Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Skolēni Bauskā aizvada stafešu sacensības

Jau sesto gadu visā Latvijā darbojas projekts «Sporto visa klase», kura laikā tām klasēm, kas projektā piedalās, ir divas papildu sporta stundas, kas Bauskas novada gadījumā ir papildu nodarbības baseinā. Projekta klases sacenšas savā starpā, lai cīnītos par iekļūšanu Latvijas fināla sacensībās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novadā aizvadītas divas stafešu sacensības – vispirms Bauskas Valsts ģimnāzijas sporta namā «Mēmele» 22. februārī notika piekto klašu sacīkstes, tad 23. februārī sesto klašu sacensības. Savukārt 3. klases savā starpā spēkiem mērosies 29. martā.

Piekto klašu sacensībās piedalījās Bauskas 2. vidusskolas 5.a un 5.b klases komandas, Bauskas Valsts ģimnāzijas 5.a un 5.c klases vienības, Pilsrundāles vidusskolas 5. klase un Vircavas vidusskolas 5. klase.

Stafetes bija ļoti dažādas – gan līkumoti skrējieni, gan skrējiens ar bumbu, ar tenisa bumbiņu, pāros ar vingrošanas riņķi. Papildus notika sacensības, skaitot, kuras klases skolēni visvairāk spēs izlēkt ar lecamauklu vai izmest volejbola bumbu pa sienu. Konkurence noslēgumā izrādījās ļoti sīva – pirmās vietas likteni izlēma tikai viens soda punkts – tieši par vienu vairāk bija komandai, kas otrajā vietā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Trešo vietu izcīnīja Bauskas 2. vidusskolas 5.b klase ar audzinātāju Gitu Graudiņu. Otrajā vietā Bauskas Valsts ģimnāzijas 5.a klase, audzinātāja Ieva Bračka, uzvarēja Bauskas Valsts ģimnāzijas 5.c klase, audzinātāja Ineta Kāle.

Uzvarētāju komandas kapteine Patrīcija Aišpure atzīst, ka sacensības viņai ļoti patikušas. «Bija nedaudz bail, jo paralēlklase bija ļoti spēcīga. Tomēr mēs bijām daudz trenējušies,» saka skolniece. Paši jaunieši novērtēja, ka labas bijušas visas disciplīnas, bet klases audzinātāja I. Kāle kā visveiksmīgāko nosauca stafeti ar riņķiem.

«Bērni daudz trenējās arī mājās. Lēca ar lecamauklu, skrēja. Šajā projektā ļoti atbalsta vecāki, un īpašs paldies sporta skolotājai Elīnai Grundmanei. Vecāki nopirka jauniešiem arī sporta tērpus. Sacensībās šodien piedalījās teju visi – tikai viens puisis ir slims,» stāsta I. Kāle.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projektā viņi iesaistījušies jau 2. klasē, bet tad sākās Covid-19 pandēmija, un sacensības nenotika. Tagad tās beidzot notiek, un bērni ir ļoti apmierināti.

Nākamajā dienā, 23. februārī, sacentās Bauskas Valsts ģimnāzijas 6.a klase, Aizkraukles novada vidusskolas 6.a un 6.b klase, Bauskas 2. vidusskolas 6.a un 6.b klase un Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 6. klase. Veiksmīgākā bija Bauskas Valsts ģimnāzijas 6.a klase, otrajā vietā Aizkraukles novada vidusskolas 6.a klase, un trešā – Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 6. klase.

Bauskas Valsts ģimnāzijas sporta skolotāja Aiva Aišpure pastāstīja, ka programmu atbalsta Bauskas novada pašvaldība. Ar šādu atbalstu projekts Bauskas novadā turpinās jau sesto gadu.

Stafešu sacensību rezultāti gan nav vienīgie, pēc kuriem noteiks grupas uzvarētāju. Vēl vērtēs klases audzēkņu sekmes, kā arī jāpaveic sabiedriski labs darbs, kam arī būs liela nozīme kopējā vērtējumā. Projektā ir domāts ne tikai par fizisko sagatavotību, bet arī skolēnu disciplinētību, mācību prasmēm un spēju darboties sabiedrības labā. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.