Bauskas pilī ceturtdien, 26. martā, nodibinājums «Vītolu fonds» sumināja Latvijas labākos studentus un viņiem pasniedza «Stipendiju par izcilību». Mecenāts Edvīns Samulis pauda prieku par jauniešu augstajiem mācību sasniegumiem. Viņš aicināja neizniekot spējas un izglītoties arī pēc tam, kad augstskolas diploms kabatā.
Īpašu uzslavu izpelnījās Daugavpils universitātes 4. kursa students Jānis Mozumačs. Viņa vidējais vērtējums četros studiju gados pakāpeniski audzis no 9,4 ballēm pirmajā kursā līdz 10 ballēm šī mācību gada pirmajā semestrī. Kristīne Ābelniece no Jaunpiebalgas, saņemot mecenātu stipendiju, sacīja, ka viņai patīk mācīties, jo tā ir iespēja uzzināt ko nebijušu. Jauniete izglītojas Latvijas Lauksaimniecības universitātē Jelgavā.
Studenti apskatīja ekspozīciju Bauskas muzejā, iepazinās ar Bauskas pili un baudīja svētku pusdienas. Diemžēl šo 15 stipendijas saņēmēju vidū šoreiz nebija jauniešu no mūspuses novadiem. Stipendiāti ir no Daugavpils, Rēzeknes, Rīgas un Liepājas, kā arī Madonas, Daugavpils, Tukuma, Talsu, Jaunpiebalgas un Gulbenes novada.