Sestdiena, 6. decembris
Nikolajs, Niklāvs, Niks, Nikola
weather-icon
+3° C, vējš 0.45 m/s, D-DR vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

«Uzvaralauks» ražu novāks ar pasaules klases kombainiem

Klientu kooperatīvā sabiedrība «Uzvaralauks», izmantojot trīs gadus ilgu kredītu, šogad nopirkusi divus graudu novākšanas kombainus «John Deer» 2266.

Klientu kooperatīvā sabiedrība «Uzvaralauks», izmantojot trīs gadus ilgu kredītu, šogad nopirkusi divus graudu novākšanas kombainus «John Deer» 2266.
Sabiedrības lauksaimniecības mašīnu pārzinis Elmārs Dārznieks «Bauskas Dzīvi» informē, ka saimnieki augstvērtīgajai tehnikai apstiprināti ar valdes lēmumu. Ražas novākšanu uzsāks Ēvalds Kampāns un Armands Štraumanis. Abiem jaunajiem vīriešiem ir lauksaimniecības vidējā izglītība.
Viņi vairākas sezonas strādājuši pļaujā ar Vācijā ražotajiem kombainiem. Ceturtdien, 16. jūlijā, šie trīs vīri bija aizbraukuši uz Dobeli, kur notika instruktāža «John Deer» kombainu vadītājiem. Pamatsastāva kombainierus vajadzības gadījumā aizvietos Elmārs.
Vīri rūpīgi izstudējuši, kā viņi paši izsakās, biezo, «zaļo grāmatu», kurā pārskatāmi un saprotami zīmējumos un tekstā izklāstīta kombainu mezglu uzbūve un darbība. Tehnika ir pilnībā gatava pļaujai, un firma garantē tās nevainojamu darbību piecus gadus. Pēc teorētiskiem aprēķiniem šajā sezonā ar jauno tehniku vajadzētu novākt 1000 hektāru graudaugu, – tik augsts ir darba ražīgums. Armands Štraumanis visvairāk priecājas, ka ar kombainā ierīkoto datorprogrammu katras graudaugu kultūras laukam var uzstādīt savu darba režīmu. Atliek tikai nospiest vienu pogu, un kombaina visi agregāti noregulēti kviešu kulšanai, tāpat arī miežu novākšanai. Kabīnē ir gaisa kondicionieris un miniatūrs ledusskapis. It kā šķietams sīkums, bet ir padomāts par kombainiera labsajūtu.
Šai ražas novākšanas sezonai jaunu «John Deer» kombainu nopirkusi arī SIA «Iecaviņa», tas gan nav tik jaudīgs kā «Uzvaralauks» iegādātie. Ar šīs pašas firmas kombainu pagājušajā ražas novākšanas sezonā strādāja arī SIA «Lielmežotne».

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.