Pagājušajā nedēļā nācās vakariņot kādā no Bauskas rajona krodziņiem. Galda biedrs izrādījās nerunīgs, un ēdiena gaidīšana izvērtās par visai garlaicīgu nodarbi.
Pagājušajā nedēļā nācās vakariņot kādā no Bauskas rajona krodziņiem. Galda biedrs izrādījās nerunīgs, un ēdiena gaidīšana izvērtās par visai garlaicīgu nodarbi. Logos sitās spēcīgas lietus lāses, kas lika aizdomāties par aizkavējušos pavasari un neveiksmīgajām vakariņām.
Pašai gan bija tāds liderīgs noskaņojums, un uz vietas rāmi nevarēju nosēdēt. Kaut kur no telpas vidienes skanēja āfrikāniski mūzikas ritmi. To pavadīti, krodziņa zālē ienāca vairāki Bauskas uzņēmēji, kas vērtējoši nopētīja situāciju un apsēdās vienu galdiņu tālāk no manējā. Tā kā ēdiens bija jāgaida, nācās noklausīties vīru sarunas. Kungu runāto nebija grūti sadzirdēt. Taču sākumā viņos neieklausījos ar īpašu vērību, jo sapratu, ka šajā dienā uzņēmējus satraukusi viena lieta. Runāto caurvija vārds “hokejs”. Tātad viņi vēl nebeidz rimties par hokeja mačiem, kuri jau pirms laici ņa bija noslēgušies. Taču pēc tam sapratu, par ko īsti ir runa.
Viņi, pretēji man, ēdienu gaidot, kala “lielā biznesa” plānus. Viens vīrietis enerģiski atklāja savas komerciālās ieceres, kā nākamgad ātri un viegli uz hokeja rēķina nopelnīt. Viņa priekšlikums bija izveidot savā mājā atsevišķas istabiņas vai arī izīrēt kādu citu savu nekustamo īpašumu, vai pat uzsliet koka mājeli turpat tuvumā, jo Bauska no Rīgas atrodas netālu. Viņš pieļāva, ka nākamgad, kad hokeja čempionāts notiks Latvijā, visiem iebraucējiem viesnīcu var arī nepietikt. Tāpēc jau tagad vajagot domāt par hokeja fanu nodrošināšanu ar naktsmītnēm.
Pēc viņa domām, sporta līdzjutējiem varot piedāvāt arī autotransportu, kas par nelielu (salīdzinot ar Eiropas cenām) samaksu ērti un ātri aizvizinātu uz vēlamo vietu. Turklāt vēl uzņēmējs minēja Bauskas rajona kultūrvēsturiskos objektus, kurus varbūt kāds fans vēlētos apskatīt. Sarunas laikā jau bija iezīmēta darbības vīzija, aprēķināts labuma koeficients un domāts par reklāmas izvietošanu internetā, kas aicinās pieteikties laikus, lai mazinātu komerciālo risku.
Lai gan manā priekšā jau kūpēja karstas zupas šķīvis, sāku aizdomāties par nupat dzirdēto. Bauskā pašlaik nav nevienas viesnīcas, viena tiekot pārdota, otra jau ir pārdota un slēgta rekonstrukcijai. Iespējams, jau nākamgad tās abas atkal gaidīs klientus, bet pagaidām to droši apgalvot nevar neviens. Varbūt tiešām kāds var smelt idejas šo vīru teiktajā un nākamgad svešzemju viesus sagaidīt savā sētā?