Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Zemgales tūrisma pakalpojumu sniedzējus aicina pieteikties zīmei «Gājējam draudzīgs»

Zemgales plānošanas reģions aicina tūrisma pakalpojumu sniedzējus pieteikties zīmei «Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly», «Bauskas Dzīvi» informēja Zemgales plānošanas reģiona (ZPR) pārstāve Ilze Lujāne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Attēls no latvia.travel.lv

Zīmi var saņemt jebkurš tūrisma pakalpojumu sniedzējs Baltijas valstīs, kas vēlas būt “draudzīgs” kājāmgājējiem, piedāvājot šai mērķgrupai nepieciešamus pakalpojumus.

Pašlaik gājējiem draudzīgu viesmīlību ir iespējams izbaudīt jau 190 “Gājējam draudzīgs” uzņēmumos visā Latvijā. Zemgales reģionā zīmi ir saņēmuši septiņi pakalpojumu sniedzēji, tostarp naktsmītnes, tūrisma informācijas centri un tūrisma objekti.

Bauskas novadā zīmi «Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly» saņēmušas arī Rundāles ūdensdzirnavas. Foto – A.Gulbis, redzet.eu

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly” zīme tiek piešķirta tūrisma pakalpojumu sniedzējiem Baltijas valstīs. Tā parāda, ka uzņēmējs saprot un respektē kājāmgājēju vajadzības, ka šeit viņi ir gaidīti. Uzņēmējs piedāvā kājāmgājējiem būtiskus un nepieciešamus pakalpojumus, piemēram, informāciju par maršrutu, dzeramo ūdeni, pirmās palīdzības aptieciņu, elektroierīču uzlādi, naktsmītnē ir iespēja izžāvēt slapjās un izmazgāt netīrās drēbes, zābakus un citu ekipējumu.

ZPR atklāja, ka Latvijā zīmi piešķir komisija, kurā ir 13 dalībnieki – gan valsts iestādes, gan organizācijas, kuras atbalsta kājāmiešanu, aktīvo atpūtu un dabas tūrismu. Šo zīmi var saņemt jebkurš uzņēmējs – tūrisma pakalpojumu sniedzējs visās trijās Baltijas valstīs, kas vēlas piedāvāt kājāmgājējiem nepieciešamos pakalpojumus – ne tikai naktsmītnes, bet arī, piemēram, kafejnīcas, krodziņi un restorāni, tūrisma informācijas centri, degvielas uzpildes stacijas, veikali.

Zīmes “Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly” kritēriji izstrādāti kā vadlīnijas pakalpojumu sniedzējiem, ja viņi vēlas būt noderīgi kājāmgājējiem. Tie tiek iedalīti obligātajos un ieteicamajos kritērijos. Vispārējie kritēriji piemērojami jebkuram tūrisma pakalpojuma sniedzējam. Naktsmītņu kritēriji – tikai naktsmītnēm. Lai tūrisma uzņēmējs saņemtu zīmi, jābūt izpildītiem vismaz 75% no obligātajiem kritērijiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz nākamo komisijas sēdi, kas tiek plānota 2022.gada aprīlī, zīmes saņemšanai līdz 19.aprīlim varēs pieteikties pakalpojumu sniedzēji visā Latvijā neatkarīgi no tā, kāds pārgājienu maršruts vai taka atrodas viņu tuvumā, aģentūrai LETA atklāja ZPR. Interesenti no Zemgales var pieteikties, sūtot aizpildītas pieteikuma anketas uz e-pastu “anna.builo@zpr.gov.lv”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.