Ar kādiem darbiem savā pagastā jūs sāktu, ja būtu ievēlēts par pagasta priekšsēdētāju?
Ar kādiem darbiem savā pagastā jūs sāktu, ja būtu ievēlēts par pagasta priekšsēdētāju? To “Bauskas Dzīve” jautā saviem lasītājiem, ļaujot paust domas un viedokli par aktuālākajām problēmām pašvaldībā. Iespējams, ka dažas idejas noderēs arī tiem, kas ievēlēti pagasta vadītāja krēslā.
Īslīces pagasta iedzīvotāja INĀRA BĒRZAPĀNE:
– Esmu astoņus gadus strādājusi par Īslīces ciema priekšnieci. Man bija mazāka alga nekā galvenajam speciālistam. Darbu beidzot, kā pateicību saņēmu medaļu “Par darba varonību”. Pagasta padomes priekšsēdētāja tagadējos darba apstākļus un pienākumus grūti salīdzināt. Uzskatu, ka patlaban pašvaldības vadītāja atbildība ir dalīta, jo ir pietieka mi speciālistu. Manā laikā bijām pieci un ar visu bija jātiek galā.
Vairāk uzmanības būtu jāpievērš zemes jautājumu sakārtošanai. Piemēram, manā saimniecībā 200 slaucamas govis jādzen uz sešus kilometrus tālām ganībām, kaut arī uzskatu, ka zemi varēja piešķirt turpat fermas tuvumā.
Pašvaldība noteikti varētu ko darīt, lai cīnītos ar nelegālajām alkohola tirgotavām, kuras ir arī mūsu pagastā. Skumji, ka visi to zinām, bet nekas nemainās. Domāju, ka tieši alkohols ir vislielākais posta nesējs laukos – cilvēki nodzeras, nestrādā, neaudzina bērnus.
Runājot par darba vietām, diezin vai ko pašlaik varam mainīt. Manā saimniecībā strādā krietni cilvēki, un vasarās labprāt darbu dodu arī skolēniem. Viņi strādā labāk nekā pieaugušie, kas nereti darbu kavē alkohola lietošanas dēļ.