomā, ir iecerējusi paaugstināt ražošanas efektivitāti. Kompānija noslēgusi līgumu ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) par vairāk nekā 0,5 miljonu eiro piesaisti no Norvēģijas finanšu instrumenta programmas “Uzņēmējdarbības attīstība, inovācijas un mazie un vidējie uzņēmumi”, portālu informēja uzņēmuma pārstāvis Kaspars Studāns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
SIA “Vizulo” ražotne ir bāzēta Iecavā. Foto: no arhīva

Viņš norādīja, ka jaunā ģeopolitiskā un ekonomiskā realitāte Eiropā un pasaulē, kā arī no tām izrietošā energoresursu sadārdzināšanās, arvien vairāk aktualizē jautājumus par ilgtspējīgu ražošanu un inovatīviem produktiem, kas rada augstu pievienoto vērtību un ir energoefektīvi. Jau šobrīd organizācijas kā privātajā, tā valsts sektorā meklē risinājumus, lai optimizētu procesus ražošanā, biznesa pārvaldībā, administratīvo funkciju nodrošināšanā un arī apsaimniekošanā. Turklāt ierasti nozīmīga izmaksu pozīcija ir tieši siltumefektivitāte un elektroenerģijas izlietojums, piemēram, apgaismojuma nodrošināšanā.

Tieši tādēļ “Vizulo” ir pieteicies un saņēmis Norvēģijas finanšu instrumenta grantu jaunas ražošanas tehnoloģijas ieviešanā, kas paātrinās ražošanas procesu par teju 85% un dos iespēju jaunajos produktos izmantot otrreiz pārstrādājamos materiālus no plastmasas. Projekta ietvaros tiks iegādātas un ieviestas plastmasas ekstrūzijas liešanas iekārtas, automatizēta metāla apstrādes līnija, kā arī ierīkotas dažādas robotizētas ražošanas iekārtas.

“”Vizulo “vienmēr ir iestājies par zaļo domāšanu, ilgtspēju, energoefektivitāti un nākotni. Šodien pilnīgi droši var teikt, ka vecie risinājumi ielu, teritoriju, ēku un telpu apgaismošanas jomā ir sevi izsmēluši un kļuvuši neefektīvi. Mēs redzam, ka ir jānotiek pārejai uz LED apgaismojumu, kas palīdz samazināt elektroenerģijas patēriņu pat līdz 70%,” teic uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Jānis Zeltiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš atzīmēja, ka “Vizulo” specializējas tieši LED apgaismošanas produktu ražošanā, un piesaistītie līdzekļi palīdzēs paplašināt produktu klāstu ar jauniem, augstas pievienotās vērtības produktiem, kuru dzīves ciklā tiek būtiski samazināta ietekme uz vidi.

Projekta kopējās attiecināmās izmaksas lēšamas vairāk nekā 1,5 miljonu eiro apmērā, savukārt granta finansējuma daļa sastāda vairāk nekā 0,5 miljoni eiro. Projektu plānots īstenot līdz 2024.gada 2.janvārim.

“Vizulo” 2020.gadā strādāja ar 12,898 miljonu eiro apgrozījumu un guva 1,528 miljonu eiro peļņu, liecina “Firmas.lv” informācija. Uzņēmuma finanšu dati par 2021.gadu vēl nav publiskoti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kompānija “Vizulo” reģistrēta 2012.gadā, un tās pamatkapitāls ir 550 000 eiro. Uzņēmuma vienīgas īpašnieks ir AS “Vizulo Group”, bet patiesais labuma guvējs ir Linda Zeltiņa.

Arī “Vizulo Group” reģistrēta 2012.gadā. Koncerna sastāvā ir meitasuzņēmumi “Vizulo”, SIA “Vizulo Solutions”, SIA “Vizulo Nordic” un SIA “Vizulo ESCO”. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.