Čehijas galvaspilsētā Prāgā no 12. līdz 18. jūlijam notika florbola čempionāts «Pague Games 2005». Tajā piedalījās arī mūsu rajona 25 florbolisti – divas komandas: 1989. un 1991. gadā dzimuši puiši.
Čehijas galvaspilsētā Prāgā no 12. līdz 18. jūlijam notika florbola čempionāts “Pague Games 2005”. Tajā piedalījās arī mūsu rajona 25 florbolisti – divas komandas: 1989. un 1991. gadā dzimuši puiši. Par to informē abu komandu treneris Dainis Akmentiņš.
1989. gadā dzimušo spēlētāju komandas kapteinis Gvido Zuika uzskata: “Mēs varējām spēlēt labāk, to sapratām tikai turnīra beigās. Bija komandas, kuras varējām uzvarēt, taču nejutāmies par sevi droši.” Viņš starptautiskās sacensībās jau bija piedalījies. Gvido ar florbolu nodarbojas trīs gadus un to turpinās darīt, kamēr būs iespēja trenēties. Treniņi ir atslēga uz uzvarām, teic G. Zuika.
“Bērni sen gribēja uzspēlēt florbolu ārzemēs. Atradām internetā informāciju par šo turnīru un pieteicāmies,” stāsta treneris. Katram dalībniekam bijis jāmaksā 110 latu. Mūsu puišiem līdzi braukuši arī daži vecāki. Prāgā bijuši florbolisti arī no Cēsīm un Lielvārdes.
“Cīnījāmies ar pilnu atdevi. Vecākajai grupai konkurence bija ļoti sīva, taču mūsējie atvērās tikai pēdējā dienā,” atzīst treneris D. Akmentiņš. Turnīrā spēkiem mērojušās Čehijas, Slovēnijas, Šveices, Somijas un florbola dzimtenes Zviedrijas komandas. Abas mūsu vienības diemžēl savās grupās palikušas pēdējās, taču 1989. gadā dzimuši spēlētāji uzvarējuši Šveices florbolistus un cīnījušies neizšķirti ar Ungārijas vienību. Katru dienu bijušas divas spēles. Pēc tam mūsu puiši pastaigājušies pa pilsētu, braukuši ar kuģīti un devušies kilometru garā trasē ar rodeļiem.
Noslēgumā rīkots konkurss, kura galvenā balva ir apmaksāts nākamais turnīrs. Komandām vajadzējis uzminēt, cik florbola bumbiņu ir kastē. Pareizi atbildējušas divas vienības, viena no tām – Bauskas komanda, kas arī ieguvusi balvu. Arī nākamgad baušķenieki dosies uz Prāgu, pašiem vajadzēs sarūpēt tikai transportu.
Jaunais spēlētājs Rihards Mallons atzina, ka šī loterija būs stimuls nākamgad uz turnīru braukt ar nopietnākiem nolūkiem.
Bijis arī kāds kuriozs – florbolisti sajaukuši zāles, bet līdz spēlei atlikušas tikai desmit minūtes. Izrādījies, ka īstā spēļu vieta ir pusstundas brauciena attālumā. Ja komandas laikus nav ieradušās uz spēli, tās diskvalificētas, taču čempionāta rīkotāji bijuši iecietīgi un mūsu puišiem ļāvuši spēlēt.