Kaimiņi – SIA «Ceraukste agro» un «Ceraukstīte» – pagājušajā nedēļā paveica divus svarīgus darbus – nopļāva graudaugus un iesēja ziemas rapšus.
Kaimiņi – SIA “Ceraukste agro” un “Ceraukstīte” – pagājušajā nedēļā paveica divus svarīgus darbus – nopļāva graudaugus un iesēja ziemas rapšus. Kaut arī šīs kultūras sējai optimālais termiņš ir 15. augusts, ceraukstieši cer, ka nedēļu ilgais kavējums īpaši nesamazinās ražību.
SIA “Ceraukstīte” rīkotājdirektors Ainārs Jasūns piesardzīgi izsakās par šī gada ražu, pārtikas labības nav tik daudz, kā bija cerēts. Aptuveni pusi iekūluma varēs nodot miltu ražotājiem. Labi, ka pārstrādes uzņēmumi, ņemot vērā kritisko situāciju, ir nedaudz samazinājuši kvalitātes prasības.
Visi zemkopji vērtē, kurām šķirnēm šajā neparastajā vasarā ir labāki kvalitātes rādītāji. SIA “Ceraukste agro” direktors Andis Maskalis teic, ka ziemas kvieši “Bussard” atbilst pārtikas labības kritērijiem. Viņš arī rezumē, ka šajā sezonā darbus varēja laikus pabeigt, jo ražu vāc ar jaunu kombainu “Claas” un lietotu “John Deere”.