Svētdiena, 26. aprīlis
Alīna, Sandris, Rūsiņš
weather-icon
+3° C, vējš 2.24 m/s, Z-ZR vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Augusts – tīru mežu mēnesis

Akciju sabiedrība «Latvijas Valsts meži» augustu izsludinājusi par tīru mežu mēnesi.

Akciju sabiedrība “Latvijas Valsts meži” augustu izsludinājusi par tīru mežu mēnesi. Ar saukli “Nemēslo mežā!” uzņēmums sācis sociālu reklāmas kampaņu, lai pievērstu sabiedrības uzmanību sadzīves atkritumu problēmām mežā. No pagājušās nedēļas darbojas kampaņas operatīvais telefons 8002852, pa kuru iedzīvotāji var ziņot par nelegālām izgāztuvēm un atkritumiem atpūtas vietās valsts mežos, informē “Latvijas Valsts mežu” (LVM) preses pārstāvis Tomass Kotovičs.
No šonedēļas pieejama arī kampaņas mājaslapa , kurā ir atrodama izsmeļoša informācija. Kampaņā darbojas arī īpaši radīts tēls Cūkmens, kas personificē atkritumu problēmu mežā. Viņš tiksies ar skolēniem un piedalīsies dažādos pasākumos. Kampaņas laikā izsludināta īpaša Cūkmena balva, kuru varēs saņemt, LVM iesūtot fotogrāfijas ar nelegālām izgāztuvēm, atkritumiem atpūtas vietās. T. Kotovičs norāda, ka uzvarētāji saņems vērtīgas balvas. Organizēto pasākumu kompleksu – “Nemēslo mežā!” – plānots beigt oktobra beigās un atsākt nākamgad. Tā realizēšanai LVM un Vides ministrija atvēlējuši nozīmīgu artavu – 60 tūkstoš latu.
Pašreiz galvenās raizes mežā rada pikniku paliekas, atkritumi ceļmalās, kas izmesti pa garām braucošu automašīnu logiem, nelegāli ierīkotas izgāztuves, uzņēmumu atkritumi, kā arī automašīnu mazgāšana brīvā dabā. Sabiedriskās domas izpētes kompānijas SKDS dati liecina, ka mežā atpūšas 82 procenti Latvijas iedzīvotāju. Šim skaitlim ir tendence augt, līdz ar to palielinās arī meža piesārņojums. Savukārt, palielinoties būvniecības apjomiem, aug arī nelegālo izgāztuvju skaits zaļajā zonā.
“Latvijas Valsts mežu” Vidusdaugavas mežsaimniecības izpilddirektors Jānis Belickis norāda, ka ik gadu mežu tīrīšanā, kopšanā un labiekārtošanā tiek ieguldīti ievērojami naudas līdzekļi. Daudz talku bijis pavasarī – Meža dienās. LVM preses pārstāvis T. Kotovičs uzsver, ka šogad uzņēmumam savu teritoriju sakopšanai bijis jāizlieto trīs reizes vairāk līdzekļu (80 tūkstoš latu) nekā iepriekšējos gados. Regulāri jāpalielina arī talku skaits mežu sakopšanai, uzskata T. Kotovičs.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.