Trešdiena, 22. aprīlis
Armands, Armanda
weather-icon
+3° C, vējš 1.3 m/s, R-ZR vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Vecumniekos sola uzlauzt asfaltu

Vairāku uzņēmumu pārstāvji 16. septembrī pulcējās Vecumniekos, lai pievērstu uzmanību faktam, ka Vecumnieku ūdenssaimniecības projekta īstenotāja SIA «Build Up Development» nav samaksājusi par paveiktajiem darbiem.

«Ja man par preci nav samaksājuši, tad es to varu paņemt atpakaļ. Tāpēc esmu ieradies paņemt asfaltu, par ko man nav samaksāts,» sacīja SIA «Viona» direktors Ediks Barojans, kurš bija atvedis frontālo iekrāvēju un solīja sākt nesen ieklātā asfalta laušanu.

Vienošanos nepilda
Līdzīgu akciju E. Barojans jau veicis pirms pusotra mēneša. Viņš pastāstīja, ka iebrauktuves un attīrīšanas iekārtas teritorijas asfaltēšana paveikta jau maijā, bet nauda netika saņemta. Tāpēc ieradies paņemt atpakaļ savu preci. Toreiz izsaukta policija, ieradušies Vecumnieku novada domes pārstāvji un solījuši, ka situācija tiks atrisināta. Tomēr laiks gājis, un naudas nav. Toties uzzinājis, ka uzņēmums ir parādā vēl apmēram desmit apakšuzņēmējiem.

Andis Adamaitis, SIA «BB būve» valdes loceklis, pastāstīja, ka apakšuzņēmēji bijuši Vecumnieku novada domē 12. septembrī. Ar novada domes izpilddirektora Gunta Kalniņa starpniecību panākta vienošanās, ka SIA «Build Up Development» vadība sazināsies ar apakšuzņēmējiem, tomēr tas nav noticis.

Ierodas televīzija
Kopā ar citiem uzņēmējiem panākta vienošanās ierasties 16. septembrī Vecumniekos pie vēl nenodotajām attīrīšanas iekārtām. Atbrauca SIA «Viona», SIA «ETP Serviss», SIA «BB būve» un SIA «Alians» pārstāvji. Sanākušie atklāja, ka viņi ir tikai daļa no uzņēmējiem, kam nav samaksāts. Nesamaksātās summas svārstās no dažiem tūkstošiem līdz desmitiem tūkstošu latu.

Pašvaldības uzņēmuma SIA «Mūsu saimnieks» darbinieki, dzirdot E. Barojana plānus atgūt asfaltu, izsauca pašvaldības policiju. Viņi paziņoja, ka privātīpašumu aizskart neļaus. Savukārt uzņēmēji pauda neizpratni: «Ja par preci nav samaksāts, tātad tā pieder mums. Kāpēc lai mēs nevarētu savākt savu īpašumu?»

Pasākuma vietā ieradās arī Latvijas Televīzijas pārstāvji. Viņu klātbūtnē E. Barojans telefoniski centās sazināties ar SIA «Build Up Development» vadību, bet neizdevās. Vēlāk atbrauca arī G. Kalniņš, uz kura zvanu ģenerāluzņēmējs atbildēja. Uzņēmēji drūmi jokoja: «Ja tu maksā, tad uz tavu zvanu atbild, bet, ja ir tev parādā, neliekas ne zinis.»

Dosies uz ministriju
Neko labu uzņēmējiem nepavēstīja arī G. Kalniņš. Viņš uzsvēra, ka līgumattiecības ar SIA «Build Up Development» neparedz pašreizējā situācijā iespēju kaut ko ietekmēt. Projektā visi būvdarbi ir pabeigti, atlicis tikai sakārtot dokumentāciju. Savukārt uzņēmums esot solījis samaksāt apakšuzņēmējiem, kad saņemšot pēdējās summas par veiktajiem darbiem. Tiesa, sanākušie teiktajam nenoticēja.

Uzņēmēju mērķis ir apturēt projektu un panākt, ka tiek izveidots speciāls konts, kurā tikšot ieskaitīts atlikušais maksājums SIA «Build Up Development». Kamēr uzņēmums nenorēķināsies ar apakšuzņēmējiem, nauda palikšot iesaldēta. G. Kalniņš atzina, ka pašvaldība ko tādu var realizēt tikai tad, ja piekrīt ģenerāluzņēmējs. Tāpēc risinājums tiks meklēts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, kas kontrolē šādu projektu īstenošanu.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.