Lai arī nesen saņemtas atzinības par Vecumnieku novada ekoskolu paveikto, programmas turpinās. Skaistkalnē šogad īpaša uzmanība tiek veltīta meža tēmai.
Šogad Skaistkalnes vidusskolā mežu tēmu iekļauj visos mācību priekšmetos, piemēram, matemātikas stundās bērni dodas mērīt kokus. Ekonomikā tiek plānots, kā dažādos veidos izmantot kokmateriālus.
Jau pieredzējuši
Skaistkalnes vidusskola Zaļo karogu saņem jau piekto gadu. Ekoskolu jomā skaistkalnieši bija vieni no vietējo novadu pionieriem. «Ekoskolu apbalvošanas sarīkojumā pagājušajā nedēļā Rīgā uzslavēja skolotāju Austru Augusti – tas lielākoties ir viņas un bērnu nopelns,» teic skolas direktore Svetlana Vāverniece.
Mācību iestāde turklāt ir «zaļa» ne tikai pēc skolēnu darbības un zināšanām, jau vairākus gadus te siltumu nodrošina siltumsūknis. S. Vāverniece informēja, ka ir iesniegts projekts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, lai iegūtu finansējumu izglītības iestādes jaunāko klašu ēkas aprīkošanai ar siltumsūkni.
Misai – pirmo reizi
Ekoskolu apbalvošanas pasākumā 2. oktobrī piedalījās pedagogi un audzēkņi no trim novada mācību iestādēm, arī Vecumnieku un Misas vidusskolas.
Vecumnieku novadā «zaļās» izglītības programma rit jau piekto gadu. Viena no pirmajām Zaļo karogu – augstāko ekoskolas zīmi – saņēma arī Vecumnieku vidusskola, bet Misas vidusskolai tas šogad piešķirts pirmo reizi.
«Pagājušajā gadā bija tikai diploms, bet tagad ir karogs. Misas vidusskolas pedagogi un audzēkņi ir ļoti daudz paveikuši, lai to iegūtu. Trīs gadus ekoskolu tēmām pieskaņojām projektu nedēļas. Lielākais panākums ir vienā šādā nedēļā izveidotais solārais dehidrators,» stāsta Misas vidusskolas direktore Rūta Kārkliņa.
Atbildīgā par ekoskolas pasākumiem pedagoģe Iluta Ancveire informēja, ka iepriekšējā mācību gadā ekoskolas tēma Misā bija atkritumi. Vispirms organizēta ciemata iedzīvotāju sapulce, kur skolēni stāstīja par atkritumu ietekmi uz vidi, šķirošanas plusiem, demonstrēja pašu uzņemtu filmu. Skola piedalījās vides spēļu konkursā. Vasarā iekļāvušies ekoskolu forumā. Iluta Ancveire apliecināja, ka arī šogad audzēkņi turpinās darboties ekoskolas programmā. Mācību iestādē notiek regulāras ekopadomes sapulces, pavasarī un rudenī rīko talkas, stāda mežu. Bērni izliek putnu būrus.