Svētdiena, 26. aprīlis
Alīna, Sandris, Rūsiņš
weather-icon
+1° C, vējš 3.13 m/s, Z-ZR vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Ugunsdzēsēji aplaista «Rimi» zālienu

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta 140 gadu jubilejas svinības vakar, 17. maijā, izvērtās par saistošiem svētkiem arī pilsētniekiem un Bauskas viesiem.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) 140 gadu jubilejas svinības vakar, 17. maijā, izvērtās par saistošiem svētkiem arī pilsētniekiem un Bauskas viesiem.
Laukumā pie lielveikala “Rimi” dienas vidū tika demonstrētas baušķenieku rīcībā esošās automašīnas. Iedzīvotāji drīkstēja tajās iekāpt, daudzi fotografējās līdzās tehnikai. Savukārt ugunsdzēsēji, demonstrēdami tehnikas iespējas, uzlaida gaisā spēcīgu ūdens šalti, kas pāris minūtēs padarīja mitru zālienu pie lielveikala. Sanākušie interesenti aplaudēja.
Taču svinības sākās vakar ar svinīgo sēdi VUGD Bauskas brigādes telpās. Zvērestu pieņēma divi jaunie brigādes darbinieki Andis Rudēvics un Sandis Āboliņš. Brigādes komandieris Rišards Šakels sniedza ieskatu Bauskas ugunsdzēsēju dzīves vēsturē, minot dažus neparastus faktus un atgadījumus. Svinīgajā sanāksmē īpaši godināja nozares pensionārus, viņiem R. Šakels pasniedza piemiņas suvenīrus. Brigādes komandieris pateicās arī pašvaldībām, kuras sniedz atbalstu ugunsdzēsējiem. Īpaši tika uzteikti Brunavas un Skaistkalnes vietvaras vadītāji. Vairāki darbinieki saņēma apbalvojumus, paaugstinājumus dienesta pakāpēs. Ruslanam Judinam pasniedza VUGD galvenās pārvaldes Goda rakstu. “Ugunsdzēsējs esmu jau devīto gadu. Mans tēvs Jevgēnijs Judins visu mūžu nostrādāja šajā amatā. Esmu nolēmis iet viņa pēdās,” “Bauskas Dzīvei” sacīja R. Judins. Stāstot par ugunsdzēsēja profesiju, viņš teica, ka šajā amatā nepieciešama drosme, izturība, ir ļoti jāciena savs darbs.
Sveikt ugunsdzēsējus svētkos bija ieradušies vairāku rajona pašvaldību un uzņēmumu pārstāvji. Izsakot vēlējumus, nereti skanēja atziņa, ka glābēja darbs ir īpašs, tas vienlaikus ir ikdienišķs kā ikviena nodarbe, bet tajā pašā laikā šie vīri katru reizi ir gatavi veikt varoņdarbu, glābjot citu cilvēku dzīvību, mantu.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.